64400, Харківська обл.,
сел. Зачепилівка, вул. Центральна, 49
тел. 5-15-31; тел/факс 5-16-51; email: zachepylivska@rda.kh.gov.ua
Анонс подій

Управління соціального захисту населення інформує

 

РЕЄСТР галузевих (міжгалузевих), територіальних угод, колективних договорів, змін і доповнень.

 


Про нарахування субсидій на придбання твердого палива і скрапленого газу

03 березня 2020 року Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України №170 «Про внесення змін до постанови кабінету міністрів україни від 23 квітня 2012 року №356», якою врегульовано питання надання пільг і призначення житлових субсидій населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу  відповідно до положень Бюджетного кодексу України.

Відповідно до норм Постанови та виходячи з доведених показників для надання житлових субсидій населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу у 2020 році застосовуються такі граничні показники вартості:

Твердого палива  - 2746,74 гривень за 1 тонну.

Скрапленого газу 274,67 гривень за один балон.

Норми забезпечення населення твердим паливом - 2 тонни на домогосподарство на рік.

Норми забезпечення населення скрапленим газом, який використовується для приготування їжі, для надання населенню житлових субсидій виходячи з розрахунку: два балони (42 кілограми) на рік на одну-дві особи, три балони (63 кілограми) - на три-чотири особи, чотири балони (84 кілограми) - на п’ять і більше осіб.

Документи для призначення соціальних допомог та субсидій можна :

-  відправити  поштою: УСЗН Зачепилівської РДА, вул. Центральна, буд. 56, смт. Зачепилівка, Зачепилівський р-н, Харківська обл, 64401;

- відправити  в електронній формі через офіційний веб-портал (subsidii.mlsp.gov.ua);

- залишити в холі управління соціального захисту населення в «Скринці для прийому документів»;

- передати через уповноважених осіб сільської та селищних рад, старостинських окугів.

Більш детальну інформацію можете отримати за номером             (05761) 51581.


*****

 

Надання безоплатних консультацій громадянам із питань відновлення платоспроможності фізичних осіб

Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація правників України» розпочато реалізацію проекту «Надання безоплатних консультацій вразливим групам населення з питань відновлення платоспроможності фізичних осіб».

Мета проекту - долучення правничої спільноти до надання безкоштовних консультацій громадянам із питань їхньої неплатоспроможності.

Завдання проекту:

- підвищення поінформованості соціально вразливих категорій стосовно процедури відновлення платоспроможності фізичних осіб та реструктуризації кредитної заборгованості;

- залучення професійної правничої спільноти до надання безоплатної допомоги соціально вразливим верствам населення;

- проведення серії публічних роз’яснювальних заходів щодо неплатоспроможності фізичних осіб у різних регіонах України;

- підготовка правниками, які надаватимуть консультації у рамках проекту, методичних рекомендацій щодо процедур відновлення платоспроможності фізичних осіб для Координаційного центру безоплатної правової допомоги;

- підготовка пропозицій щодо вдосконалення законодавства з питань неплатоспроможності фізичних осіб;

- передача напрацювань у рамках проекту представникам системи надання безоплатної правової допомоги, банкам, Незалежній асоціації банків України, юридичним клінікам та іншим зацікавленим сторонам.

Учасниками проекту є:

Професійні правники, які надаватимуть безоплатні консультації вразливим верствам населення з відновлення платоспроможності у Києві, Запоріжжі, Львові, Дніпрі, Одесі, Харкові.

Цільова аудиторія:

1. Координаційний центр з надання правової допомоги.

2. Вразливі верстви населення, зокрема пенсіонери, малозабезпечені сім’ї та громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

3. Фізичні особи, які надають соціальні послуги, багатодітні сім’ї, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, інваліди, одинокі матері та батьки.

4. Фізичні особи, які звертаються для отримання  консультацій із питань своєї неплатоспроможності.

Більше інформації про проект можна отримати за посиланням: https://uba.ua/ukr/projects/75/

 


*****

ІНФОРМАЦІЙНА КАМПАНІЯ «ЩАСТЯ В ЧОТИРИ РУКИ»

 

Мета проекту «Щастя в 4 руки» – подолання усталених стереотипів стосовно ролей чоловіків та жінок та розподілу сімейних обов’язків.

Проект наголошує: сім’я – це коли будь-які проблеми чи завдання сприймаються як спільні та вирішуються спільними зусиллями чоловіка та дружини.

Кампанію «Щастя в 4 руки» реалізує Фонд Народонаселення ООН в Україні разом з UNFPA за підтримки Міністерства соціальної політики України.

В рамках кампанії створено серію із 26 освітніх відеороликів під назвою «Супертато може», які вже розміщені на офіційній сторінці UNFPA Ukraine  у мережі Youtube та стали популярними серед родин.

Управління пропонує до перегляду освітні відео-ролики, виготовлені в рамках вищезазначеного проекту та направлені на допомогу у повсякденному житті. В них експерти з різних тем разом із відомими татами обговорюють різні аспекти виховання дітей та ролі чоловіків у цьому.

Бажаємо приємного перегляду.

Перелік відео-роликів

Дмитро Стужук та Артем Чапай:

Поради для тата у декретній відпустці (https://youtu.be/nENDIgnzo-o)

Андрій Шабанов та Катерина Гольцберг:

Тато і мама – одна команда (https://youtu.be/7ejt05IE6rs)

Вибір професії дитини (https://youtu.be/ZDoVO0W5wTY)

Відмова від стереотипів у вихованні дитини (https://youtu.be/zidHTc4MfzI)

Право дитини на власний шлях (https://youtu.be/8oln55dSzMk)

Повноцінне партнерство у родині та можливі кризи стосунків (https://youtu.be/sx7KvO3Nplw)

Роль тата у вихованні дитини (https://youtu.be/NjLDvhg29dg)

Сергій Цибульський та Юрій Кривоніс:

Надання першої допомоги дітям (https://youtu.be/g3FMa5ywDIs)

Перша допомога дітям при припиненні дихання та кровообігу (https://youtu.be/axSwp9U30O4) Перша допомога дітям при удавленні (https://youtu.be/VJCxm32fkaU)

Перша допомога дітям при судомах (https://youtu.be/vX-p1WiaIBk)

Тарас Тополя та Юлія Ярмоленко:

Статеве виховання (https://youtu.be/_eWOnhjD988)

Культура інтимної гігієни та особливості фізіологічних змін у дітей (https://youtu.be/ATEIj33mBp4)

Культура згоди та правила безпеки у статевому вихованні дитини (https://youtu.be/NJYZLnVQYaI)

«Правила трусиків» для захисту дітей від сексуального насильства (https://youtu.be/lBrrbFBs1qU)

Богдан Бутко та Ірина Лісна:

Психологічні аспекти батьківства (https://youtu.be/qC2OlSVe1TM)

