64400, Харківська обл.,
сел. Зачепилівка, вул. Центральна, 49
тел. 5-15-31; тел/факс 5-16-51; email: zachepylivska@rda.kh.gov.ua
Анонс подій

Пенсійний фонд Зачепилівського району інформує

 

Згідно з вимогами Постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», Постанови Міністерства охорони здоров’я України № 16 від 09.05.2020 року, Постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2020 року № 500 та наказу головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області № 487 від 22 червня 2020 року встановлено наступний графік прийому громадян Красноградського відділу обслуговування громадян управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області:

 

 

Щоденно:

понеділок-четвер:

з 10.00 до 18.45

обідня перерва

з 14.00 до 14.30

п’ятниця

з 10.00 до 17.30

обідня перерва

з 14.00 до 14.30

 

 Вихідні дні: субота, неділя

      

 

Телефон громадської приймальні управління

“гаряча лінія”:                                         05744-7-38-45

 

 

*****

Тема:  Перерахунок пенсій з 01.03.2019 року


 

Частиною другою статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 № 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» (далі – Постанова) затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Порядок)  та установлено, що в 2019 перерахунок пенсій згідно з Порядком, затвердженим цією постановою, проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17.

Пунктом 5 зазначеного Порядку передбачено, що у 2019 перерахунок пенсій проводиться шляхом збільшення на коефіцієнт 1,17 показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії, станом на 1 жовтня 2017.

З урахуванням зазначеного показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з урахуванням якого проводиться перерахунок пенсії з 01.03.2019 становить – 4404,35 грн.

З 01.03.2019 органами Пенсійного фонду в Харківської області проведено перерахунок пенсій.

Перерахунку підлягають пенсії обчислені:

відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;

відповідно до статті 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у розмірі відшкодування фактичних збитків;

з урахуванням заробітку (грошового забезпечення), який визначено відповідно до частини першої статті 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (тобто для військовослужбовців строкової слухби та їх сімей).

У разі коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії, не досягає 100 гривень, встановлюється доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.

Особам, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, мають страховий стаж, передбачений абзацом першим частини першої статті 28 Закону (35 років для чоловіків та 30 років для жінок), а також для осіб, яким пенсія призначено до 01.10.2011 (25 років для чоловіків та 20 років для жінок), розмір пенсій яких з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та доплати, передбаченої абзацом другим пункту 2 Постанови) станом на 1 березня 2019 не перевищує мінімального розміру пенсії за віком, встановленого частиною другою статті 28 Закону (1669,20 грн.) проводиться одноразова доплата до пенсії, в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 1 січня 2019 збільшеного на коефіцієнт 1,61, що становить 2410,17 грн.

Виплата одноразової доплати індексації до пенсії проводиться рівними частинами у березні та квітні 2019 по 1205.09 грн. на місяць.

Сума одноразової доплати до пенсії не включається до середньомісячного сукупного доходу сім’ї під час розрахунку розміру житлової субсидії та під час визначення права на надання пільг окремим категоріям громадян згідно з Порядком надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015     № 389.

Для осіб, яким пенсію/щомісячне довічне грошове утримання призначено відповідно до Законів України “Про державну службу”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про прокуратуру”, “Про статус народного депутата України”, “Про судоустрій і статус суддів”, “Про наукову і науково-технічну діяльність” та інших «спеціальних» законів проводиться перевірка доцільності переведення на пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Якщо розмір пенсії, обчислений відповідно до зазначеного Закону, буде більшим від розміру пенсії, обчисленого відповідно до «спеціального» закону проводиться автоматичне, без звернення особи, переведення на пенсію на умовах, передбачених Законом, за матеріалами пенсійних справ.

Особи, пенсію яким автоматично переведено на пенсію на умовах Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у будь-який час можуть звернутися до органів Пенсійного фонду України для переведення на пенсію/щомісячне довічне грошове утримання за нормами законодавчих актів, згідно з якими вони отримували пенсію до переведення із встановленням розміру пенсії, отримуваного до такого переведення, з 1 числа місяця, наступного за місяцем, у якому надійшла відповідна заява.

 

 

*******

Продовження розвитку дистанційних форм обслуговування громадян

 

 Пенсійний фонд України активно продовжує  розвивати дистанційні форми обслуговування громадян. Так за допомогою ВЕБ - порталу Пенсійного фонду України можна отримати інформацію про страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески з системи персоніфікованого обліку починаючи з 2000 року; переглянути  дані  власної пенсійної справи без відвідування управління в будь-який зручний час; сформувати запити на попередню підготовку документів;  записатись на прийом до спеціалістів фонду, отримати інформацію про стан розрахунків платників з Пенсійним фондом України. Щоб скористатись можливостями ВЕБ - порталу Пенсійного фонду України необхідно подати заяву для реєстрації на ВЕБ - порталі або  через онлайн - реєстрацію за електронним цифровим підписом. Широкої популярності серед електронних послуг фонду набуває СМС – інформування. Відтепер  громадяни, які бажають тримати  руку на пульсі свого пенсійного чи страхового життя, за допомогою СМС – повідомлень отримують таку інформацію: пенсіонери про результати розгляду звернення за призначенням чи перерахунком, поновленням або припиненням виплати пенсії, про утримання з пенсійної виплати,  про необхідність звернення до Пенсійного фонду України для підтвердження даних про особу; застраховані особи – щомісяця про сплату чи несплату роботодавцем єдиного соціального  внеску   та про зарахування  чи не зарахування цього періоду до страхового стажу. Громадяни часто звертаються до органів Пенсійного фонду за  довідками про розмір страхового стажу (ОК-5) - витяг з реєстру застрахованих осіб, розмір пенсії. Такі довідки також можна отримати через особистий кабінет на ВЕБ – порталі електронних послуг, не звертаючись до Пенсійного фонду. По всім питанням просимо звертатись до громадської приймальні Зачепилівського відділу обслуговування громадян, яка розташована за адресою: смт. Зачепилівка, вул. Центральна, б.56, 1-й поверх.


 Виготовлення електронних пенсійних посвідчень

 

З метою забезпечення виконання Постанови Правління Пенсійного Фонду України від 08.04.2016 № 7-1 «Про реалізацію постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2016 року № 167 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою затверджено Порядок емісії платіжних карток, які одночасно є пенсійним посвідченням Пенсійним фондом України розпочато роботу щодо залучення всіх пенсіонерів, які отримують пенсії через АТ "Державний ощадний банк України" для отримання ЕПП.

Просимо пенсіонерів,  які отримують пенсії через АТ "Державний ощадний банк України" звернутись до громадської приймальні Зачепилівського відділу обслуговування громадян для надання відповідних документів для виготовлення електронних пенсійних посвідчень за адресою: смт. Зачепилівка, вул. Центральна, б.56, 1-й поверх.

При собі мати: паспорт, ідентифікаційний код, фотокартку 2,5 см x 3,5 см.

