64400, Харківська обл.,
сел. Зачепилівка, вул. Центральна, 49
тел. 5-15-31; тел/факс 5-16-51; email: zachepylivska@rda.kh.gov.ua
Анонс подій

Вибори

 

 

ЯК ЗМІНИТИ ВИБОРЧУ АДРЕСУ НА МІСЦЕВИХ ВИБОРАХ - 2020

Виборчий кодекс України закріпив можливість зміни виборчої адреси без зміни місця реєстрації – це дозволяє значній частині виборців проголосувати за місцем фактичного проживання. У свою чергу, Центральна виборча комісія 18 травня 2020 затвердила порядок зміни виборчої адреси.

Затверджений Порядок визначає процедуру розгляду органом ведення Державного реєстру виборців (ДРВ) мотивованого звернення громадянина України, який має право голосу згідно зі статтею 70 Конституції України, щодо зміни виборчої адреси.

ЩО ТАКЕ ВИБОРЧА АДРЕСА І НАВІЩО ЇЇ ЗМІНЮВАТИ?

Виборчою адресою особи є адреса, за якою зареєстровано її місце проживання. Водночас Виборчий кодекс закріпив можливість  “прив’язати” виборчу адресу виборця не лише до місця зареєстрованого проживання, а й до фактичного місця проживання.

Так, раніше виборчу адресу можна було змінити, лише змінивши місце реєстрації, що позбавляло значну кількість виборців можливості проголосувати на виборах. Для прикладу: громадяни, які працюють в одному місці, а зареєстровані в іншому, вони не мали права голосувати, зокрема на місцевих виборах. Наприклад, якщо громадянин фактично проживає та працює в Зачепилівському районі але місце реєстрації у нього у м.Дніпро чи м.Харкові, такий виборець не мав права голосувати на місцевих виборах. Те саме стосується і внутрішньо переміщених осіб, які тривалий час не мали змоги реалізувати свої виборчі права та проголосувати на виборах.

Що змінилось? Тепер кожен виборець незалежно від того, де зареєстроване його місце проживання, може закріпити своє фактичне місце проживання як виборчу адресу та проголосувати на виборах у відповідній місцевості. Особливої актуальності набуває це право напередодні місцевих виборів, що відбудуться 25 жовтня 2020 року. Адже лише ті виборці, що належать до певної територіальної громади, можуть голосувати на місцевих виборах.

КУДИ ЗВЕРТАТИСЬ, ЩОБ ЗМІНИТИ ВИБОРЧУ АДРЕСУ?

Виборцю потрібно звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців за адресою вул. Паркова 9-А смт.Зачепилівка.

 

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНО ПОДАВАТИ?

Насамперед потрібно пред’явити паспорт – документ, що посвідчує особу та підтверджує, що особа є громадянином України. Якщо в особи немає паспорту (у разі недавнього набуття громадянства України), така особа пред’являє тимчасове посвідчення громадянина України.

По-друге, це власне заява про зміну виборчої адреси, форму якої можна знайти як на сайті Державного реєстру виборців чи Центральної виборчої комісії, так і в приміщенні відділу ведення реєстру.

УВАГА. Така заява може бути подана у будь-який час, але не пізніше ніж на пʼятий день з дня початку виборчого процесу.

****

 

 

 

Невід’ємне право громадянина демократичної держави - вільно обирати владу. Неодмінний обов’язок демократичної держави  - забезпечити своїм громадянам  можливість реалізувати це право.

 Конституцією України визначено, що право голосу на виборах мають громадяни України, яким на день голосування виповнилося 18 років.

Громадяни України, які мають право голосу є виборцями. Підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці.

 У багатьох виборців у день голосування виникає питання: де знаходиться його виборча дільниця? Саме тому пропонуємо Вам повний список дільниць, які діють на постійній основі в Зачепилівському районі.

 


в/д

Адреса виборчої дільниці

630371

вул.Центральна, 46, смт Зачепилівка, Зачепилівський р-н, Харківська обл., 64401

 

630372

вул.Центральна, 40, смт Зачепилівка, Зачепилівський р-н, Харківська обл., 64401

 

630373

вул.Хліборобська, 94, смт Зачепилівка, Зачепилівський р-н, Харківська обл., 64401

 

630374

вул.Пушкіна, 33, с.Нагірне, Зачепилівський р-н, Харківська обл., 64408

 

630375

вул.Садова, 8, с.Дудівка, Зачепилівський р-н, Харківська обл., 64451

 

630376

вул.Центральна, 22, с.Нове Мажарове, Зачепилівський р-н, Харківська обл., 64450

 

630377

вул.Вишнева, 41, с.Зіньківщина, Зачепилівський р-н, Харківська обл., 64454

 

630378

вул.Центральна, 142, с.Леб’яже, Зачепилівський р-н, Харківська обл., 64420

 

630379

вул.Будівельна, 1А, с.Кочетівка, Зачепилівський р-н, Харківська обл., 64408

 