Дитячі капризи: як з ними впоратися (https://youtu.be/o6XnAhfmEDg)

Діти. Ґаджети. Їжа (https://youtu.be/PPoRPk_7VSo)

Роль тата у вихованні дитини (https://youtu.be/6sx9Y3FolQI)

Шлях до порозуміння в родині (https://youtu.be/Er8Q_IvDOy0)

Артур Логай та Олена Мухіна:

Планування вагітності разом з дружиною (https://youtu.be/2TQ3KuO0fxs)

У чому полягає роль майбутнього тата (https://youtu.be/hqH9pkc6-IA)

Секс під час вагітності (https://youtu.be/NCBTy7Qz0rs)

Підготовка до пологів – чекліст для татуся (https://youtu.be/yuUeIertk6I)

Партнерські пологи (https://youtu.be/X7_gCsGxStY)

Роль чоловіка після пологів (https://youtu.be/V7F3aVilMJE)

 

 

*******

 

Безпека праці під час проведення весняно-польових робіт

 

 

 Весняно – польові роботи – напружений етап річного циклу агропромислового виробництва. Зокрема, у березні – квітні сільськогосподарськими підприємствами виконується біля третини річного обсягу відповідних технологічних операцій, пов’язаних з посівною кампанією.

Зростає кількість осіб, що беруть участь у виробництві, в тому числі за рахунок тимчасово залучених, збільшується кількість задіяної техніки, тривалість сільськогосподарських робіт протягом доби тощо. Цей травмонебезпечний період в сільськогосподарському виробництві зумовлений максимальним напруженням, перенасиченістю праці, що призводить до помилкових дій, нехтування безпекою та відсутністю належного контролю за безпечним виконанням робіт з боку інженерно-технічного персоналу.


Причинами аварій і нещасних випадків при проведені весняно – польових робіт є:- технічна несправність тракторів і сільськогосподарських машин;- порушення технологічного процесу;- не проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівникам господарств;- порушення виробничої і технологічної дисципліни;- відсутність медичних оглядів;Відповідальними особами за організацію охорони праці під час проведення весняно –польових робіт призначаються:- в цілому по господарству – головний агроном, головний інженер;- по відділках, бригаді – керуючий відділком, бригадири тракторних і польових бригад.Наполегливо рекомендуємо роботодавцям, керівникам сільськогосподарських підприємств, головам фермерських господарств, інженерам з охорони праці напередодні розпалу весняно-польових робіт посилити профілактичну роботу по запобіганню виробничому травматизму.Організувати роботу згідно Правил з охорони праці в сільськогосподарському виробництві, дотримуватись нормативних актів з охорони праці:- організувати навчання працюючих безпечним методам роботи;- провести інструктаж з охорони праці з усіма працівниками, зайнятими на виробничих процесах;- забезпечити працюючих спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечкою, питною водою та засобами пожежогасіння;- відвести місце для відпочинку, споживання їжі та паління;- не допускати до роботи осіб, які не пройшли медичний огляд;- не допускати до роботи осіб хворих, перевтомлених, тих, які знаходяться в нетверезому стані, або тих, що не пройшли інструктаж з охорони праці;- провести заходи щодо зміцнення трудової та виробничої дисципліни;- для виконання технологічних процесів не допускати машини і обладнання, які мають технічні несправності.Звертаємо особливу увагу роботодавців на заборону застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці. Також забороняється залучати неповнолітніх до нічних надурочних робіт і робіт у вихідні дні та до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.Наголошуємо! Відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці», роботодавець зобов’язаний створити на робочих місцях у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до вимог нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.  Бажаємо Вам плідної та безпечної праці!

 

 

******

Як діяти роботодавцям з метою запобігання коронавірусу?

Управління соціального захисту населення з метою протидії поширенню на території Зачепилівського району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом Covid-19, та збереженням здоров’я населення звертається до роботодавців з наступним:

· забезпечити на робочих місцях дотримання належних санітарно-гігієничних умов праці;

· поширити інформацію серед працівників щодо профілактики захворювання на коронавірус.


Шановні керівники, будьте уважні до здоров’я підлеглих!

Рекомендуємо роботодавцям вжити заходів щодо запобігання коронавірусу:

Забезпечити (за можливості):

· моніторинг стану здоров’я працівників на наявність симптомів захворювання у вигляді підвищення температури тіла, утрудненого дихання;

· необхідну кількість миючих та антисептичних засобів для рук працівників та захисних медичних масок;

· регулярне провітрювання приміщень та вологе прибирання;

· щоденну дезінфекцію обладнання та робочої зони.

Рекомендації для роботодавців щодо дій у разі виявлення працівників з підозрою на коронавірус:

· працівникові необхідно одягнути маску і негайно направити його до закладу охорони здоров’я;

· провести дезінфекцію поверхонь, з якими контактували працівники з ознаками захворювання за допомогою хлоровмісних або спиртовмісних засобів.

 

*********

Організація безпечного виконання будівельних робіт на висоті

 

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, які виконують будівельні роботи (роботи на висоті) — на необхідність утримання металевих конструкцій будівель, настилів, ремонтних та перехідних площадок, наявності перильного огородження та організацію безпечного виконання робіт на висоті, а саме:

- огородження, що встановлюються на робочих місцях, і проходи до них на висоті мають відповідати вимогам ГОСТ 12.4.059-89;

- площадки та драбини мають відповідати вимогам ГОСТ 26887-864;

- проходи, проїзди, переходи до робочих місць а також сходи, площадки тримають справними і чистими, а розміщені просто неба — необхідно очищати від снігу і льоду та посипати піском;

- настили площадок і переходів, а також поручні до них надійно закріплюються. На період проведення ремонтних робіт замість знятих поручнів слід установлювати тимчасові справні огородження;

- ширина проходів до робочих місць і на робочих місцях встановлюється не менша 0,6 м, а висота проходів — не менша 1,8 м;

-  металеві риштування, що використовуються під час виконання робіт на висоті, заземлюються;

- у разі одночасного виконання робіт по одній вертикалі робочі місця, що розташовані нижче, обладнуються зверху відповідними захисними пристроями (настилами, сітками, козирками тощо), які встановлюються на відстані не більше 6 м по вертикалі від вище розташованого робочого місця.

Вимоги безпеки при виконанні робіт на покрівлях будівель, до початку проведення робіт на даху споруд необхідно виконати передбачені нарядом заходи безпеки, в тому числі:

-відгородити щитами, канатами тощо діючі електромережі та електроустаткування, що знаходяться на відстані 2,5 м і ближче до місця проведення робіт та вивісити на огорожі відповідні знаки та плакати безпеки;

-перевірити міцність крокв, справність та надійність несучих конструкцій даху та огороджень;

-підготувати риштування та переносні площадки для пересування та прийому матеріалів на даху;

-переконатися в надійності кріплення страхувальних канатів;

-забезпечити працівників запобіжними поясами, спецодягом, спецвзуттям, захисними касками та іншими засобами індивідуального захисту, інвентарними захисними огородженнями;

-під час проведення робіт на плоских дахах, що не мають постійного огородження (парапетних ґрат тощо), по периметру даху встановлюються тимчасові захисні (страхувальні) огородження висотою не менше 1,1 м з бортовим елементом огородження відповідно до ГОСТ 12.4.059-89. За неможливості установлення захисних (страхувальних) огороджень працівники зобов’язані застосовувати запобіжні пояси.