 

 

ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ
Інформація для пенсіонерів
Донецької та Луганської областейВ окремих районах Донецької та Луганської областей, які тимчасово не контролюються українською владою, органи Пенсійного фонду не здійснюють свою діяльність.
При цьому пенсії призначаються, виплачуються територіальними органами Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб на підконтрольних українській владі територіях.
Отже у разі переселення в інший регіон України:
-    для продовження виплати пенсії після переїзду необхідно звернутись в управління Пенсійного фонду України в районі (місті, районі у місті), де пенсіонер зареєстрований та фактично перебуває (проживає) (інформацію про управління Пенсійного фонду України можна знайти за посиланням
http://www.pfu/control/uk/publish/categori?cat_id=41559).

    Надати заяву про запит пенсійної справи та довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, видану відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. №509. довідка видається структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад (інформацію щодо соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення анти терористичної операції, можна знайти за адресою   http://www.mlsp.gov.ua/labour/control/uk/publish/categori?cat_id=169302);

-    До заяви додаються копії документів, що посвідчують особу пенсіонера (паспорт, пенсійне посвідчення), а також копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності) та заява про перерахування пенсії на рахунок в АТ «Ощадбанк».
Кабінет Міністрів України 08.06.2016 р. прийняв постанову за №365, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 р. №637 та затверджено:
-    Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам;
-    Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування.
Територіальний орган Фонду призначає (відновлює) виплату пенсій на підставі рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.


Щодо здійснення виплати пенсії відповідно до змін, які внесено до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 р. №637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам»:починаючи з 1 липня 2016 р. соціальні виплати, що призначені внутрішньо переміщеним особам, здійснюються через рахунки та мережу установ і пристроїв Публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України».
Для ідентифікації одержувачів соціальних виплат, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення їх соціальними виплатами здійснюється емісія платіжних карток із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису. Для одержувачів пенсій така картка одночасно є пенсійним посвідченням.
Внутрішньо переміщеним особам, які отримують пенсії через підприємства поштового зв’язку або установи інших банків, необхідно відкрити рахунок для виплати пенсії в АТ «Ощадбанк» та надати в орган Пенсійного фонду, де вони знаходяться на обліку, заяву про зарахування пенсії на цей рахунок.
Таку заяву можна залишити у банку, працівники якого передадуть її в орган Фонду.
Для отримання платіжної картки, яка одночасно є пенсійним посвідченням, внутрішньо переміщеній особі потрібно звернутись в орган Пенсійного фонду, де вона знаходиться на обліку, та надати пакет таких документів:
-    паспорт;
-    довідку про реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (не подається громадянами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контрольний орган і мають відмітку в паспорті) ;
-    довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
-    фотокартку.
Видача платіжної картки, яка одночасно є пенсійним посвідченням, здійснюється установою АТ «Ощадбанк», зазначеною пенсіонером у заяві.

Телефони контакт-центру Пенсійного фонду України:
0-800-503-753 (зі стаціонарних телефонів безкоштовно),
(044) 281-08-70, 281-08-71  Зміни в пенсійному законодавстві з 01.01.2016 року.


Відповідно до Закону України
« Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (зі змінами згідно Закону України від 08.07.2011 № 3668)  з 1 січня 2016 року:- при обчисленні розміру пенсії заробітна плата враховується за період страхового стажу починаючи з 01.07.2000 року. Заробітна плата за будь – які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01.07.2000 року враховується, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців.
Довідка про заробітну плату за будь – які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року при обчисленні розміру пенсії не подається.
 - при визначені права на пенсію по ІІ групі  інвалідності необхідний страховий стаж визначається відповідно до абзаців 13- 27 частини першої статті 32 зазначеного Закону:
-     для інвалідів II та III груп:
до досягнення особою 23 років включно - 1 рік;
від 24 років до досягнення особою 26 років включно - 2 роки;
від 27 років до досягнення особою 28 років включно - 3 роки;
від 29 років до досягнення особою 31 року включно - 4 роки;
від 32 років до досягнення особою 33 років включно - 5 років;
від 34 років до досягнення особою 35 років включно - 6 років;
від 36 років до досягнення особою 37 років включно - 7 років;
від 38 років до досягнення особою 39 років включно - 8 років;
від 40 років до досягнення особою 42 років включно - 9 років;
від 43 років до досягнення особою 45 років включно - 10 років;
від 46 років до досягнення особою 48 років включно - 11 років;
від 49 років до досягнення особою 51 року включно - 12 років;
від 52 років до досягнення особою 55 років включно - 13 років;
від 56 років до досягнення особою 59 років включно - 14 років.Законом України
« Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році»- збільшено максимальну величину бази нарахування єдиного внеску з 17 до 25 розмірів прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок.

Відповідно це становить:

з 01.01.2016 – 34450 грн (1378 грн х 25);
з 01.05.2016 – 36250 грн (1450 грн х 25);
з 01.12.2016 – 38750 грн (1550 грн х 25).

- продовжено справляння податку на доходи фізичних осіб та військового збору з пенсій або щомісячного довічного грошового утримання.

Для пенсій, розмір яких перевищує 4134 грн, у 2016 році встановлена єдина ставка податку – 15 % від суми такого перевищення.

Податок не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».Законом України
« Про Державний бюджет України на 2016 рік»
№ 928-VІІІ від 25.12.2015 року встановлено такі розміри прожиткового мінімуму.Для осіб, які втратили працездатність:
з 01.01.2016 – 1074 грн;
з 01.05.2016 – 1130 грн;
з 01.12.2016 – 1208 грн.

На одну особу в розрахунку на місяць:
з 01.01.2016 – 1330 грн;
з 01.05.2016 – 1399 грн;
з 01.12.2016 – 1496 грн.
Для працюючих осіб (мінімальна заробітна плата):
з 01.01.2016 – 1378 грн;
з 01.05.2016 – 1450 грн;
з 01.12.2016 – 1550 грн.

Внесено зміни до п. е ст. 55 Закону України  «Про пенсійне забезпечення»

е) працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення незалежно від віку після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, станом на 1 квітня 2015 - не менше 25 років та після цієї дати:
з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців;
з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років;
з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців;
з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років;
з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців;
з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років;
з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців;
з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років;
з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців;
з 1 квітня 2024 року або після цієї дати - не менше 30 років;
До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення:
які в період до 1 січня 2016 року мали вислугу років на відповідних посадах не менше тривалості, передбаченої абзацами першим та другим цього пункту;
1971 року народження і старші за наявності вислуги років на цих посадах, передбаченої абзацами другим - одинадцятим цього пункту, та після досягнення ними такого віку:
50 років - які народилися з 1 січня 1966 року по 30 червня 1966 року;
50 років 6 місяців - які народилися з 1 липня 1966 року по 31 грудня 1966 року;
51 рік - які народилися з 1 січня 1967 року по 30 червня 1967 року;
51 рік 6 місяців - які народилися з 1 липня 1967 року по 31 грудня 1967 року;
52 роки - які народилися з 1 січня 1968 року по 30 червня 1968 року;
52 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1968 року по 31 грудня 1968 року;
53 роки - які народилися з 1 січня 1969 року по 30 червня 1969 року;
53 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1969 року;
54 роки - які народилися з 1 січня 1970 року по 30 червня 1970 року;
54 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1970 року;
55 років - які народилися з 1 січня 1971 року.