630380

вул.Центральна, 57, с.Чернещина, Зачепилівський р-н, Харківська обл., 64410

 

630381

вул.Центральна, 20, с.Новоселівка, Зачепилівський р-н, Харківська обл., 64411

 

630382

вул.Центральна, 50А, с.Бердянка, Зачепилівський р-н, Харківська обл., 64440

 

630383

вул.Молодіжна, 2, с.Першотравневе, Зачепилівський р-н, Харківська обл., 64441

 

630384

вул.Центральна, 10, с.Забарине, Зачепилівський р-н, Харківська обл., 64425

 

630385

вул.Садова, 19, с.Олександрівка, Зачепилівський р-н, Харківська обл., 64426

 

630386

вул.Лермонтова, 3А, с.Малий Орчик, Зачепилівський р-н, Харківська обл., 64431

 

630387

вул.Центральна, 19, с.Залінійне, Зачепилівський р-н, Харківська обл., 64432

 

630388

вул.Садова, 81, с.Орчик, Зачепилівський р-н, Харківська обл., 64431

 

630389

вул.Центральна, 103, с.Сомівка, Зачепилівський р-н, Харківська обл., 64433

 

630390

вул.Шкільна, 1, с.Семенівка, Зачепилівський р-н, Харківська обл., 64435

 

630391

вул.Харківська, 51А, с.Миколаївка, Зачепилівський р-н, Харківська обл., 64423

 

630392

вул.Центральна, 24А, с.Абазівка, Зачепилівський р-н, Харківська обл., 64424

 

630393

вул.Слобідська, 41, с.Рунівщина, Зачепилівський р-н, Харківська обл., 64412

 

630394

вул.Молодіжна, 58, с.Устимівка, Зачепилівський р-н, Харківська обл., 64413

 

 

Можна відзначити, що після Перших місцевих виборів депутатів селищної, сільських рад та селищного голови до об’єднаної територіальної громади, які відбулися 29 жовтня 2017 року, до Зачепилівської громади увійшло 17 дільниць, решта залишилися на території Рунівщинської, Чернещинської та Новомажарівської сільських рад.

 

 

Шановний Виборцю!

Списки виборців для голосування виборців за місцем проживання формуються на основі бази даних Державного реєстру виборців. Вам варто приділити увагу перевірці своїх даних у Державному реєстрі виборців у випадку, якщо Ви нещодавно:

  • змінювали прізвище, ім’я чи по батькові,
  • змінювали зареєстроване місце проживання,
  • досягли повноліття та голосуватимете вперше.

Пам’ятайте, що згідно із Законом обирати до органів місцевого самоврядування представників від певної територіальної громади мають право громадяни України, які на день проведення відповідних місцевих виборів:

  • досягли вісімнадцяти років,
  • належать до цієї територіальної громади та проживають у межах відповідного виборчого округу (місце проживання зареєстровано на відповідній території).

Як перевірити себе у списку виборців?(тисніть на посилання)

 

Шановний виборцю!


Щоб дізнатися, чи включено Вас до Державного реєстру виборців та перевірити, чи правильно вказано у Державному реєстрі виборців Ваші прізвище, імя, по-батькові та виборчу адресу. Для цього потрібно зареєструватися в 
«Особистому кабінеті виборця» та зробити відповідний запит.  Це     займе лише         кілька хвилин    Вашого      часу.
Орієнтовно протягом 1 доби Ви отримаєте відомості щодо своїх даних у Державному реєстрі виборців на електронну адресу, вказану при реєстрації.
Подання та обробка даних здійснюються у відповідності до Закону «Про захист персональних    
даних».
Зверніть увагу! У випадку якщо не підтверджено наявність у Державному реєстрі виборців запису з указаними у запиті персональними даними (запис відсутній або дані потребують уточнення), Вам необхідно особисто звернутися з письмовою заявою до органу ведення Державного реєстру виборців,
який знаходиться за адресою: смт.Зачепилівка, вул. Паркова, 9А.

 

 

Виборцям!
Кожен виборець має право:

1) подавати свої персональні дані до відповідного органу ведення Реєстру;
2) отримувати інформацію про своє включення (невключення) чи включення (невключення) інших осіб до Реєстру;
3) отримувати інформацію про використання своїх персональних даних для цілей, не передбачених цим Законом, зокрема про те, кому і з яких підстав надавалася інформація про нього;
4) одержувати на безоплатній основі у будь-який час від відповідного органу ведення Реєстру в доступній формі вичерпну інформацію про свої персональні дані, внесені до Реєстру, в установленому цим Законом порядку;
5) звертатися в порядку, встановленому цим Законом, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру себе чи інших осіб, запису про себе чи про інших осіб, виправлення недостовірних відомостей Реєстру щодо себе або інших осіб;
6) оскаржувати в установленому законом порядку рішення/ дії чи бездіяльність органів Реєстру;
7) захищати будь-якими не забороненими законом засобами свої права та законні інтереси у разі їх порушення під час ведення Реєстру.
Виборець подає органу ведення Реєстру достовірну інформацію щодо своїх персональних даних, які вносяться до Реєстру.
У разі виникнення можливості внесення до Реєстру двох і більше записів про одного виборця (кратне включення виборця до Реєстру) виборець сприяє органам Реєстру в усуненні такого включення.