******

 

       5 лютого стартував соціальний проект «Ти можеш усе! Можливості безмежні»

Міністерство соціальної політики разом з Громадською організацією “Прометеус” та Асоціацією «Інформаційні технології України» започаткувало соціальний проект "Ти можеш усе! Можливості безмежні!".

Мета проекту - надати безкоштовні можливості навчання затребуваним професіям у сфері IT для людей з інвалідністю і після успішного тестування та отримання сертифікатів прийняти участь у конкурсах на вакантні  посади у провідних IT компаніях України.

Проект триватиме наступні півроку у кілька етапів: з 5 лютого 2020 року відбуватиметься реєстрація охочих взяти участь у проекті. Бажаючі можуть вже реєструватись на https://education.msp.gov.ua/.

Під час реєстрації учасники мають обрати обов’язкові два курси та кілька (від одного до трьох) додаткових, за власним бажанням.

Навчання розпочнеться з 5 березня 2020 року. Навчальний процес відбуватиметься протягом 14 тижнів, ще тиждень на складання тестів і отримання сертифікатів, а далі - конкурси на вакантні посади.

Організаційні питання стосовно навчання, курсів, термінів, умов - можна відправляти на електронну адресу edu@msp.gov.ua

Що стосується технічних питань, будь ласка, надсилайте повідомлення на адресу support@prometheus.org.ua


*****Про здійснення реабілітації дітей з інвалідністю

З 2019 року запроваджений новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю за принципом „гроші ходять за людиною”, що дозволить забезпечити адресність,  прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

Верховною Радою України 31.10.2019  підтримано ініціативу Уряду та Мінсоцполітики та  прийнято Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2019 рікˮ від 31.10.2019 № 265-IX, яким  передбачено зміну назви бюджетної програми 2507100 з „Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу” на „Реабілітація дітей з інвалідністю”.

 

На виконання Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2019 рік” від 31.10.2019 № 265-IX, а також Закону України „Про Державний бюджет України на 2020 рік” Кабінетом Міністрів України прийнято 04.12.2019 постанову Кабінету Міністрів України № 994 „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27  березня 2019 р. № 309”. Ці зміни дають можливість забезпечити за принципом „гроші ходять за людиною” заходами з реабілітації дітей з інвалідністю не лише внаслідок дитячого церебрального паралічу, а також з іншими захворюваннями, тобто дозволить охопити більш ширшу аудиторію дітей з інвалідністю реабілітаційними послугами які потребують допомоги.

Довідково: На сьогодні діти та дорослі з інвалідністю (усіх нозологічних форм захворювання) можуть бути забезпечені реабілітаційними послугами  відповідно до Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 80. Даний Порядок визначає механізм надання особам з інвалідністю та/або дітям з інвалідністю, та/або дітям віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності (з метою попередження інвалідності), послуг із комплексної реабілітації (абілітації) в реабілітаційних установах комунальної та державної форми власності.

Згідно із статтею 11 Закону України „Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні” (далі – Закон) місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених нормативно-правових актами, зокрема, вживають заходів щодо розширення мережі  реабілітаційних установ.

Статтею 14 Закону визначено, що потреба в державних реабілітаційних установах визначається відповідно до соціально-економічних і демографічних потреб України та її регіонів центральними органами виконавчої влади в межах своїх повноважень. Рішення про їх створення приймаються Кабінетом Міністрів України, міністерствами, іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади.

Потребу в комунальних реабілітаційних установах визначають місцеві органи виконавчої влади. Рішення про їх створення приймаються органами місцевого самоврядування.     

Відповідно до частини другої статті 17 Закону реабілітаційні установи здійснюють комплексну реабілітацію осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю шляхом реалізації, зокрема, медичних, фізичних, психологічних, педагогічних, професійних та інших заходів відновлювального характеру, спрямованих на попередження прогресування патологічного процесу, усунення чи максимально можливу компенсацію обмежень життєдіяльності, відновлення здоров`я та трудових навичок осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, корекцію психічних процесів, здобуття ними освіти, їх трудову зайнятість незалежно від категорії і причин інвалідності.   


 

*****Загальні особливості проведення атестації робочих місць

Процес проведення атестації на підприємстві регулюється, зокрема, наступними нормативно-правовими актами:

- Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою КМУ від 01.08.1992 р. № 442;

- Методичними рекомендаціями щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Мінпраці України від 01.09.1992 р. № 41.

В обов’язковому порядку атестації підлягають робочі місця, на яких зайняті працівники, які мають право хоча б на одну з пільг і компенсацій, передбачених законодавством за роботу із шкідливими умовами праці, або де застосовуваний технологічний процес, використовуване обладнання, сировина чи матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів.

Іншим кроком визначення необхідності проведення атестації для конкретного робочого місця є визначення, чи є відповідна посада у нормативному документі, за яким встановлюють пільги та компенсації за шкідливі чи важкі умови праці.

Організацію атестації робочих місць розпочинають з видання роботодавцем відповідного наказу, в якому визначається мета та завдання атестації, затверджено склад атестаційної комісії, встановлені графіки та терміни проведення атестації робочих місць тощо.

Атестацію робочих місць проводить атестаційна комісія, яка створюється на підприємстві згідно із наказом керівника підприємства, в якому визначаються її склад та повноваження. На великих підприємствах допускається створення атестаційних комісій структурних підрозділів або цехових атестаційних підрозділів.

Здебільшого до складу атестаційної комісії включають головних спеціалістів, працівників відділу кадрів, праці та заробітної плати, охорони праці, медичних працівників підприємства, а також уповноваженого представника виборного органу первинної профспілкової організації (або уповноважену найманими працівниками особу), що є обов’язковою вимогою законодавства. Головою комісії, як правило, призначають головного інженера підприємства, заступника директора з виробництва чи технічного директора.

Атестація проводиться у строки, визначені колективним договором, але не рідше ніж 1 раз на 5 років. При визначенні термінів та складанні графіка проведення чергової атестації слід пам’ятати, що атестація має бути завершена до закінчення періоду дії попередньої атестації.

Водночас існують випадки, у яких слід проводити атестацію робочих місць у позачерговому порядку (як атестацію окремого робочого місця, так і декількох). Зокрема, коли докорінно змінились умови і характер праці, атестація на підприємстві проводиться з ініціативи роботодавця, профспілкового комітету, трудового колективу чи органу Держпраці.