Новий розмір пенсійних виплат


Згідно із законом від 17. 09. 2015 року № 704- VІІІ, передбачено збільшення з 1 вересня поточного року  розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, до 1074 грн.

Перерахунок пенсій провадитиметься шляхом перерахунку мінімальних розмірів пенсій, надбавок, підвищень, та визначення права на щомісячну державну адресну допомогу з урахуванням індексації, яка зафіксована в даних про особливості з датами.

Перерахунок мінімального розміру пенсії, призначеної відповідно до статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена до 01.10.2011 року, за наявності у чоловіків 25, а у жінок – 20 років страхового стажу, а мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена або перерахована з урахуванням стажу та заробітку після 01.10.2011 року за наявності у чоловіків 35, а у жінок – 30 років страхового стажу встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та за кожний рік понад 25 років (призначених до 01.10.2011 року) або 35 років (призначених, перерахованих після 01.10.2011 року) для чоловіків та 20 (призначених до 01.10.2011 року) або 30 років (призначених, перерахованих після 01.10.2011 року) для жінок розмір пенсії збільшується на 1 відсоток від розміру пенсії, яка обчислена відповідно до статті 27, але не більше 1 відсотка від прожиткового мінімуму.

Відповідно до змін до частини 3 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (тимчасового з 01.04.2015 по 31.12.2015 року) незалежно від факту роботи розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 перераховується у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Перерахунок доплати на кожну особу із числа дітей – сиріт старше 18 років.

Проводиться перерахунок доплати в розмірі 30 грн. на кожну особу із числа дітей – сиріт віком старше 18 років, якій призначено пенсію по втраті годувальника та не отримує допомогу в УПСЗН.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.09.2015 року – 1074.00 грн. провадиться перерахунок:

· пенсій за особливі заслуги відповідно до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною";

· державної соціальної допомоги до прожиткового мінімуму особам, яким виповнилося 100 років і більше ;

· підвищення  особам, яким виповнилося 100 років і більше відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 № 908 ;

· мінімального розміру пенсії по втраті годувальника;

· мінімального розміру пенсії по втраті годувальника членам сімей військовослужбовців;

· підвищень, передбачених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"  та доплати до підвищень ;

· мінімальних розмірів пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;

· надбавки на утриманців відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;

· довічної державної стипендії відповідно до Указу Президента України № 358\2006;

· підвищень, передбачених Законом України "Про жертви нацистських переслідувань" та доплати до підвищень ;

· мінімальних розмірів пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС;

· щомісячної державної адресної допомоги інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС ;

· державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни з числа військовослужбовців 1,2,3 груп та інших інвалідів війни 1,2,3 груп ;

· щомісячної державної адресної допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій;

· доплати до мінімального розміру пенсії непрацюючим шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та працівникам, зайнятим обслуговуванням зазначених осіб відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»

· доплати до пенсії за втрату годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.09.2015 року – 1074.00 грн. перерахунок не провадиться:

· підвищення дітям війни відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни";

· додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"

Шляхом встановлення фіксованих розмірів доплат до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань"провадиться перерахунок в таких розмірах:

· Доплати до підвищення членам сімей загиблих  за наявності ознаки 59 "Право на доплату"  – 130.08 грн.;

· Доплата до підвищення членам сімей померлих осіб, а також померлих інвалідів війни   – 130.08 грн.;

· Доплати до підвищення дружинам померлих учасників війни  – 6.48 грн.;

Шляхом встановлення фіксованих розмірів доплат до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"та "Про жертви нацистських переслідувань"для осіб, яким виповнилось 100 років провадиться перерахунок в таких розмірах:

· Доплати до підвищення членам сімей загиблих  за наявності ознаки 59 "Право на доплату" – 390,24 грн.;

· Доплата до підвищення членам сімей померлих осіб, а також померлих інвалідів війни   – 390,24 грн.;

· Доплати до підвищення дружинам померлих учасників війни  – 19,44 грн.;

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.09.2015 року – 1330.00 грн. провадиться перерахунок надбавки, передбаченої Законом України “Про донорство крові та її компонентів ”.

Перерахунок щомісячної державної адресної допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2008 року №265 "Деякі питання пенсійного забезпечення громадян"

Перерахунок виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 01.09.2015 року.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність 1074.00 грн. провадиться перерахунок щомісячної адресної допомоги  для одержувачів пенсій:

- за віком; якщо в даних "Інвалідність" є 1 або 2 група інвалідності.

- у разі втрати годувальника незалежно від того, яка група інвалідності є в даних "Інвалідність" в одержувача пенсії по втраті годувальника;

- по інвалідності для інвалідів 1 та 2 груп;

- соціальних пенсій по інвалідності для інвалідів 1 та 2 групи;

- за віком при неповному стажі роботи, якщо в даних "Інвалідність" є 1 або 2 група інвалідності.

 

Розрахунок виходячи із розміру 949.00 грн.

Виходячи із розміру 949.00 провадиться перерахунок щомісячної адресної допомоги  для тих одержувачів пенсій, які не зазначені в вищевикладеному пункті.

 

Мінімальні розміри пенсій, доплат, підвищень, додаткової пенсії, компенсаційних    виплат з 01.09.2015 року.

Розміри  виплат  інвалідам війни та іншим інвалідам

для інвалідів з числа солдатів і матросів строкової служби

інвалідам війни 1 групи

120%1074.00.00+50%1074.00+50%1074.00+70.00

2 432,80 грн.

інвалідам війни 2 групи

(110%1074.00+40%1074.00+50.00)

1 661,00 грн.

інвалідам війни 3 групи

(105%1074.00+30%1074.00+50.00)

1 499,90 грн.

інвалідам армії 1 групи

(110% 1074.00)

1 181,40 грн.

інвалідам армії 2 групи

(105% 1074.00)

1 127,70 грн.

інвалідам армії 3 групи

(100% 1074.00)

1 074,00 грн.

для інвалідів з числа єфрейторів (старших солдат) і сержантів, старших матросів і старшин 110%

інвалідам війни 1 групи

110%(120%1074.00)+50%1074.00+50%1074.00+70

2 561,68 грн.

інвалідам війни 2 групи

110%(110%1074.00)+40%1074.00+50.00

1 779,14 грн.

інвалідам війни 3 групи

110%(105%1074.00)+30%1074.00+50.00

1 612,67 грн.

інвалідам армії 1 групи

(110%;(110%1074.00)

1 299,54 грн.

інвалідам армії 2 групи

(110%(105%1074.00))

1 240,47 грн.

інвалідам армії 3 групи

(110%(100%1074.00)

1 181,40 грн.

для інвалідів з числа прапорщиків і мічманів строкової служби 120%

інвалідам війни 1 групи

120%(120%1074.00)+50%1074.00+50%1074.00+70

2 690,56 грн.

інвалідам війни 2 групи

120%(110%1074.00)+40%1074.00+50.00

1 897,28 грн.

інвалідам війни 3 групи

120%(105%1074.00)+30%1074.00+50.00

1 725,44 грн.

інвалідам армії 1 групи

(120%;(110%1074.00)

1 417,68 грн.

