64400, Харківська обл.,
сел. Зачепилівка, вул. Центральна, 49
тел. 5-15-31; тел/факс 5-16-51; email: zachepylivska@rda.kh.gov.ua
Анонс подій
опубликовано 03.10.8517

Увага! Зміни у чинному законодавстві Фонду соціального страхування України!

Красноградське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області інформує страхувальників-роботодавців та застрахований осіб про зміни у чинному законодавстві щодо надання матеріального забезпечення та страхових виплат застрахованим особам за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

19 липня 2018 року на засіданні правління Фонду соціального страхування України було розглянуто перелік важливих нормативно-правових актів з питань статутної діяльності Фонду.

Зокрема, було затверджено нормативні документи, що стосуються надання матеріального забезпечення та страхових виплат застрахованим особам за рахунок коштів Фонду:

-постанова правління Фонду «Про затвердження Порядку призначення, нарахування та проведення страхових виплат» від 19.07.2018 №11, яка набирає чинності з 01.10.2018 (далі – постанова № 11);

- постанова правління Фонду «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України» від 19.07.2018 № 12, яка набирає чинності з 01.10.2018 (далі – постанова № 12);

- постанова правління Фонду «Про затвердження Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності» від 19.07.2018 № 13, яка набула чинності 27.07.2018 після її оприлюднення (далі – постанова № 13).

Постановою № 13 визначено основні завдання, сферу дії, перелік повноважень, організаційні засади діяльності членів комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства; виконано вимоги чинного законодавства щодо приведення відповідно до чинних нормативно-правових актів положення про комісію та створено умови для прийняття комісією рішень відповідно до чинних законодавчих актів.

Затверджене Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності зберегло більшу кількість норм, які регулюють роботу комісій (уповноважених) із соціального страхування на підприємстві, в установі, організації, та були передбачені Положенням про комісію (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 23.06.2008 № 25, яку визнано такою, що втратила чинність.

Слід звернути увагу, що рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства оформлюються протоколом у день їх прийняття за формою згідно з додатком до Положення, форма протоколу змінилася.

Крім того, постановою № 12 затверджено Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

Постанову правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22.12.2010 № 26 «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності» визнано такою, що втратила чинність.

З 01 жовтня 2018 року постанова № 12 вводить у дію нову форму заяви-розрахунку, яка об’єднала документи, на підставі яких здійснювалось фінансування страхувальників до реорганізації Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. До заяви-розрахунку затвердженим Порядком передбачено надання додатків 1.1-1.5, які заповнюються у розрізі тих видів виплат, на які замовляються кошти. Відповідальність за достовірність даних, наведених у заяві-розрахунку, несе страхувальник.

Заява-розрахунок з 01.10.2018 може бути передана роботодавцем і прийнята Фондом в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису. Термін подання до робочих органів виконавчої дирекціїФонду заяв-розрахунків залежить від дати прийняття комісією рішення про призначення матеріального забезпечення, а саме: заява-розрахунок повинна бути передана до робочих органів виконавчої дирекції Фонду не пізніше 5 робочих днів з дати прийняття комісією такого рішення.

Робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюватимуть попередній контроль правильності нарахування виплат та у разі виявлення помилок надаватимуть рекомендації страхувальнику щодо їх усунення ще до фінансування виплат. При виявленні помилок та недостовірних відомостей заява-розрахунок повертається страхувальнику з рекомендаціями щодо їх усунення.

Перевірка заяви-розрахунку, надання рекомендацій за її результатами та фінансування для здійснення виплати застрахованій особи здійснюється робочими органами виконавчої дирекції Фонду або їх відділеннями упродовж десяти робочих днів після надходження заяви-розрахунку від роботодавця.

Також з 01 жовтня цього року набуває чинності система інформування роботодавцем про здійснені виплати застрахованим особам. Після проведення виплат за рахунок коштів Фонду страхувальник надсилає повідомлення про проведення виплат за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку.

У разі відсутності інформації від страхувальника про виплати застрахованим особам протягом трьох місяців з дня здійснення фінансування робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюють перевірку щодо використання страхувальником коштів Фонду.

Постановою № 11 у новій редакції затверджено Порядок призначення, нарахування та проведення страхових виплат, які Фонд здійснює потерпілим на виробництві та членам їх сімей.

Порядок приведено відповідно до норм чинного законодавства, вдосконалено механізм призначення, перерахування та проведення робочими органами виконавчої дирекції Фонду та їх відділеннями страхових виплат застрахованим особам (членам їх сімей) у разі настання нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

Затверджений Порядок зберіг більшу кількість норм, які регулюють механізм призначення, перерахування та проведення страхових виплат, які передбачені на сьогоднішній день.

При цьому внесено низку змін щодо фінансування та перерахунку страхових виплат сім’ям, які втратили годувальника у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або профзахворюванням. Зокрема, після набуття чинності зазначеного Порядку за період між закінченням одного навчального закладу та вступом до іншого дітям, батьки яких загинули на виробництві, Фондом буде проведено щомісячні страхові виплати.

Страхові виплати не будуть призупинятись у літній період між закінченням школи та вступом до вищого навчального закладу на денну форму навчання тощо.

Крім того, відповідно до нового Порядку сума щомісячних страхових виплат сім’ям померлих на виробництві буде перераховуватись, зокрема, у разі смерті одного із членів родини померлого, що не було передбачено попереднім механізмом.

З питань надання матеріального забезпечення та страхових виплат застрахованим особам за рахунок коштів Фонду звертатися до спеціалістів Красноградського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області за телефонами: (0244) 71035, 73954, 73844, або за адресою: м. Красноград, вул. Соборна, 85.

Голова РДА

Шановні відвідувачі сайту!

    Щиро вітаю вас на офіцій- ному веб-сайті Зачепилівської районної державної адмініст- рації. Тут ви познайомитесь з минулим і сьогоденням Зачепи- лівського району, тут опера- тивно, достовірно і всебічно відображатиметься діяльність районної виконавчої влади та органів місцевого самовряду- вання, тут висвітлювати- муться останні рішення і події, що відбуватимуться в районі, оприлюдниюватимуться показ- ники соціально-економічного роз- витку.
   Сподіваюсь, що інформація розміщена на сайті, допоможе краще пізнати наш чудовий край, а діловим колам чіткіше визначитися у можливих напря- мах співпраці.

Голова Зачепилівської районної державної адміністрації

А.Л. Конопля

Написати листа голові РДА

Архів новин
Прогноз погоди