Що розуміти під докорінною зміною умов і характеру праці?

Така зміна виникає за таких умов:

реконструкція виробничого об’єкта;

зміна або модернізація виробничого обладнання;

заміна сировини і матеріалів;

зміна технологічного процесу та засобів колективного захисту, у т.ч. при поліпшенні умов праці у зв’язку з впровадженням нової техніки, технологій, застосування нових видів сировини і матеріалів;

створення нових робочих місць;

внесення змін і доповнень до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах та щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, скорочену тривалість робочого тижня.

Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства.

 

Джерело: журнал «ОХОРОНА ПРАЦІ І ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА»

 

 

*****

 

 

Щодо нарахування громадянам житлових субсидій і пільг на послугу з розподілу природного газу

«Положенням про порядок призначення житлових субсидій», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року №848 (зі змінами) визначено механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінсоцполітики для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі, умови призначення та порядок надання громадянам житлових субсидій, в тому числі комунальних послуг - послуг з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Листом Міністерства соціальної політики від 16.01.2020 року №688/0/2-20/56 ДП «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України» (далі ДП ІОЦ) доручено доопрацювати програмне забезпечення у частині передбачення можливості нарахування громадянам житлових субсидій і пільг на послугу з розподілу природного газу виходячи із соціальних нормативів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 року №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» (зі змінами), та затверджених тарифів.

За інформацією ДП ІОЦ, доопрацьоване програне забезпечення буде надано структурним підрозділам з питань соціального захисту населення для проведення у лютому 2020 року нарахувань пільг і житлових субсидій на послугу з розподілу природного газу, у тому числі за січень 2020 року.

 

*****

 

 

Державна «гаряча» лінія 1547

 

Наприкінці грудня 2019 р. Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 1145 «Про поширення експериментального проекту із створення «єдиного входу» опрацювання звернень громадян та запитів на публічну інформацію на опрацювання звернень та повідомлень про/або від осіб, які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або про загрозу вчинення такого насильства, відповідно до якої прийом звернень та повідомлень про/або від осіб, які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або про загрозу вчинення такого насильства».

З нового року розпочалася фахова підготовка консультантів/ток, а також облаштування самого центру. Відкриття 16-канального кол-центру вже відбулося і практика реагування на випадки насильства пілотно відпрацьовується саме у Харкові. Роботу «гарячої лінії» по всіх регіонах України буде запроваджено впродовж декількох місяців. На даний час кол-центр працює у тестовому режимі.

Дзвінки до кол-центру зі стаціонарних та мобільних телефонів є безкоштовними. У випадках, що перелічені в Постанові, абонентки/ти цілодобово можуть отримати інформаційну допомогу щодо існуючих сервісів для постраждалих. Також за запитом абонентам/кам буде надана кризова соціально-психологічна допомога.

Для довідки: за даними ООН, кожна 6-а жінка в Україні пережила принаймні одну з форм насильства протягом останніх 12 місяців. Від 1 до 3 млн дітей в Україні стають свідками або жертвами домашнього насильства.

За даними Зачепилівського відділення поліції Красноградського ВП ГУНП України в Харківській області, станом на 01.02.2020 року на території району зафіксовано 3 випадки домашнього насильства, які вчинено сином відносно матері, чоловіком відносно дружини та співмешканцем відносно співмешканки.

Чи можуть за це посадити у в’язницю?

За кожен з видів насильства законодавством передбачена різна відповідальність.

Якщо узагальнити, покарання можуть бути такі: громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, арешт на термін до шести місяців, обмеження волі на термін до п’яти років або позбавлення волі на термін до двох років.

Позбавлення волі – це за систематичне вчинення насильства, за насильство щодо дітей, особливо малолітніх. Слід зазначити, якщо дитина присутня під час вчинення насильства, вона вже автоматично вважається постраждалою від даного злочину.

Якщо цей кривдник живе поруч, хто тут допоможе?

Закон передбачає можливість відокремити кривдника від жертви. Для цього є: терміновий заборонний припис і обмежувальний припис.

Заборонний припис виноситься Національною поліцією як реакція на факт домашнього насильства, виноситься терміново, діє до 10 днів, але його можна продовжити через суд до півроку. Обмежувальний припис діє від 1 до 6 місяців, і його видає лише суд.

«Кривднику забороняють перебувати в місці спільного проживання, навіть якщо це його помешкання, обмежують спілкування із постраждалою дитиною, забороняють наближатися на певну відстань до роботи, місця проживання».

 

*****

 

ДО ВІДОМА РОБОТОДАВЦІВ

УСІХ ФОРМ ВЛАСНОСТІ

 

З метою покращення умов охорони праці на підприємствах району та приведення їх до норм чинного законодавства управління соціального захисту районної державної адміністрації інформує:

- наказом Міністерства соціальної політики та Міністерства охорони здоров’я «Про затвердження Порядку атестації лабораторій на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу» від 29.05.2018 № 784/1012, врегульовано механізм атестації лабораторій на право проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу та гігієнічної оцінки умов праці, що в свою чергу сприятиме поліпшенню якості проведення атестації робочих місць за умовами праці.(Перелік лабораторій можна переглянути на офіційному сайті Держпраці: dsp.gov.ua).

Нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про охорону праці»:

· роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці;

· працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії; 

· працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці; 

· не допускаються до роботи працівники, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці;

· роботодавець зобов'язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов'язкового медичного огляду осіб віком до 21 року. 

Списки працівників, які зайняті на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці для узгодження, роботодавець має можливість направляти дистанційно, безпосередньо на електронну адресу Головного управління Держпраці в Харківській області( 20kh@dsp.gov.ua).

Слід зауважити, зазначені питання знаходяться в переліку питань, що розглядаються під час здійснення перевірки Держпраці (з Планом перевірок на 2020 рік можна ознайомитись на офіційному сайті Держпраці: dsp.gov.ua).

 

*****


Комплексна послуга«е - Малятко»

 

В січні в Харкові вперше у країні випробували комплексну послугу «е - Малятко», яка дозволяє батькам отримати від держави десять базових послуг, пов’язаних з народженням малюка. Це послуги державної реєстрації народження, визначення походження дитини, реєстрації місця проживання, призначення допомоги при народженні дитини та призначення допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях.

Також серед послуг, які передбачає сервіс, – внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться в центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я, реєстрація в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї, визначення належності новонародженої дитини до громадянства України та внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому.

Передбачається, що завдяки ініціативі «е- Малятко» батькам більше не потрібно буде звертатися з різними документами до багатьох установ. Достатньо буде лише однієї заяви, щоб отримати від держави повний пакет базових послуг, пов’язаних з народженням дитини.

Зараз сервіс працює в режимі бета-тестування, і послуга доступна в пологових будинках м.Харкова. Найближчим часом вона надаватиметься у ЦНАПах, органах ДРАЦС та онлайн на порталі «Дія».