інвалідам армії 2 групи

(120%(105%1074.00))

1 353,24 грн.

інвалідам армії 3 групи

(120%(100%1074.00)

1 288,80 грн.

 

Мінімальні розміри пенсій по втраті годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців

На кожного утриманця – 2148.00 грн. (200%)

 

Мінімальні розміри пенсії у зв’язку з втратою годувальника

Код

Найменування

 

Кількість непрацездатних

%

 

995

Державна адресна допомога з 01.04.08

один

100

1 074,00 грн.

два

120

1 288,80 грн.

три та більше

150

1 611,00 грн.

 

Розміри підвищень, передбачених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"

 

Код

Найменування підвищення

%

 

216

Підвищення інвалідам війни 1 групи

50%

537,00 грн.

217

Підвищення інвалідам війни 2 групи

40%

429,60 грн.

218

Підвищення інвалідам війни 3 групи

30%

322,20 грн.

219

Підвищення інвалідам армії, прирівняних до інвалідів війни 1 групи

50%

537,00 грн.

220

Підвищення інвалідам армії, прирівняних до інвалідів війни 2 групи

40%

429,60 грн.

221

Підвищення інвалідам армії, прирівняних до інвалідів війни 3 групи

30%

322,20 грн.

242

Підвищення особам, прирівняних до інвалідів війни 1 групи

50%

537,00 грн.

243

Підвищення особам, прирівняних до інвалідів війни 2 групи

40%

429,60 грн.

244

Підвищення особам, прирівняних до інвалідів війни 3 групи

30%

322,20 грн.

229

Підвищення учасникам бойових дій

25%

268,50 грн.

230

Підвищення вільнонайманому складу армії

25%

268,50 грн.

231

Підвищення військовослужбовцям, які виконували інтернаціональний обов'язок

25%

268,50 грн.

254

Підвищення членам сімей загиблих осіб, прирівняних до військовослужбовців

25%

268,50 грн.

239

Підвищення членам сімей загиблих військовослужбовців

25%

268,50 грн.

284

Доплата до підвищення членам сімей загиблих за наявності ознаки 59 Право на доплату

 

130,08 грн.

240

Підвищення подружжю померлих учасників бойових дій, які були інвалідами

10%

107,40 грн.

241

Підвищення подружжю померлих учасників війни, які були інвалідами

10%

107,40 грн.

296

Доплата до підвищення дружинам померлих учасників війни

 

6,48 грн.

251

Підвищення померлих інвалідів війни

25%

268,50 грн.

252

Підвищення членам сім'ї померлих військовослужбовців

25%

268,50 грн.

253

Підвищення чл. сім'ї за померлих осіб, прирівняних до військовослужбовців

25%

268,50 грн.

285

Доплата до підвищення членам сімей померлих осіб, а також померлих інвалідів війни

 

130,08 грн.

249

Підвищення учасникам війни

10%

107,40 грн.

299

Доплата до підвищення учасникам війни та колишнім в’язням

5%

53,70

228

Підвищення учасникам війни нагороджених медаллю

15%

161,10 грн.

261

Доплата до підвищення учасникам війни та колишнім в’язням, нагороджених медаллю

5%

53,70

238

Підвищення особам, які мають особливі заслуги 41-45

70%

751,80 грн.

 

Розміри державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни, передбачених Законом України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам"

Код

Найменування підвищення

%

 

287

державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни 1 групи А (В\С)

100%

1 074,00 грн.

267

державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни 1 групи Б (В\С)

50%

537,00 грн.

268

державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни 2 групи (В\С)

25%

268,50 грн.

269

державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни 3 групи (В\С)

15%

161,10 грн.

280

державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни 1,2,3 груп (Ст.7 інші);

15%

161,10 грн.

292

державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни 1 групи А (Ст.7 ВВВ)

100%

1 074,00 грн.

293

державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни 1 групи Б (Ст.7 ВВВ)

50%

537,00 грн.

294

державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни 1 групи А (Ст.7 інші)

30%

322,20 грн.

295

державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни 1,2,3 груп (Ст.7 ВВВ);

25%

268,50 грн.

 

Розміри підвищень, передбачених Законом України "Про жертви нацистських переслідувань"

Код

Найменування підвищення

%

 

245

Підвищення неповнолітнім в'язням ст. 6(1)

25%

268,50 грн.

246

Підвищення неповнолітнім в'язням інв.1 гр. ст. 6(2)

50%

537,00 грн.

247

Підвищення неповнолітнім в'язням інв.2 гр. ст. 6(2)

40%

429,60 грн.

248

Підвищення неповнолітнім в'язням інв.3 гр. ст. 6(2)

30%

322,20 грн.

250

Підвищення колишнім в'язням концтаборів та інших місць примусового тримання ст. 6(3)

10%

107,40 грн.

299

Доплата до підвищення учасникам війни та колишнім в’язням

5%

53,70

286

Підвищення колишнім в'язням концтаборів та інших місць примусового тримання нагород мед. ст. 6(3)

15%

161,10 грн.

261

Доплата до підвищення учасникам війни та колишнім в’язням, нагороджених медаллю

5%

53,70

288

Підвищення друж.(чол.) померлих інших жертв нацис. переслідувань ст. 6(4)

10%

107,40 грн.

289

Підвищення друж.(чол.) померлих інв., зазначених в ст. 6(2), ст. 6(4)

25%

268,50 грн.

 

Розмір надбавки, передбаченої Законом України “Про донорство крові та її компонентів

Код

Найменування підвищення

%

 

257

Надбавка донорам

10%

133,00 грн.

 

Розмір надбавки на утриманців відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб"

Код

Найменування підвищення

%

 

224

Надбавка на утриманців

50%

537,00 грн.

 

Розмір довічної стипендії відповідно до Указу Президента №358\2006 року

Код

Найменування підвищення

%

 

852

Довічна стипендія відповідно до Указу Президента №358\2006

300%

3 222,00 грн.

 

 

Розміри додаткової пенсії, особам віднесеним до 1 категорії (ст. 50)

 

Код

Найменування підвищення

%

 

111

Інвалідам 1 групи (потерпілі)

 

341,64 грн.

112

Інвалідам 2 групи (потерпілі)

 

227,76 грн.

113

Інвалідам 3 групи (потерпілі)

 

170,82 грн.

118

Дітям - інвалідам

 

170,82 грн.

 

Хворі на променеву хворобу

 

170,82 грн.

1111

Інвалідам 1 групи (ліквідатори)

 

474,50 грн.

1112

Інвалідам 2 групи (ліквідатори)

 

379,60 грн.

1113

Інвалідам 3 групи (ліквідатори)

 

284,70 грн.

 

Розміри додаткової пенсії, особам віднесеним до 2,3,4 категорії

(ст. 51)

Код

Найменування підвищення

%

 

115

Особам, віднесеним до 2 категорії

 

170,82 грн.

116

Особам, віднесеним до 3 категорії

 

113,88 грн.

117

Особам, віднесеним до 4 категорії

 

56,94 грн.

