64400, Харківська обл.,

Голова сільської  ради – Волжан Світлана Миколаївна
Секретар сільської  ради - Пискун Любов Миколаївна

Тел.: (05761) 5-62-20

Загальна  площа  сільської  ради  становить 7786  га.
На території ради проживає 1324 осіб
До ради входять 3 населені пункти:
с. Чернещина
с. Новоселівка
с. Письмаківка

Депутатський корпус VII скликання Чернещинської сільської  ради:

№ п.п.

Назва

політичної партії (блоку) від якої обрано депутата

Прізвище, ім’я, по

батькові депутата

народження

Партійність

Посада в раді

Посада (зайняття)

Посада та місце

роботи депутата

Веклич Ольга Григорівна

23.05.1965

Працівники охорони здоров'я

Медична сестра Новоселівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини

Жура Володимир Іванович

07.06.1966

Жура Віктор Григорович

30.09.1958

Пенсіонери

Пенсіонер

Захожий Сергій Іванович

20.10.1973

Партія "ВІДРОДЖЕННЯ"

Волжан Світлана Миколаївна

04.09.1978

Партія "ВІДРОДЖЕННЯ"

Голова сільської ради

Працівники ВР АРК, органів місцевого самоврядування

Сільський голова Чернещинської сільської ради

Захожий Сергій Іванович

16.09.1975

Депутат сільської ради

Приватні підприємці (у тому числі адвокати, приватні натаріуси )

Фізична особа підприємець

ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА "СОЛІДАРНІСТЬ"

Іванова Зоя Миколаївна

31.03.1969

ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА "СОЛІДАРНІСТЬ"