 

*****

З 2020 року сімейні форми виховання отримають підвищенні соціальні виплати

 

24 грудня 2019 року Урядом було прийнято ініційоване Міністерством соціальної політики рішення щодо спрощення процедур фінансування для виплати деяких видів соціальних допомог.

Спрощений механізм використання бюджетних коштів розроблено для:

- виплати державних допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, особам з інвалідністю;

- грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;

- оплату послуг зі здійснення патронату над дитиною;

- підтримки малих групових будинків.

З метою підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в патронатних, прийомних сім’ях, у дитячих будинках сімейного типу, з 1 січня 2020 року будуть підвищені розміри державної соціальної допомоги із 2 до 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку, а для дітей з інвалідністю – з 2 до 3,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.

Збільшується і розмір грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам: із 70 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку за кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину до 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину.

Кошти на підвищення зазначених ініціатив передбачені у Державному бюджеті України на 2020 рік.

 

 

******

Новий механізм фінансування  державних соціальних допомог

 

З січня 2020 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.12.2019 року №1101 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» змінено механізм фінансування державних соціальних допомог  та компенсацій. Головним розпорядником бюджетних коштів на державному рівні визначено Міністерство соціальної політики України. Зазначений механізм передбачає безпосередньо фінансування державних допомог, гарантій Міністерством соціальної політики України  на Департамент соціального захисту населення і відповідно на районні структурні підрозділи  з питань соціального захисту населення.

 

*****

Урядом подовжено термін заміни

посвідчень особам, які постраждали внаслідок

Чорнобильської катастрофи

До уваги осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи !

Урядом продовжено термін заміни чорнобильських посвідчень до 01 січня 2021 року, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2019 №1129 «Про внесення змін до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018р. №551», що гарантуватиме право громадян отримувати посвідчення за новими зразками та користуватися пільгами та компенсаціями відповідно до норм чинного законодавства.

 

 

 

 

 

 

*****

Розміри державних соціальних допомог у 2020 році

 

 

Статтею 7 законопроекту № 2000 “Про Державний бюджет України на 2020 рік”, прийнятого Верховною Радою України у другому читанні в цілому встановлено у 2020 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2020 року –  2 027 гривень, з 1 липня – 2 118 гривень, з 1 грудня – 2 189 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком до 6 років: з 1 січня 2020 року – 1 779 гривень, з 1 липня – 1 859 гривень,

з 1 грудня – 1 921 гривень;

дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2020 року – 2 218 гривень, з 1 липня – 2 318 гривень,

з 1 грудня – 2 395 гривень;

працездатних осіб: з 1 січня 2020 року – 2 102 гривні, з 1 липня –  2 197 гривень, з 1 грудня – 2 270 гривень;

осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2020 року – 1 638 гривень, з 1 липня – 1 712 гривень, з 1 грудня – 1 769 гривень.

Враховуючи зазначене, у 2020 році розміри деяких видів державної допомоги становитимуть:

 

 

 

2020  рік

з січня

  з липня

з грудня

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами

 

525,50

549,25

567,50

Допомога при народженні дитини

41 280

одноразова виплата:

10 320

щомісячна виплата:

860

 

2020  рік

з січня

  з липня

з грудня

Допомога на дітей одиноким матерям

надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 % ПМ для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців

на дітей віком:

максимальний

 до 6 років 

1 779 

1 859

1 921

 

максимальний

 від 6 до 18 років

2 218

2 318

2 395

 

максимальний

від 18 до 23 років  

2 102

2 197

2 270

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

надається у розмірі, що дорівнює різниці між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги

на дітей віком:

максимальний

до 6 років

3 558

3 718

3 842

від 6 до 18 років

4 436

4 636

4 790

Допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною

надається у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність

1 638

1 712

1 769

Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 % ПМ для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців

на дітей віком:

максимальний

до 6 років

889,50

929,50

960,50

від 6 до 18 років

1 109

1 159

1 197,50

Державна соціальна допомога на дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

на дітей віком:

максимальний

до 6 років

3 558

3 718

3 842

від 6 до 18 років

4 436

4 636

4 790

від 18 до 23 років

4 204

4 394

4 540

Щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу

прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць

2 027

2 118

2 189


 

2. Статтею 9 Закону встановлено, що у 2020 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги відповідно до Закону УкраїниПро державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімяму відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб — 25 відсотків;  для дітей: з 1 січня 2020 року — 85 відсотків,  з 1 липня 2020 року —130 відсотків; для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю — 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

З огляду на зазначене, рівні забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям у 2020 році становитимуть:

 

 

з січня

з липня 

з грудня

для працездатних осіб
25 % ПМ для працездатних осіб)

525,5

549,25

567,5

для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю (100%)

1 638

1 712

1 769

для дітей віком з 1 січня 2020 року 85%, з 1 липня - 130 %: 

 

        до 6 років

1 512,15

2 416,70

2 497,30

        від 6 до 18 років

1 885,30

3 013,40

3 113,50

        від 18 до 23 років (за умови навчання)

1 786,70

2 856,10

2 951

Доплата на дітей:

 

віком від 0 до 13 років

250

віком від 13 до 18 років

500

 

3. Законом України „Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю” визначено право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України та соціальний захист осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю шляхом встановлення державної соціальної допомоги у відсотках від прожиткового мінімуму. Розмір державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю у 2020 році буде розраховуватися з урахуванням норм вищезазначеного Закону та                     статтею 7 Закону з урахуванням норм Закону України від 03.10.2017 № 2148-VІІІ „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” та постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008   № 265 „Деякі питання пенсійного забезпечення громадян” (зі змінами):

 

Державна соціальна допомога

з січня

з липня

з грудня

особам з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи А з надбавкою на догляд

3 364,6

3 516,48

3 633,3

Особам з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи Б з надбавкою на догляд

2 457

2 568

2 653,5

особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи, одиноким особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд

1 638

1 712

1 769

особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи, одиноким особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд

1 638

1 712

1 769

на дітей з інвалідністю віком до 18 років

1 638

1 712

1 769

на дітей з інвалідністю підгрупи А віком до 6 років з надбавкою на догляд

2 925,6

3 057,4

3159,3

на дітей з інвалідністю віком до 6 років з надбавкою на догляд

2 036,1

2 127,9

2 198,8

на дітей з інвалідністю підгрупи А віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

3 364,6

3 516,4

3 633,3

на дітей з інвалідністю віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

2 255,6

2 357,4

2 435,8

на дітей з інвалідністю віком до 18 років, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою

1 719,9

1 797,6

1 857,45

на дітей з інвалідністю підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, віком до 6 років з надбавкою на догляд 

3 498,9

3 656,6

3 778,45

на дітей з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, віком до 6 років з надбавкою на догляд 

2 609,4

2 727,1

2 817,95

на дітей з інвалідністю підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

3 937,9

4 115,6

4 252,45

на дітей з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

2 828,9

2 956,6

3 054,95

 

******

Професійна адаптація учасників АТО у 2020 році

 

Управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації повідомляє, що відповідно до Постанови КМУ від 21 червня 2017 р. №432 «Про затвердження Порядку організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності» учасники антитерористичної операції (з числа осіб, яким установлено один із таких статусів: учасник бойових дій - п. 19 і 20 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII (далі - Закон № 3551); особи з інвалідністю внаслідок війни - п. 10-14 ч. 2 ст. 7 Закону № 3551; учасник війни - п. 13 ст. 9 Закону № 3551) мають можливість пройти навчання, перенавчання або підвищення кваліфікації за рахунок коштів державного бюджету у професійно-технічних навчальних закладах та автошколах.