 

Розмір компенсаційної виплати за втрату годувальника (ст. 52)

 

Код

Найменування підвищення

%

 

233

Компенсаційна виплата за втрату годувальника

 

113,88 грн.

 

Доплата до мінімального розміру пенсії шахтарям, на яких поширюється дія Закону  України "Про підвищення престижності шахтарської праці" та працівникам, зайнятим обслуговуванням зазначених осіб  відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"

 

Код

Найменування підвищення

996

Доплата шахтарям та обслуговуючим їх особам до мінімального розміру це різниця між розміром мінімальної пенсії, обчисленої виходячи із трьох прожиткових мінімумів для осіб, які втрати працездатність та розміром пенсійної виплати після перерахунку.

 

Розмір пенсії  не може бути нижчим – 3 222,00 грн.

 

Доплата до пенсії за втрату годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання  відповідно до Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці"

Код

Найменування

%

 

282

Щомісячна доплата до пенсії за втрату годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання.

 

100%

1 074,00 грн.

 

 

Щомісячна державна адресна допомога відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2008 року №265 "Деякі питання пенсійного забезпечення громадян"

 

Код

виплати

 

Найменування підвищення

995

Щомісячна державна адресна допомога це різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність та розміром пенсійної виплати з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, компенсаційних виплат, сум індексації, індексації, яка зафіксована в даних про особливості з датами, цільової грошової допомоги, інших доплат в тому числі доплати до попереднього розміру  та доплати до старого розміру пенсії  і без урахування пенсії за особливі заслуги та "Доплати з 01.05.2012 Пост.№327 від 23.04.12".

 

Щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій

 

Код

Найменування

%

 

854

Інвалідам 1 групи

285%

3 060,90 грн.

854

Інвалідам 2 групи 

255%

2 738,70 грн.

854

Інвалідам 3 групи 

225%

2 416,50 грн.

854

Учасникам бойових дій

165%

1 772,10 грн.

 

Мінімальні розмірі пенсії для інвалідів внаслідок аварії на ЧАЕС (ст. 54)

Ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році та у 1987 – 1990 роках

137

Інвалідам 1 групи

180%

1 933,20 грн.

137

Інвалідам 2 групи 

160%

1 718,40 грн.

137

Інвалідам 3 групи 

145%

1 557,30 грн.

Інші інваліди, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з ЧАЕС

137

Інвалідам 1 групи

150%

1 611,00 грн.

137

Інвалідам 2 групи 

125%

1 342,50 грн.

137

Інвалідам 3 групи 

110%

1 181,40 грн.

Діти - інваліди

137

Діти - інваліди

100%

1 074,00 грн.

Щомісячна державна адресна допомога інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

 

Код

Найменування

%

 

856

Інвалідам 1 групи

285%

3 060,90 грн.

856

Інвалідам 2 групи 

255%

2 738,70 грн.

856

Інвалідам 3 групи 

225%

2 416,50 грн.

2.19 Підвищення дітям війни

260

Підвищення дітям війни

 

66,43 грн.

Підвищення ветеранам війни, яким виповнилося 100 і більше років

(з 09.10.2012 року виплата діючих підвищень в потрійному розмірі)

 

Код

Найменування підвищення

%

 

216

Підвищення інвалідам війни 1 групи

150%

1 611,00 грн.

2217

Підвищення інвалідам війни 2 групи

150%

1 611,00 грн.

2218

Підвищення інвалідам війни 3 групи

150%

1 611,00 грн.

219

Підвищення інвалідам армії, прирівняних до інвалідів війни 1 групи

150%

1 611,00 грн.

220

Підвищення інвалідам армії, прирівняних до інвалідів війни 2 групи

120%

1 288,80 грн.

221

Підвищення інвалідам армії, прирівняних до інвалідів війни 3 групи

90%

966,60 грн.

242

Підвищення особам, прирівняних до інвалідів війни 1 групи

150%

1 611,00 грн.

243

Підвищення особам, прирівняних до інвалідів війни 2 групи

120%

1 288,80 грн.

244

Підвищення особам, прирівняних до інвалідів війни 3 групи

90%

966,60 грн.

2229

Підвищення учасникам бойових дій

150%

1 611,00 грн.

230

Підвищення вільнонайманому складу армії

75%

805,50 грн.

231

Підвищення військовослужбовцям, які виконували інтернаціональний обов'язок

75%

805,50 грн.

2245

Підвищення неповнолітнім в'язням ст. 6(1)

150%

1 611,00 грн.

2247

Підвищення неповнолітнім в'язням інв.2 гр. ст. 6(2)

150%

1 611,00 грн.

2245

Підвищення неповнолітнім в'язням інв.3 гр. ст. 6(2)

150%

1 611,00 грн.

254

Підвищення членам сімей загиблих осіб, прирівняних до військовослужбовців

75%

805,50 грн.

239

Підвищення членам сімей загиблих військовослужбовців

75%

805,50 грн.

284

Доплата до підвищення членам сімей загиблих за наявності ознаки 59 Право на доплату

 

390,24 грн.

240

Підвищення подружжю померлих учасників бойових дій, які були інвалідами

30%

322,20 грн.

241

Підвищення подружжю померлих учасників війни, які були інвалідами

30%

322,20 грн.

296

Доплата до підвищення дружинам померлих учасників війни

 

19,44 грн.

251

Підвищення померлих інвалідів війни

75%

805,50 грн.

252

Підвищення членам сім'ї померлих військовослужбовців

75%

805,50 грн.

253

Підвищення чл. сім'ї за померлих осіб, прирівняних до військовослужбовців

75%

805,50 грн.

285

Доплата до підвищення членам сімей померлих осіб, а також померлих інвалідів війни

 

390,24 грн.

249

Підвищення учасникам війни

30%

322,20 грн.

299

Доплата до підвищення учасникам війни та колишнім в’язням

15%

161,10 грн.

228

Підвищення учасникам війни нагороджених медаллю

45%

483,30 грн.

261

Доплата до підвищення учасникам війни та колишнім в’язням, нагороджених медаллю

15%

161,10 грн.

238

Підвищення особам, які мають особливі заслуги 41-45

210%

2 255,40 грн.

 

Підвищення жертвам нацистських переслідувань, яким виповнилося 100 і більше років. (з 09.10.2012 року виплата діючих підвищень в потрійному розмірі)

 

Код

Найменування підвищення

%

 

245

Підвищення неповнолітнім в'язням ст. 6(1)

75%

805,50 грн.

246

Підвищення неповнолітнім в'язням інв.1 гр. ст. 6(2)

150%

1 611,00 грн.

247

Підвищення неповнолітнім в'язням інв.2 гр. ст. 6(2)

120%

1 288,80 грн.

248

Підвищення неповнолітнім в'язням інв.3 гр. ст. 6(2)

90%

966,60 грн.

250

Підвищення колишнім в'язням концтаборів та інших місць примусового тримання ст. 6(3)

30%

322,20 грн.

299

Доплата до підвищення учасникам війни та колишнім в’язням

15%

161,10 грн.

286

Підвищення колишнім в'язням концтаборів та інших місць примусового тримання нагород мед. ст. 6(3)

45%

483,30 грн.

