64400, Харківська обл.,
сел. Зачепилівка, вул. Центральна, 49
тел. 5-15-31; тел/факс 5-16-51; email: zachepylivska@rda.kh.gov.ua
Анонс подій
опубликовано 28.06.2020

Олексій Кучер та нардепи зустрілися з харківськими правниками, які брали участь у розробці Конституції України

Захід відбувся 28 червня в Національній академії правових наук України в Харкові.

Під час зустрічі обговорили як історію створення Основного Закону, так і сучасні тенденції та зміни, які пропонуються до Конституції.

«На мій погляд, 28 червня 1996 року – це епохальна дата в історії України. Адже саме з цього моменту почався фундаментальний, системний розвиток державності», - сказав голова ХОДА Олексій Кучер, вітаючи учасників заходу.

Він відзначив, що представники законодавчої та виконавчої влади зустрілися з правниками для того, щоб отримати важливий досвід та почути настанови від людей, які стояли у витоків сучасної української державності.

«Знаю, що ви приклали всі зусилля для того, щоб наша Конституція була визнана міжнародною спільнотою як найпотужніша конституція у світі, - звернувся до присутніх народний депутат України, голова міжфракційного депутатського об’єднання «Слобожанщина» Павло Сушко. - Мені приємно, що я та деякі з моїх колег – народних депутатів – закінчували Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. Зараз ми, використовуючи ті навички, які ви нам давали у свій час, створюємо закони, які приймає Верховна Рада України. Будемо раді постійно бути з вами на зв’язку та проводити консультації».

Про те, як створювалася Конституція України, під час зустрічі розповіли безпосередні учасники процесу – ректор НЮУ ім. Я. Мудрого Василь Тацій, який входив до складу Конституційної комісії, та народний депутат України 4-х скликань Олександр Бандурка, який працював над Конституцією в парламенті.

«Робота проходила, незважаючи на певні протиріччя, на великому піднесенні, - розповів Василь Тацій. – Усе ж таки здійснилася багатовікова мрія нашого народу про самостійність та незалежність. І тому люди працювали з великим натхненням. Громадяни України писали сотні листів, зауважень, побажань, таким чином у мене є всі підстави сказати, що це була така загальнодержавна творчість та загальнодержавний порив, щоб створити кращу Конституцію. Мені особливо приємно, що значна частина членів конституційної комісії – це були члени нашого колективу».

Олександр Бандурка підкреслив, що дуже неправильно говорити, що Конституцію України приймали за одну ніч.

«Підготовчий процес фактично йшов 6 років незалежності України. За ці 6 років було подано на розгляд у Верховній Раді 15 проєктів Конституції. Головні розходження у них були в питаннях власності, мови, Криму, військової бази в Севастополі, політичного життя – наявності партій. Один з варіантів відрізнявся оригінальністю – це Конституція, подана від Конгресу українських націоналістів, де Крим був передбачений не як республіка, а як Кримська область. Можливо, якби він був прийнятий, трошки інакше розвивався б політичний процес», - відзначив Олександр Бандурка.

Він нагадав, що в 1995 році був підписаний конституційний договір між парламентом та президентом. Він передбачав, що  проєкт Конституції буде прийнятий протягом року. Термін стікав 8 червня 1996 року, і тодішній Президент України Леонід Кучма вже підписав указ про проведення референдуму, на якому буде затверджена Конституція.

«Парламент був приречений приймати, домовлятися. Йшла напружена робота, голосували без перерви на обід. У 9 годин 30 хвилин 28 червня 1996 року було проголошено, що Основний Закон України прийнятий», - розповів учасник подій.

Учасники заходу також обговорили сучасні виклики, які постають перед українськими законотворцями та правниками, та зміни, які пропонуються до Конституції України.

Голова РДА

Шановні відвідувачі сайту!

    Щиро вітаємо вас на офіцій- ному веб-сайті Зачепилівської районної державної адмініст- рації. Тут ви познайомитесь з минулим і сьогоденням Зачепи- лівського району, тут опера- тивно, достовірно і всебічно відображатиметься діяльність районної виконавчої влади та органів місцевого самовряду- вання, тут висвітлювати- муться останні рішення і події, що відбуватимуться в районі, оприлюдниюватимуться показ- ники соціально-економічного роз- витку.
   Сподіваємося, що інформація розміщена на сайті, допоможе краще пізнати наш чудовий край, а діловим колам чіткіше визначитися у можливих напря- мах співпраці.

 Зачепилівська районна державна адміністрація


Написати листа голові РДА

Архів новин
Прогноз погоди