Для реалізації зазначених можливостей та подальшого укладання відповідних договорів з навчальними закладами необхідно, із нищевказаними документами звернутися до управління праці за адресою: вул. Центральна, 56, каб. 8, сел. Зачепилівка.

Необхідні документи для направлення учасників АТО на професійне навчання, підготовку, перепідготовку:

- заява від учасника антитерористичної операції про направлення на професійне навчання, підготовку, перепідготовку;

- копія індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);

- копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни, або постраждалого учасника Революції Гідності, засвідчена підписом особи;

- для учасника антитерористичної операції - копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції;

- для особи, яка здійснювала заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, - копія документа, що підтверджує участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, що засвідчується підписом.

Під час подання копії посвідчення, необхідно пред'явити його оригінал.

У разі організації професійного навчання за професіями, для набуття яких відповідно до законодавства вимагається проходження попереднього медичного та наркологічного огляду, учасники АТО проходить його у закладах охорони здоров'я в установленому порядку.

Послуги з професійного навчання надаються учасникам АТО одноразово в порядку черговості.

Професійне навчання здійснюється за денною, вечірньою (змінною), очно-заочною, дистанційною, екстернатною формами навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.

Строк професійного навчання учасників АТО визначається робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами та не може перевищувати 12 місяців.

Телефон для довідок: (05761) 5 16 32.

 

******

Проведено засідання конкурсної комісії з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2020 році

12 грудня поточного року у приміщенні Управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації відбулося засідання конкурсної комісії з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2020 році за рахунок коштів районного бюджету (у т.ч. бюджету Зачепилівської селищної ради).

Конкурс проводився відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 року № 1049 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка» та Порядку використання коштів районного бюджету інститутами громадянського суспільства соціального спрямування та проведення конкурсів із визначення програм (проектів, заходів), затвердженого рішенням Зачепилівської районної ради від 12.03.2019 № 560 - VII

До уваги конкурсної комісії була представлена одна конкурсна пропозиція від Зачепилівської районної організації Організації ветеранів України (голова ради Тетяна Шур) яка запропонувала проект під назвою: «Пам’яті жити в віках». Очікуване бюджетне фінансування складає 166,100 тис. грн.

Метою даного проекту є проведення на належному рівні заходів щодо вшанування ветеранів війни та праці, захисників Бітьківщини, воїнів-інтернаціоналістів, учасників АТО, ЧАЕС, увічнення пам’яті героїв Другої Світової війни та патріотичне виховання молоді.

За результатами оцінювання поданої пропозиції та згідно рішення конкурсної комісії проект «Пам’яті жити в віках» визначено переможцем конкурсу.

 

*****

«16 днів проти насильства»

 

Найвищою цінністю будь-якої держави, у тому числі й України, визначається людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність та безпека.

Щорічно в Україні, як і всій Європі, з 25 листопада по 10 грудня проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

В Зачепилівському районі дана акція також стартувала 25 листопада - в Міжнародний день боротьби за ліквідацію  насильства по відношенню до  жінок. Ця дата була обрана Генеральною Асамблеєю ООН не випадково. Саме цей день став символом світового визнання проблеми гендерного насилля. Відомо, що дати початку та завершення акції утворюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Надзвичайно важливо, аби кожен з нас усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у ХХІ столітті, потерпають українські жінки.

Управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, відділом сім’ї, дітей та молоді КУ «ТЦСО» Зачепилівської селищної ради, відділом у справах дітей, сім’ї та соціального захисту Зачепилівської селищної ради, службою у справах дітей районної державної адміністрації, Зачепилівським бюро безоплатної правової допомоги, Зачепилівським РС філії Державної установи «Центр пробації», Зачепилівським районним відділенням поліції, відділами освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації та селищної ради, відділом культури і туризму Зачепилівської селищної ради, Рунівщинською сільською радою, Новомажарівською сільською радою, Чернещинською сільською радою в рамках акції «16 днів проти насильства» проведено різноманітні заходи. Інформація про проведення акції висвітлювалась на офіційних веб-сайтах установ та закладів освіти району.

В закладах загальної середньої освіти Зачепилівського району акцію розпочато флешмобом «Розірви коло насильства». З учнями різних вікових категорій проведено години спілкування, лекції, бесіди, засідання круглих столів, конкурси дитячих творчих робіт, анкетування учнів, тренінгові заняття, перегляд та обговорення відеороликів, презентацій на теми: «Безпечна школа: Stopbulling», «Міфи про домашнє насильство «Розірви коло», «Проблеми подолання насильства в сім’ї», «Що мені відомо про рабство?», «Права і обов’язки дітей», «Ми проти насильства», «Кримінальна та адміністративна відповідальність неповнолітніх за скоєння насильницьких дій», «Насилля в сім’ї – це недопустимо», «Профілактика ВІЛ-інфекцій та СНІДу», «Вплив алкоголю, наркотиків, тютюнопаління на поведінку людини», «Життя це мить. Зумій його прожити» тощо.

У шкільних бібліотеках демонструвались тематичні викладки науково-популярної літератури  з питань попередження насильства в сім’ї та школі, тематичні виставки «16 днів проти насильства».

На базі Центральної районної бібліотеки, Центральної районної дитячої бібліотеки,бібліотек-філій, сільських бібліотек проводились бесіди біля тематичних поличок, інформаційні дайджести, інформаційні виставки та перегляд відеороликів із зазначеної тематики.

Акція проводилась з метою популяризації правової освіти серед учнівської молоді, привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків.

Звісно, робота по запобіганню та протидії випадків насильства не закінчується з останнім днем проведення щорічної акції, вона проводиться постійно, бо подолання цього ганебного явища можливе лише за умови об’єднання зусиль і працівників державних органів та установ, і членів громадських організацій, і кожного громадянина!

 

*****

„Гендерний компонент інтегрований у кожен із наших пріоритетів”

 

Рівність чоловіків та жінок – наскрізний компонент Міністерства соціальної політики України, який присутній у кожному із пріоритетних напрямків роботи відомства, визначених у Програмі діяльності Уряду.