261

Доплата до підвищення учасникам війни та колишнім в’язням, нагороджених медаллю

15%

161,10 грн.

288

Підвищення друж.(чол.) померлих інших жертв нацис. переслідувань ст. 6(4)

30%

322,20 грн.

289

Підвищення друж.(чол.) померлих інв., зазначених в ст. 6(2) (ст. 6(4)

75%

805,50 грн.

 

Підвищення  особам, яким виповнилося 100 років і більше відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 № 908

283

Підвищення  особам, яким виповнилося 100 років і більше

 

189,80 грн.

 

Розміри підвищень ветеранам війни,яким виповнилося 85 і більше років

2229

Підвищення учасникам бойових дій

50%

537,00 грн.

2217

Підвищення інвалідам війни 2 групи

50%

537,00 грн.

2218

Підвищення інвалідам війни 3 групи

50%

537,00 грн.

2245

Підвищення неповнолітнім в'язням  ст. 6(1)

50%

537,00 грн.

2247

Підвищення неповнолітнім в'язням інв.2 гр. ст. 6(2)

50%

537,00 грн.

2248

Підвищення неповнолітнім в'язням інв.3 гр. ст. 6(2)

50%

537,00 грн.

 

Щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій, особам яким виповнилося 85 років.

Код

Найменування

%

 

854

Інвалідам 2 групи 

285%

3 060,90 грн.

854

Інвалідам 3 групи 

285%

3 060,90 грн.

854

Учасникам бойових дій

285%

3 060,90 грн.

 

 

Визначення базового місяця.

Базовий місяць встановлюватиметься по тих особових рахунках, по яких відбулось підвищення розміру пенсії незалежно від того, перевищила сума підвищення пенсії суму можливої індексації, чи ні. Тобто, базовим місяцем є місяць, в якому підвищено розмір пенсії внаслідок перерахунку постійних складових пенсії (призначеного розміру пенсійної виплати).

Базовий місяць встановлюватиметься по тих особових рахунках, по яких пенсія переходить до категорії не об’єктів індексації .

 

  ПРИПИНЯЄТЬСЯ ПРИЗНАЧЕННЯ «СПЕЦПЕНСІЙ»

Пунктом 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року передбачено, що уразі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах, з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", "Про статус народного депутата України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про судову експертизу", "Про Національний банк України", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про дипломатичну службу", Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.

Парламентом до 1 червня не було прийнято відповідний пакет законів про пенсійну реформу, тому з 1 червня 2015 року органами Пенсійного фонду України припиняється  призначення пенсій за спеціальними законами.

З  червня пенсії народним депутатам, міністрам, суддям, прокурорам, митникам, податківцям та іншим чиновникам будуть призначатися відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Ця норма не стосується пенсій наукових працівників та військовослужбовців.

 

Тема: Зміни в пенсійному законодавстві з 1 квітня 2015 року.

         З 1 квітня 2015 року набуває чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» прийнятий 02.03.2015 року (далі – Закон № 213), тому в пенсійному законодавстві України відбулись тимчасові зміни в частині виплати пенсій працюючим пенсіонерам у період з 01.04.2015 року по 31 грудня 2015 року та зміни в частині необхідного стажу роботи для призначення пенсій на пільгових умовах та за вислугу років, а також передбачено поступове збільшення на 5 років пільгового пенсійного віку жінкам, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Зміни у пенсійному законодавстві в частині виплати пенсій працюючим пенсіонерам не застосовуються незалежно від факту роботи, посади, на якій працюють пенсіонери, та виду пенсії і Закону, згідно з яким вона призначена для інвалідів   І та ІІ груп;   інвалідів війни ІІІ групи;  учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється чинність пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Пенсії призначені згідно Законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій та статус суддів", "Про судову експертизу", “Про Національний банк України", “Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", "Про статус народного депутата України", "Про дипломатичну службу", "Про Кабінет Міністрів України", “Про пенсійне забезпечення”, “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Положення про помічника – консультанта народного депутата, Митного кодексу тимчасово з 01.04.2015 року по 31 грудня 2015 року:

не виплачуються в період роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених законами України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про судоустрій і статус суддів" (крім інвалідів І та ІІ груп; інвалідів війни ІІІ групи; учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється чинність пункту 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»),

виплачуються у розмірі 85 відсотків призначеного розміру пенсії, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму для непрацездатних в період роботи на інших посадах/роботах (крім інвалідів І та ІІ груп; інвалідів війни ІІІ групи; учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється чинність пункту 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та осіб, яким пенсії призначені згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб").

Пенсії, призначені згідно Закону України «Про наукову та науково – технічну діяльність» тимчасово з 01.04.2015 року по 31 грудня 2015 року у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії згідно законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про судоустрій і статус суддів», “Про наукову і науково-технічну діяльність ” (крім інвалідів І та ІІ груп; інвалідів війни ІІІ групи; учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється чинність пункту 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») виплачується в розмірі 85 відсотків розміру пенсії, яка обчислена відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", тобто з урахуванням статті 47 цього Закону, а у період роботи на інших посадах/роботах – 85 відсотків призначеної наукової пенсії.

Зазначений порядок виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам, встановлений цим Законом застосовується незалежно від часу призначення пенсії.

Вищевказаний порядок виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам, застосовується до пенсій, розмір яких перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність та виплата пенсій здійснюється у розмірі 85 відсотків призначеного розміру пенсії, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що складає 1423,50 грн.

Після звільнення з роботи виплата пенсій призначених відповідно до вищевказаних законів поновлюється.  

Обмеження щодо виплати пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, передбачені цим Законом, не застосовуються протягом особливого періоду до пенсій, щомісячного довічного грошового утримання, що призначені особам, які проходять військову службу або перебувають на посадах у силових структурах перелічених у пункті 3 Прикінцевих положень цього Закону або беруть участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об’єктів у разі захоплення, відбитті спроб насильницького заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою; до пенсій, щомісячного довічного грошового утримання, що призначені відповідно до законів України "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", на період виконання особами, яким вони призначені, повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.

Після завершення особливого періоду виплата пенсій таким особам здійснюється згідно із законодавством.

До Закону України «Про пенсійне забезпечення» внесено наступні зміни:

Статтю 13 викладено у новій редакції, яка передбачає, що працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах та - за списком № 2 - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах. Тобто збільшується поступово до 2024 року пільговий пенсійний вік для жінок, що працювали за списком №1 з 45 до 50 років  та жінок, що працювали за списком №2 з 50 до 55 років. Необхідний для призначення пенсії стаж роботи в шкідливих умовах залишено без змін. Поетапно на 6 місяців за рік збільшується необхідний загальний страховий стаж роботи. Пільговий пенсійний вік для жінок визначається в залежності від дати народження особи.

Працівникам, які не мають стажу роботи з особливо шкідливими - за списком № 1 та шкідливими за списком № 2 умовами праці передбаченого зазначеною статтею, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи  пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку встановленого абзацом першим частини першої статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Також внесено зміни до пунктів «в» - «з», статті 13 в частині поступового збільшення необхідного загального страхового стажу роботи та пільгового пенсійного  віку для жінок.