Працівники культури і мистецтва

Завідуюча сільською бібілотекою Чернещинська сільська бібліотека

Лис Ольга Анатоліївна

24.10.1966

Працівники освіти, науки і виробничого навчання

Вчитель Чернещинського НВК

Лисяк Юрій Миколайович

25.01.1977

Олешко Тетяна Леонідівна

10.10.1957

Працівники освіти, науки і виробничого навчання

Директор Чернещинського НВК

Пискун Любов Миколаївна

04.09.1961

Секретар сільської ради

Працівники ВР АРК, органів місцевого самоврядування

Секретар сільської ради Чернещинська сільська рада

Тороповський Дмитро Миколайович

17.01.1994

Медичний брат Зачепилівської ЦРЛ

Шовкопляс Людмила Миколаївна

03.09.1974

Працівники охорони здоров'я

Медична сестра Новоселівської амбулаторії загальної практикисімейної медицини

Чернещина – одна із найстаріших сіл нашого району. Виникло воно в кінці ХVІІ ст. Відомо, що козаки полтавського війська їздили до річки Орчик, Берестова, Оріль, а також в степи,  які до них прилягали, щоб спостерігати за рухом татар, а з часом переселилися сюди на постійне проживання. З списком населених пунктів по річці Орчик був названий хутір Полтавського Хрестовоздвиженського монастиря, Чернецький (від слова чернець-монах ). Невідомо хто саме заснував хутір, як він став володінням Полтавського монастиря. Край відроджувався  повільно, хоча землі були благодатні, це тому, що поряд  був кочовий степ. Звідси завжди можна чекати нападу татар. Особливо багато шкоди принесли татари в 1695 році і на початку ХVІІІ сторіччя (1731-1736) напади татар помітно зменшилися.
В перші роки існування Чернещини спостерігався розвиток торгівлі, а згодом тут з’явилися базарі і ярмарки. Населення Чернещини будували собі хати –мазанки, вкривали дахи очеретом та соломою. Жителі села платили монастирю податок 1-2 копійки за десятину землі, та віддавали відсоток за вирощений урожай, працювали в монастирському господарстві. В другій половині ХVІІ ст. встановлено новий податок: за кожного чоловіка брали 10 фунтів житнього борошна. Жителі Чернещини підтримували тісний зв’язок із Запоріжською Січчю . Окремі вихідці із села воювали в війську Запорізькому , після розпаду січі вернулись в рідне село. В 1785 році в Чернещині було 60 дворів, а населення 405 чоловік , селу належало  5483 десятини землі.
Монастирський податок було знято і встановлено державний податок по 2.5 копійок за десятину землі. В 1842 році Костянтинівському уїзді було 14 сіл, в тому числі і Чернещина. Нелегко жилося селянам, хоча вони ніколи не були кріпосними.
В 1858 році утворилося сільське училище, де навчалося 43 учні. Після реформи, в 1861 році за статистичними даними урожай зернових з десятини складав:  жита - 64 пуди, озимої пшениці 56 пудів, ячменю 64 пуди, вівса -74 пуди.
З організацією земства Чернещина входила в склад Руновщинської волості. В 1897 році в Чернещині створена бібліотека –читальня. Земство видало на неї 125  рублів, приміщення не було. Місцевий житель села Цюпа В.Р. добровільно, безкоштовно віддав для бібліотеки частину своєї хати.
В 1910 році в Чернещині було 729 дворів і 44 з них зовсім не мали землі. В той час в селі було 2 школи: Земська і церковно-приходна. Ці дані взято в Красноградському музеї. Разом з усім трудовим народом, жителі села активно боролися з поневолювачами.
В 1905 році селяни розібрали економію герцога Мекленбург-Стрелецького, якому належали 50 тисяч гектарів землі і 12 цукрових заводів. Для примирення селян були викликані війська. Селяни організували протистояння. Житель села Обихвост Степан  Іванович скинув козака з коня і  відібрав зброю.
7 листопада 1917 року народ під керівництвом партії переміг. В селі Чернещина був утворений партизанський загін, першими партизанами були брати Тимофій і Яків Печериця, Олешко Прохор Якович, Веклич Фодій Степанович, Олешко Іван Федотович, Стропченко Микола Якович  та інші.
Згідно виданого  В.І.Леніним указу «Про колективізацію сільського господарства» жителі села Чернещина почали колективізацію.  Першим колективним господарством була комуна «Перемога», а головою був Солодовник Андрій Никифорович.  В 1928 році в червні місяці була організована артіль «Трудова сім’я» головою був вибраний Лобач Дорош Іванович. Пізніше артіль «Парижської комуни», яка об’єднувала 12 сільських сімей, очолив артіль Огар Данило. Першими організаторами колгоспу були Рудь Федір Якович, Печериця Іван Климович, Олешко Прохор Якович, Веклич Єлизавета Павлівна та інші. Вірні помічники  партії були   перші комсомольці села Печериця Петро, Коновод Григорій  Михайлович, Коновод Микита Аксентійович, Веклич Йосип Михайлович, Вільний Петро Панасович, Педько Іван Климович, Крюк михайло Петрович.
Мирне життя радянських людей закінчилося 22 червня 1941року.
Фашистська Германія атакувала Радянський союз-почалася Велика Вітчизняна війна . Разом з усім радянським народом жителі села стали на захист Вітчизни. 379 воїнів-земляків загинули на фронтах війни,  віддали своє життя за свободу нашої Батьківщини. Жителі села достойно перенесли роки окупації. Німецькі загарбники зруйнували колгоспне господарство, знищили колгоспний двір, спалили 44 хати.
В Германію було вивезено 120 юнаків та дівчат із села. В післявоєнні роки жителі села активно відроджували сільське господарство, за бойові заслуги на фронтах Великої Вітчизняної війни 119 чоловік нагороджені орденами та медалями Радянського Союзу.
На території села знаходився колгосп «Україна»  в який входили с. Чернещина, с. Новоселівка  та с. Письмаківка, Так  як на наших благодатних землях здавна вирощували цукрові буряки, житель села Жура М.Л. виростив 600 ц. з 1 га і буряки вирощені ним були предоставлені на виставку в ВДНХ. За ці показники його було нагороджено орденом Леніна .
В теперішній час на території Чернещинської сільської ради діє три сільськогосподарських підприємсва : ТОВ «Чернещина», ТОВ «Чумацький шлях», СТОВ «За мир».

Голова РДА

Шановні відвідувачі сайту!

Щиро вітаю вас на офіцій- ному веб-сайті Зачепилівської районної державної адмініст- рації. Тут ви познайомитесь з минулим і сьогоденням Зачепи- лівського району, тут опера- тивно, достовірно і всебічно відображатиметься діяльність районної виконавчої влади та органів місцевого самовряду- вання, тут висвітлювати- муться останні рішення і події, що відбуватимуться в районі, оприлюдниюватимуться показ- ники соціально-економічного роз- витку.
   Сподіваюсь, що інформація розміщена на сайті, допоможе краще пізнати наш чудовий край, а діловим колам чіткіше визначитися у можливих напря- мах співпраці.

Голова Зачепилівської районної державної адміністрації

А.Л. Конопля