Включення до Реєстру
Відповідно до статті 19 Закону України "Про Державний реєстр виборців" особа, яка набула права голосу, або особа, яка має право голосу, однак виявила, що вона не включена до Реєстру, може за власною ініціативою звернутися до органу ведення Реєстру за місцем свого проживання на території України щодо свого включення до Реєстру. 
Ця особа подає органу ведення Реєстру письмову заяву із зазначенням відомостей про себе і пред'являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство виборця, - паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України), копія якого додається до заяви. Відомості про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно зазначаються у заяві, яка подається разом з документом, що підтверджує відповідний факт. Особі, яка є військовослужбовцем строкової служби, для подання такої заяви надається відпустка на строк, достатній для звернення до органу ведення Реєстру.
 
У разі включення виборця до Реєстру орган ведення Реєстру надсилає на виборчу адресу виборця повідомлення про його включення до Реєстру.
Зміна персональних даних
Відповідно до статті 20 Закону України „Про державний реєстр виборців” кожен виборець у разі зміни його персональних даних, може особисто звернутися до органу ведення Реєстру відповідно до своєї виборчої адреси із заявою про внесення змін до його персональних даних у Реєстрі. До заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують ці зміни. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред'являються органу ведення Реєстру.
Виборець, який постійно не здатний пересуватися самостійно, може уповноважити на подання такої заяви іншу особу.
Виборець, який проживає чи перебуває за межами України, звертається із заявою до відповідної закордонної дипломатичної установи України, яка невідкладно передає заяву разом з документами (їх копіями), що додаються до неї, органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

У разі звернення щодо зміни виборчої адреси виборець подає органу ведення Реєстру за новою виборчою адресою  заяву,  до  якої додаються  документи  (копії  документів),  що підтверджують зміну виборчої адреси виборця.
Тимчасова зміна місця голосування
Відповідно до пункту 3 статті 7 Закону України "Про Державний реєстр виборців" за мотивованим зверненням виборця, який має право голосу на відповідних виборах чи референдумі, орган ведення Реєстру може тимчасово (на період їх проведення) змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси. Таке звернення подається до органу ведення Реєстру за місцезнаходженням зазначеної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніше ніж за п'ять днів до дня голосування на відповідних виборах чи референдумі. Тимчасова зміна місця голосування виборця (виборчої дільниці) підтверджується посвідченням за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, яке видається виборцю.
Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, та який перебуватиме в день виборів чи всеукраїнського референдуму на території України, приймається органом ведення Реєстру за вказаним у заяві місцем перебування чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування, або органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.
Якщо виборець, який проживає в Україні, та перебуватиме в день виборів за її межами,   може звернутися з заявою про тимчасову зміну місця голосування до органу ведення Реєстру за виборчою адресою заявника або до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, з проханням тимчасово змінити місце його голосування на виборах, всеукраїнському референдумі на іншу закордонну виборчу дільницю (дільницю для голосування), приймається органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

 

Тимчасова зміна місця голосування


Відповідно до частини 3 статті 7 Закону України «Про Державний реєстр виборців» за мотивованим зверненням виборця відділ ведення Державного реєстру виборців може тимчасово змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси.

Порядок тимчасової зміни місця голосування затверджено постановою Центральної виборчої комісії від 2 грудня 2019 року №1969.

Виборець може подати заяву про тимчасову зміну місця голосування у паперовій та електронній формі.

Заява в паперовій формі приймається органом ведення Реєстру за:

-         місцем перебування в день виборів;

-         виборчою адресою виборця.

Заява в електронній формі створюється з використанням кваліфікованого електронного підпису шляхом заповнення електронної форми з використанням сервісу, розміщеного на вебсайті Центральної виборчої комісії.

Заява, подана пізніше ніж за 5 днів до дня голосування, залишається без розгляду. Днем подання заяви вважається день отримання цієї заяви відділом ведення Реєстру.

Увага! Положення Порядку не поширюються на місцеві вибори.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Голова РДА

Шановні відвідувачі сайту!

    Щиро вітаємо вас на офіцій- ному веб-сайті Зачепилівської районної державної адмініст- рації. Тут ви познайомитесь з минулим і сьогоденням Зачепи- лівського району, тут опера- тивно, достовірно і всебічно відображатиметься діяльність районної виконавчої влади та органів місцевого самовряду- вання, тут висвітлювати- муться останні рішення і події, що відбуватимуться в районі, оприлюдниюватимуться показ- ники соціально-економічного роз- витку.
   Сподіваємося, що інформація розміщена на сайті, допоможе краще пізнати наш чудовий край, а діловим колам чіткіше визначитися у можливих напря- мах співпраці.

 Зачепилівська районна державна адміністрація


Написати листа голові РДА

Архів новин
Прогноз погоди