Статтю 14 змінено в частині призначення пенсії при наявності стажу на підземних роботах менше 10 років у чоловіків та 7 років 6 місяці у жінок, а саме передбачено, що за кожний повний рік таких робіт пенсійний вік встановлений статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, знижується на 1 рік.

До пунктів «а» - «г» статті 54 та до пунктів «а» - «ж» статті 55  Закону України «Про пенсійне забезпечення» внесено зміни щодо поступового збільшення на 5 років до 2024 року необхідного загального страхового стажу роботи, а для окремих категорій працівників - стажу, необхідного для признання пенсії за вислугу років, та пільгового пенсійного віку для жінок.

До Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” внесено зміни у частину третю статті 42 згідно з якими у період з 01.04.2015 року по 31 грудня 2015 року у разі збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність буде проведено перерахунок пенсії, розмір якої обчислено відповідно до статті 28 цього Закону з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму незалежно від того працює пенсіонер чи ні.

 

 

Тема :  Нове в пенсійному законодавстві.


Наприкінці минулого року Верховною Радою України було ухвалено ряд законів, положення яких мають значний вплив на подальший розвиток пенсійної системи.

         Законом України № 80 « Про Державний бюджет України на 2015рік» затверджено  розміри:

прожиткового мінімуму особам, які втратили працездатність:

з 01.01.2015 – 949 грн., з 01.12.2015 – 1074 грн.мінімальної заробітної плати:   01.01.2015 – 1218 грн., з 01.12.2015 – 1378 грн.

Законом України № 76- VIII« Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України передбачено:

Щодо спеціальних пенсіонерів.

Зменшення  відсотків заробітної плати, що передбачається для обчислення пенсії, з 70 до 60  для таких спеціальних категорій пенсіонерів, як прокурори, державні службовці, судді, народні депутати, службовці органів місцевого самоврядування.

Для цих категорій пенсіонерів також передбачено позбавлення права на одержання спеціальних пенсій, якщо громадяни були звільнені з роботи у зв’язку із засудженням за умисний злочин із використанням свого посадового становища або притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Перерахунок пенсій вже не буде проводитись щоразу після зростання заробітної плати працюючих службовців. Порядок проведення перерахунків пенсій визначатиметься Кабінетом Міністрів України.

Щодо дострокового виходу на пенсію.

Скасовано можливість виходу на пенсію достроково за півтора року до досягнення пенсійного віку через звільнення осіб у зв’язку   зі  скороченням штату (центр зайнятості) або за станом здоров’я.

Щодо розмірів пенсій, надбавок, підвищень.

Розміри мінімальної пенсії інвалідам – чорнобильцям, додаткові пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю  внаслідок ЧАЕС, розміри компенсації сім’ям за втрату годувальника внаслідок чорнобильської катастрофи та розмір підвищення дітям війни встановлюється Кабінетом Міністрів України. На сьогоднішній день розміри зазначених виплат встановлені КМУ від 23.11.2011 № 1210 та від 28.12.2011 № 1381.

ЗУ « Про Державний бюджет України на 2015 рік» також надано право КМУ на встановлення розмірів окремих соціальних виплат – чорнобильцям, дітям війни, військовослужбовцям та деяким іншим категоріям громадян.

Відповідно до державного бюджету, урядом буде затверджений спеціальний порядок проведення індексації розмірів пенсій у 2015 році.

Закон України  № 71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».

З 01.01.2015 року оподаткуванню підлягають пенсії, розмір яких перевищує три розміри мінімальної заробітної плати ( 3654 грн.) в частині такого перевищення за ставкою 15 %. Якщо ж база оподаткування (сума перевищення) перевищує 10- кратний розмір мінімальної заробітної плати, то ставка податку становить 20 % з суми, що перевищує цей розмір.

Верховною Радою продовжено до 2022 року:

Можливість для жінок, які досягли 55 років, достроково виходити на пенсію при наявності 30 років страхового стажу і звільнення з роботи, при цьому розмір пенсії зменшується на 0,5 % за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію   з 01.01.2015 року ( раніше було до 01.01.2015 року).

Можливість пенсіонерам скористатися правом подати довідку про заробітну плату за будь – які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року. (раніше було до 01.01.2016 року)


Особливості пенсійного забезпечення  для жінок.

 Пенсійний вік.


Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”(далі – Закону) встановлено пенсійний вік для чоловіків і жінок – 60 років. Водночас для призначення пенсії за віком необхідно мати не менше 15 років страхового стажу.

Пенсійний вік для жінок підвищують поступово.

55 років 6 місяців – які народилися з 01.10.1956 по 31.03.1957;

56 років – які народилися з 01.04.1957 по 30.09.1957;

56 років 6 місяців – які народилися з 01.10.1957 по 31.03.1958;

57 років  – які народилися з 01.04.1958 по 30.09.1958;

57 років 6 місяців – які народилися з 01.10.1958 по 31.03.1959;

58 років  – які народилися з 01.04.1959 по 30.09.1959;

58 років 6 місяців – які народилися з 01.10.1959 по 31.03.1960;

59 років  – які народилися з 01.04.1960 по 30.09.1960;

59 років 6 місяців – які народилися з 01.10.1960 по 31.03.1961;

60 років  – які народилися після 01.04.1961 року.

 

На пенсію в 55 років.

Закон передбачив жінкам право на призначення пенсії при досягненні 55 – річного віку. Так до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи.

У такому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до ст.27 та з урахуванням ст. 28 Закону, зменшується на 0,5 % за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на  пенсію. При цьому зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду.

Якщо жінка, якій достроково призначено пенсію, до досягнення віку, передбаченого ст.26 Закону, працевлаштувалася, виплата дострокової пенсії на час роботи припиняється. У такому випадку після досягнення віку, передбаченого ст.26 Закону, відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію.

Відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, також може бути переглянуто з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, якщо особа після досягнення віку, передбачено ст.26 Закону, продовжує працювати і відмовилася від отримання пенсії.

 

Компенсатори за збільшення пенсійного віку.

 

Жінкам, які народилися у період до 31 грудня 1961 року, після виходу на пенсію встановлюється підвищення розміру пенсії, обчисленого відповідно до ст.27 Закону, у розмірі 2,5 % за кожні шість місяців більш пізнього виходу на пенсію, починаючи з 55 років до досягнення ними 60- річного віку.