Про це Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська заявила на зустрічі із спеціальною представницею Генерального секретаря НАТО у справах жінок, миру та безпеки Клер Хатчінсон.

“Гендерний компонент інтегрований у кожен із наших пріоритетів. Рівність чоловіків та жінок – це те, чого ми прагнемо досягти і саме тому ми не виносили це окремим пунктом у нашу Програму діяльності. Тому що рівність потрібно впроваджувати у кожну зі сфер”, - підкреслила Юлія Соколовська.

В ході зустрічі сторони обговорили напрямки співпраці, серед яких: політика щодо протидії торгівлі людьми, протидії домашньому насильству, а також гендерна рівність.

Як підкреслила Клер Хатчінсон, сьогодні НАТО – не лише військовий союз. “За роки свого існування Альянс переживає еволюцію і охоплює все більше сфер, які спрямовані на захист цивільного населення. Саме тому нам вкрай важлива співпраця у сфері соціального захисту”, - наголосила представниця Генерального секретаря НАТО.

 

Довідково: 
Відповідно до Програми діяльності Уряду, у Міністерства соціальної політики є 4 пріоритетних напрямки роботи:

• 3.1. Людина з інвалідністю, яка може та хоче працювати, має для цього всі можливості, а людина, яка не може працювати за станом здоров’я, отримує гідний рівень утримання та догляду. Наявність інвалідності не повинна бути причиною бідності та ізоляції від суспільства.

• 3.2. Кожна дитина зростає та виховується в родинах або в умовах, максимально наближених до сімейних, у благополучному, доброзичливому та безпечному середовищі, де дбають про потреби та інтереси дітей.

• 3.3. Сім’ї, що опинилися в складних життєвих обставинах, зокрема через низькі доходи, отримують своєчасну та професійну допомогу, включаючи фінансову, яка спрямована на швидкий вихід із кризи та подолання складних життєвих обставин.

• 3.4. Для людей похилого віку створено умови для активного життя, вони мають кваліфікований та сучасний догляд і гідне матеріальне забезпечення. Створено умови для безпечного добровільного пенсійного накопичення.

 

******

Зимовий травматизм: наслідки, профілактика, поведінка

 

 

З настанням зими кількість травм як серед населення в цілому, так і серед працівників зокрема, значно зростають. При цьому вони не лише частішають, але й стають важчими, а інколи закінчуються смертельними наслідками. Тому ще раз згадаємо про заходи безпеки у холодну пору року

 

 

 

 

 

Травмонебезпечні фактории

 

 

Головними травмонебезпечними чинниками, що призводять до нещасних випадків та травм у зимовий період, є:

 

 

— незадовільний стан доріг та тротуарів (ожеледиця, слизька поверхня території підприємства та населених пунктів, неприбраний злежаний сніг, приховані снігом вибоїни та ями, недостатня освітленість території, робочих місць, проходів і проїздів як на території підприємств, так і населених пунктів, падіння на працівників предметів — бурульок, льодових та снігових наростів, крижаних брил під час пересування);

 

 

— знижена температура повітря, охолоджені елементи обладнання, матеріалів, несприятливі погодні умови (значні коливання температури повітря, чергування відлиг і заморозків, сильний вітер), що призводить до обморожень та захворювань;

 

 

— пожежі внаслідок недотримання правил користування електронагрівальними приладами та відкритим полум’ям.

 

 

Окрім перерахованого, однією з головних причин зимового травматизму також є поспіх. Адже багато хто просто не помічає льоду, припорошеного снігом, внаслідок чого пішоходи падають і травмуються. Людина, яка  поспішає, схильна не помічати навіть відкритого льоду.

 

 

 

 

 

Найбільш залежать від впливу сезонних погодних умов такі види діяльності працівників:

 

 

- робота на відкритих майданчиках;

 

 

- робота у приміщеннях, які не обігріваються;

 

 

- робота, пов’язана з пересуванням до об’єкта (між об’єктами) обслуговування;

 

 

- робота на транспортних засобах;

 

 

- охоронна діяльність.

 

 

 

 

 

Заходи профілактики

 

 

Холодна погода вносить свої корективи в експлуатацію протипожежних систем та обладнання, використання опалювальних приладів, створює додаткову небезпеку виникнення пожежі.  Роботодавець повинен прикласти максимум зусиль для захисту працівників та виробництва від пожеж в опалювальний період та переглянути порядок використання протипожежного оснащення.

 

 

Багаторічна практика показала, дієвим засобом запобігання травматизму під час роботи в холодний період року є розроблення та виконання заходів щодо підготовки підприємств, установ і організацій до роботи в осінньо-зимових умовах.

 

 

Відповідно до статті 168 Кодексу законів про працю України, працівникам, що трудяться в холодну пору року на відкритому повітрі або в закритих неопалюваних приміщеннях, вантажникам та деяким іншим категоріям працівників у випадках, передбачених законодавством, надаються спеціальні перерви для обігрівання і відпочинку, які включаються в робочий час. Власник або уповноважений ним орган, зобов'язаний обладнати приміщення для обігрівання і відпочинку працівників.

 

 

Пам’ятайте, що важливим заходом запобігання травматизму в осінньо-зимовий період є проведення на підприємствах позапланових інструктажів  для працівників щодо безпечного поводження під час пересування в складних погодних умовах, а водіям транспортних засобів ще і інструктажів з безпеки дорожнього руху. 

 

 

Головними умовами профілактики виробничого травматизму є ретельна організація на виробництвах заходів з техніки безпеки та суворий контроль за їх виконанням усіма працівниками.

 

 

 

 

 

Як запобігти можливим травмам?

 

 

Для попередження зимового травматизму необхідно дотримуватися наступних простих правил:

 

 

- носити взуття бажано на плоскій підошві або на низькому квадратному каблуці. Краще, якщо підошва буде з великою ребристістю, яка не ковзає;

 

 

- в ожеледицю ходити треба по-особливому – як би трохи ковзаючи, немов на маленьких лижах. Йти бажано як можна повільніше, злегка розслабивши ноги в колінах, ступайте на всю підошву. Ковзати по льоду спеціально не варто – це збільшує обмерзання підошви. Пам’ятайте, чим швидше крок, тим більше ризик впасти;

 

 

- взимку ніколи не тримайте руки в кишенях, це збільшує можливість падіння та важких травм, особливо переломів;

 

 

- не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю, особливо поза межами пішохідних переходів. Пам’ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини;

 

 

- особам літнього віку рекомендується прикріплювати на підошви взуття спеціальні накладки проти ожеледі, які продаються в магазинах;

 

 

- у період танення льоду слід бути особливо уважними, проходячи повз будинки та біля високих дерев - спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів. Необхідно обходити ділянки, на яких звисають бурульки, триматись на відстані 3–5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбезпечніший маршрут руху;

 

 

- категорично забороняється заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев;

 

 

- обходьте металеві кришки люків - як правило, вони вкриті льодом. Окрім того, вони можуть бути погано закріплені, що додає ризику та важкості травмувань;

 

 

- не йдіть з самого краю проїжджої частини. Це небезпечно завжди, а на слизьких шляхах - особливо;

 

 

- якщо ви впали і через деякий час відчули головний біль, нудоту, біль у суглобах, якщо утворилися набряки, терміново зверніться за медичною допомогою, оскільки можуть виникнути ускладнення.

