64400, Харківська обл.,
сел. Зачепилівка, вул. Центральна, 49
тел. 5-15-31; тел/факс 5-16-51; email: zachepylivska@rda.kh.gov.ua
Анонс подій
опубликовано 22.05.2019

Вимоги до проведення робіт з застосуванням пестицидів і агрохімікатів

Управління праці та соціального захисту населення інформує суб’єктів господарювання, підприємств всіх форм власності, приватних домоволодінь та інших осіб, що здійснюють свою діяльність у сфері транспортування, зберігання та застосування пестицидів та агрохімікатів:

Відповідно до вимог ст. 3 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», ст. 18 Закону України «Про захист рослин», Закону України «Про бджільництво», Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення державних випробувань, державної реєстрації та перереєстрації, видання переліків пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», ДСП 8.8.1.2.001-98, ДСП 382-96, одним з основних принципів державної політики у сфері діяльності, пов’язаної з пестицидами і агрохімікатами, є безпечність для здоров'я людини та навколишнього природного середовища під час їх виробництва, транспортування, зберігання, випробування і застосування за умови дотримання вимог, встановлених державними стандартами, санітарними нормами, регламентами та іншими нормативними документами.

До роботи з пестицидами допускаються особи, що пройшли медичний огляд, спеціальну підготовку та мають відповідні посвідчення, допуск та наряд на виконання робіт з пестицидами відповідно до “Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами” (затв. постановою Кабінету Міністрів України №746 від 18.09.95).

Слід зазначити, що аналіз проходження профілактичних медичних оглядів працівників певних категорій в районі свідчить про те, що не всі виробники дотримуються вимог чинного законодавства та забезпечують безпечні умови праці для працюючих на виробництві.

Роботодавець зобов’язаний надавати в розпорядження працюючих з пестицидами засоби механізації, спеціальний одяг і спецвзуття, засоби захисту рук, органів дихання, зору, проводити навчання з охорони праці.

До роботи з пестицидами не допускаються особи, які не досягли 18-річного віку, вагітні і жінки, що годують груддю.

Робота з отрутохімікатами повинна проводитись під керівництвом спеціалістів із захисту рослин або агрономів, які мають підготовку по заходах безпеки при роботі з отрутохімікатами. Всім працюючим з отрутохімікатами потрібно дотримуватись правил особистої гігієни на місцях роботи.

Тривалість роботи з отрутохімікатами не повинна перевищувати 6 годин, при використанні сильнодіючих отрут – 4 години.

Завчасно, але не менше чим за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств сповіщає населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів.

У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.

Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням – 300 м.

Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні години (18-22) при мінімальних повітряних потоках.

Господарства повинні бути забезпечені пересувними агрегатами для приготування розчинів і заправки обприскувачів.

Майданчики розчинних вузлів і пунктів повинні мати тверде покриття з забезпеченням стоку поверхневих вод в спеціальні бетоновані резервуари.

Категорично забороняється приготування розчинів пестицидів безпосередньо у полі без засобів механізації.

До місць обробок розчини пестицидів повинні доставлятися в спеціальних ємкостях. Заправка і завантаження апаратів не повинні супроводжуватися протіканням або розсипанням пестицидів.

За будь-якої роботи з пестицидами на місці роботи слід мати аптечку першої долікарської допомоги.

Також, у нинішніх умовах господарювання, коли вирощування більшості сільськогосподарських культур зосереджено в приватному секторі, де пестициди застосовують люди, які не завжди обізнані з технікою безпеки під час роботи з ними, потрібним є постійний контроль за охороною праці та охороною довкілля від забруднення.

За ступенем токсичності для тварин і людей пестициди поділяють на класи. У сучасних характеристиках пестицидів переважно подається клас небезпечності (І–ІV). Вибираючи той чи інший препарат, користувач має, крім ціни на препарат враховувати ступінь токсичності для людей та навколишнього середовища.

Отже, якщо після роботи з пестицидами погіршилось самопочуття, слід негайно звернутися за медичною допомогою, щоб визначити, чи не пов’язано це з впливом пестицидів. Пам'ятайте, що зменшення негативного впливу пестицидів на організм залежить від ефективно наданої першої медичної допомоги!

Будь ласка будьте обережні і дотримуйтесь інструкцій при роботі з пестицидами!

Голова РДА

Шановні відвідувачі сайту!

    Щиро вітаємо вас на офіцій- ному веб-сайті Зачепилівської районної державної адмініст- рації. Тут ви познайомитесь з минулим і сьогоденням Зачепи- лівського району, тут опера- тивно, достовірно і всебічно відображатиметься діяльність районної виконавчої влади та органів місцевого самовряду- вання, тут висвітлювати- муться останні рішення і події, що відбуватимуться в районі, оприлюдниюватимуться показ- ники соціально-економічного роз- витку.
   Сподіваємося, що інформація розміщена на сайті, допоможе краще пізнати наш чудовий край, а діловим колам чіткіше визначитися у можливих напря- мах співпраці.

 Зачепилівська районна державна адміністрація


Написати листа голові РДА

Архів новин
Прогноз погоди