  ____________________________________________________________

 

 

Пенсії для учасників бойових дій на території інших держав

Призначення пенсій за віком із зниженням пенсійного віку для осіб, які виконували інтернаціональний обов’язок, здійснюється відповідно до п.3 Прикінцевих положень Закону України  «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Тимчасово, до прийняття відповідного закону, військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, а також ті, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час захисту Батьківщини або виконання інших обов’язків, або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті чи виконанням інтернаціонального обов’язку, дружини (чоловіки), якщо вони не одружилися повторно, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли чи загинули в період проходження військової служби або після звільнення зі служби, але в наслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих  під час виконання службових обов’язків, захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті чи виконанням інтернаціонального обов’язку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і 20- для жінок.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про  статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасниками бойових дій визначаються, зокрема:
- військовослужбовці Радянської армії, Військово-Морського флоту, Комітету державної безпеки, особи рядового, начальницького складу і військовослужбовців Міністерства внутрішніх справ колишнього Союзу РСР (включаючи військових і технічних спеціалістів та радників), працівники відповідних категорій, які за рішенням уряду колишнього Союзу РСР проходили службу, працювали чи перебували у відрядженні в державах, де в цей період велися бойові дії, і брали участь у бойових діях чи забезпеченні бойової діяльності військ (флотів);
- військовослужбовці Збройних сил України, Служби Безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, особи рядового, начальницького складу і військовослужбовців Міністерства внутрішніх справ України. Інших утворених відповідно до законів України військових формувань які за рішенням відповідних державних органів були направлені для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки або відрядження в держави де в цей період велися бойові дії;
- військовозобов’язані,  які призивалися на навчальні збори і направлялися до Афганістану в період ведення там бойових дій;
- військовослужбовці льотного складу які здійснювали вильоти на бойові завдання до Афганістану з  території колишнього Союзу РСР тощо;
- військовослужбовці автомобільних батальйонів, які направлялися до Афганістану для доставки вантажів до цієї країни в період ведення там бойових дій.
Постанова КМУ «Про організаційні заходи щодо застосування Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» затвердила перелік держав і періодів бойових дій на їх території, а саме на території Афганістану період бойових дій – з квітня 1978 до грудня 1989 року.

Тема :  Про отримання  державної соціальної підтримки для громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.

На виконання листа Міністра соціальної політики України від 17.03.2014
№ 2286/0/14-14/5 з метою забезпечення виплати пенсій громадянам України, які виїхали з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя на тимчасове перебування до інших регіонів України, управліннями Пенсійного фонду України :
- забезпечено прийом цих громадян та розгляд їх звернень у терміновому порядку;
- за заявою громадян забезпечено переведення отриманої пенсії за іншим місцем фактичного проживання та витребування пенсійної справи, в тому числі електронної;
- проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з сім’ями, які приїжджають з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, щодо можливості отримання соціальної підтримки за місцем тимчасового перебування, зокрема через відкриті у регіонах "гарячі" телефонні лінії та з використанням інформаційних повідомлень.
При зверненні громадян за первинним призначенням пенсії за місцем тимчасового перебування надаватиметься допомога заявникам у отриманні необхідних документів.
Також забезпечено можливість звернення з питання призначення пенсії до органів Пенсійного фонду за місцем реєстрації (Автономної Республіки Крим та м. Севастополя) шляхом направлення заяви та необхідних документів за допомогою засобів поштового зв’язку через відділення "Укрпошти".
ІНФОРМАЦІЯ
для громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим та м. Севастополь
Для отримання всіх видів державної соціальної підтримки, зокрема пенсії, допомоги, компенсації тощо, Вам необхідно звернутися до найближчого органу соціального захисту населення або управління Пенсійного фонду України в зручний для Вас час.
Основні документи, які необхідно мати при  собі (за наявності):
- паспорт;
- посвідчення отримувача пенсії, допомоги, пільговика;
- довідка про присвоєння ідентифікаційного коду.
Там Вам також допоможуть отримати інформацію з усіх питань, які хвилюють Вас на даний час, зокрема з питань розселення, медичного обслуговування, організації навчання та виховання дітей у дошкільних та шкільних навчальних закладах, а також щодо працевлаштування.

З усіх цих питань Ви можете БЕЗКОШТОВНО (зі стаціонарних телефонів) звернутися за телефоном "гарячої лінії":
0 800 507 3090 800 507 309 FREE
Крім того, для отримання допомоги Ви можете звернутися на "гарячу лінію":


Пенсійного фонду

0 800 503 7530 800 503 753 FREE

Державного центру зайнятості

0 800 505 0600 800 505 060 FREE

730 – з мобільного телефону

Фонду соціального страхування з тимчасовою втрати працездатності

0 800 501 8920 800 501 892 FREE

телефон довіри Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань

0 800 501 3830 800 501 383 FREE

 

Додаткову інформацію можна отримати на сайті Мінсоцполітики України www.mlsp.gov.ua

Тема :  Внесення змін до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»

З 1 січня 2014 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до пункту 8 статті 1 Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”.
Пунктом 8 статті 1 вищезазначеного Закону пенсія за особливі заслуги перед Україною встановлюється громадянам України, матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку.
Змінами до вказаної статті передбачено, що коли у разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав виховання п’ятьох та більше дітей до шестирічного віку здійснювалось батьком, право на пенсію за особливі заслуги перед Україною надається батьку.
Батькам-пенсіонерам, які за вказаних умов виховали п’ятьох і більше дітей до шестирічного віку, для вирішення питання щодо встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною, необхідно звернутись із заявою до районного управління Пенсійного фонду України за місцем проживання та надати наступні документи:
- копію паспорта;
- копію трудової книжки;
- копія свідоцтв про народження дітей (паспортів дітей).
Відповідно статті 5 Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” пенсія за особливі заслуги встановлюється як надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа згідно із законодавством. Розмір пенсії за особливі заслуги вказаній категорії осіб становить від 35 до 40 відсотків прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність.
Станом на 1 січня 2014 року прожитковий мінімум, для осіб, які втратили працездатність складає 949 грн., таким чином розмір пенсії за особливі заслуги буде становити від 332,15 грн. до 379,60 грн.

Тема :  нарада управління Пенсійного фонду України в Зачепилівському районі Харківської області

05.02.2014 року в управлінні Пенсійного фонду України в Зачепилівському районі Харківської області начальником управління Давиденко Т.О. було проведено нараду з керівниками структурних підрозділів та спеціалістами управління.  На нараді обговорено питання, які були порушені в дорученні начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області Ачкасова В.М. та завдання, які поставлені по всім напрямкам роботи управління: забезпечити фінансування на виплату пенсій відповідно до календарних графіків виплати, забезпечити скорочення не менше, ніж на 50% заборгованості з платежів до Пенсійного фонду України, забезпечити покращення якості надання послуг особам, які звертаються до органів ПФУ, забезпечити подальше удосконалення прийому громадян за принципом «єдиного вікна», забезпечити розвиток системи дистанційного обслуговування осіб, які звертаються до органів Фонду.
Начальником управління було поставлено завдання щодо виконання  планових показників, покладених на управління.

________________________________________________


Голова РДА

Шановні відвідувачі сайту!

    Щиро вітаємо вас на офіцій- ному веб-сайті Зачепилівської районної державної адмініст- рації. Тут ви познайомитесь з минулим і сьогоденням Зачепи- лівського району, тут опера- тивно, достовірно і всебічно відображатиметься діяльність районної виконавчої влади та органів місцевого самовряду- вання, тут висвітлювати- муться останні рішення і події, що відбуватимуться в районі, оприлюдниюватимуться показ- ники соціально-економічного роз- витку.
   Сподіваємося, що інформація розміщена на сайті, допоможе краще пізнати наш чудовий край, а діловим колам чіткіше визначитися у можливих напря- мах співпраці.

 Зачепилівська районна державна адміністрація


Написати листа голові РДА

Архів новин
Прогноз погоди