 

 

 

 

 

Увага батьки!

 

 

Наступає улюблена пора року для дітей, а саме для забав на ковзанках, санчатах, але слід не забувати що вона небезпечна, може приховувати лід, а саме - тонкий лід.

 

 

Пильнуйте своїх дітей, не будьте байдужими до них, поясніть, що увага і обережність - це головні принципи поведінки, яких слід неухильно дотримуватися.

 

 

Нагадуйте про те, як потрібно поводитись біля води під час криги, не дозволяйте без вашого нагляду гратися поблизу річок, ставків.

 

 

Найбільш небезпечна крига - перша і остання. Вона надзвичайно тонка і не витримує маси навіть маленької дитини.Тому треба бути дуже обержними щоб не трапилось лиха.

 

 

Навчіть дитину дотриманню техніки безпеки при катанні на лижах, ковзанах, санчатах. Не забудьте забезпечити дітей усіма необхідними засобами захисту. в ожеледь.

 

 

Увага і обережність є основними засобами для профілактики травматизму, і не лише зимового. А тому, виходячи на вулицю, особливо в ті дні, коли “плюс” на вулиці міняється на “мінус” або навпаки, треба оцінювати кожен свій крок!

 

 

Пам’ятайте, краща профілактика зимових травм – це обережність і обачність!

 

 

Сподіваємось, що ці правила допоможуть вам і вашим близьким зберегти життя і здоровя!

 

*******

Управлінням праці та соціального захисту населення Зачепилівської районної державної адміністрації спільно з Зачепилівської об’єднаною територіальною громадою проведено захід приурочений відзначенню Міжнародного дня людей з інвалідністю, зустріч відбулася в форматі «круглого столу». Під час заходу було розглянуто багато питань, які турбують людей з особливими потребами, а саме: медичне забезпечення, забезпечення якісною освітою, надання послуг службою зайнятості, забезпечення громадян протезно-ортопедичними засобами, видача направлень до закладів реабілітації осіб з інвалідністю, видача путівок на санаторно-курортне лікування і оздоровлення та інше.

Закладами культури Зачепилівського району проведені уроки милосердя, години-роздуму, бесіди, виховні заходи на теми, які стосуються людей з обмеженими можливостями.

Хочеться зазначити, що переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров'я, і не забувати про те, що вони потребують нашої допомоги і уваги.

 

*****

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

 

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. 

Основною метою акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

 - проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюютьсимволічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

 

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада

Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

1 грудня

Всесвітній  день боротьби зі СНІДом

2 грудня

Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня

Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

5 грудня

Міжнародний день волонтера

6 грудня

Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

9 грудня

Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня

Міжнародний день прав людини.

Цього року Міністерство соціальної політики у співпраці з UNFPA Україна у рамках програми «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», яка реалізується за підтримки урядів Великої Британії, Канади та Естонії, розпочинає нову хвилю кампанії «Розірви коло». Ціль кампанії: підвищити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерно зумовленого насильства.

В рамках інформаційної кампанії у новому відео ролику «Розірви коло», демонструється, як із покоління в покоління герої передають один одному сувій, що символізує усталені виправдання насильства у формі українських прислів’їв та приказок. Такий зв’язок крізь час поколінь підкреслює вкоріненість проблеми.

 

Ссилки для перегляду відеороликів:

Головний ролик кампанії Розірви коло  https://www.youtube.com/watch?v=ZGoWmM3nZAU,

Проти міфів    https://www.youtube.com/playlist?list=PLV4zy1apmIUYVF6VvVjU0Uf10oGD877KW,

Проти психологічного насильства  

https://www.youtube.com/playlist?list=PLV4zy1apmIUbEok-ygz1J4mKTqdAzKxPV.

Інформаційна кампанія «Розірви коло» закликає усе суспільство до активних дій і нульової толерантності до насильства, яке немає виправдань при будь-яких обставинах. Правда завжди одна: якщо він любить, то ніколи не вдарить; зробити боляче – це не прояв симпатії; твоя «хата не скраю» - ти можеш допомогти.       

 

Пропонуємо долучитися до інформаційно-просвітницьких заходів підприємства, установи та організації району та інших зацікавлених осіб, шляхом оформлення літературних викладок, розміщення інформаційних матеріалів зазначеної тематики на офіційних веб-сайтах, в соціальних мережах, на стендах, тощо. 

КОНТАКТИ

Якщо Ви опинилися в ситуації домашнього насильства,телефонуйте:

102

Гаряча лінія Національної поліції України

0-800-500-202

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335 (безкоштовно зі стаціонарного або мобільного телефонів, вуличних таксофонів в м. Києві)

Короткий номер з мобільного  116-123

 

Якщо Ви стали свідком жорстокого поводження з дітьми або Ваша дитина потерпає від домашнього насильства – телефонуйте:

 

Національна дитяча гаряча лінія 0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних, мобільних телефонів, таксофонів Києва)

 

Короткий номер з мобільного 116-111

 

У разі зникнення дитини до Служби розшуку дітей 116-000

 

Інформаційно-довідкова служба МВС – (044) 256-03-33, 254-94-94

 

Кол-центр Національної поліції – 0-800-500-202

 

Урядова гаряча лінія  15-45

 

Надання безоплатної правової допомоги:

Єдиний телефонний номер надання безоплатної правової допомоги 0-800-213-103

 

Просвітницька кампанія «Уважні батьки»

https://www.facebook.com/CarefulParentsUkr

 

Голова РДА

Шановні відвідувачі сайту!

    Щиро вітаємо вас на офіцій- ному веб-сайті Зачепилівської районної державної адмініст- рації. Тут ви познайомитесь з минулим і сьогоденням Зачепи- лівського району, тут опера- тивно, достовірно і всебічно відображатиметься діяльність районної виконавчої влади та органів місцевого самовряду- вання, тут висвітлювати- муться останні рішення і події, що відбуватимуться в районі, оприлюдниюватимуться показ- ники соціально-економічного роз- витку.
   Сподіваємося, що інформація розміщена на сайті, допоможе краще пізнати наш чудовий край, а діловим колам чіткіше визначитися у можливих напря- мах співпраці.

 Зачепилівська районна державна адміністрація


Написати листа голові РДА

Архів новин
Прогноз погоди