64400, Харківська обл.,
сел. Зачепилівка, вул. Центральна, 49
тел. 5-15-31; тел/факс 5-16-51; email: zachepylivska@rda.kh.gov.ua
Анонс подій
опубликовано 07.02.2019

Рятувальники радять рибалкам не виходити на кригу

Правила безпеки на водоймищах нагадали під час брифінгу 7 лютого.

За словами начальника Управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Харківській області Сергія Колосовського, у зимовий період 2014-2015 років загинуло 16 осіб, у 2016 – 2017-му – 3 особи, у 2017 – 2018-му загиблих не було, а цієї зими вже загинула одна людина (у смт Боровій на Червонооскільському водосховищі). 

«Також у цю суботу врятовано двох хлопчиків 14 років. Вони пішли гуляти на водосховищі та зайшли на середину водойми. Хлопці відчули, що під ними почав прогинатися лід, і подзвонили 101. Було вислано рятувальників, і дітей вдалося врятувати», - розповів Сергій Колосовський.

Цієї зими рятівникам надійшло ще 4 аналогічні виклики. 

«У рибалок завжди має бути з собою жилет та довга мотузка, які у разі виникнення надзвичайної ситуації можуть врятувати життя, - зазначив Сергій Колосовський. – Але зараз товщина льоду небезпечна, й на нього виходити взагалі не можна».

За словами директора Департаменту цивільного захисту ХОДА Павла Пономаренка, в області проводиться системна роз’яснювальна робота щодо правил поводження на водоймищах, у тому числі і у зимовий період. 

«У Харківській області здійснюється системна робота щодо запобігання загибелі на воді. Найбільш критичні періоди - початок зими, коли рибалки виходять на перший лід, а також навесні – з початком льодоходу», - сказав Павло Пономаренко. 

За його інформацією, при підготовці до осінньо-зимових дощових паводків, льодоходу та весняної повені Харківським регіональним центром з гідрометеорології на гідрологічних постах ведеться спостереження за водним і льодовим режимом на річках області, Печенізькому і Червонооскільському водосховищах. 

«З метою підготовки до весняної повені та льодоходу в 2019 році розпочата робота щодо огляду гідротехнічних споруд, водопровідних каналів, зливових систем», - розповів Павло Пономаренко.

Так, для ліквідації можливих наслідків льодоходу, повені та паводків, може бути залучено 1372 одиниці спеціальної техніки, 132 пересувні дизельні електростанції, 92 мотопомпи, 297 одиниць плавзасобів.

Також Павло Пономаренко нагадав, що цього року планується почати роботу з відновлення діяльності деяких стаціонарних рятувальних постів в області, зокрема - у Старому Салтові.


Голова РДА

Шановні відвідувачі сайту!

    Щиро вітаємо вас на офіцій- ному веб-сайті Зачепилівської районної державної адмініст- рації. Тут ви познайомитесь з минулим і сьогоденням Зачепи- лівського району, тут опера- тивно, достовірно і всебічно відображатиметься діяльність районної виконавчої влади та органів місцевого самовряду- вання, тут висвітлювати- муться останні рішення і події, що відбуватимуться в районі, оприлюдниюватимуться показ- ники соціально-економічного роз- витку.
   Сподіваємося, що інформація розміщена на сайті, допоможе краще пізнати наш чудовий край, а діловим колам чіткіше визначитися у можливих напря- мах співпраці.

 Зачепилівська районна державна адміністрація


Написати листа голові РДА

Архів новин
Прогноз погоди