64400, Харківська обл.,
сел. Зачепилівка, вул. Центральна, 49
тел. 5-15-31; тел/факс 5-16-51; email: zachepylivska@rda.kh.gov.ua
Анонс подій

Управління соціального захисту населення інформує

РЕЄСТР  галузевих (міжгалузевих), територіальних угод, колективних договорів,  змін і доповнень

 

 

Пам’ятайте про небезпеку роботи

з пестицидами та агрохімікатами

 В останні роки у сфері сільського господарства зросла тенденція застосування агрохімікатів при вирощуванні зернових культур, тому потрібно не забувати про небезпеку, яку може заподіяти той чи інший вид агрохімікатів.

Фермерські господарства при обробці сільськогосподарських угідь агрохімікатами повинні повідомляти про це через пресу, сільські, селищні та міські ради, лише в такому випадку можна уникнути порушення законодавства та небезпеки порушення прав та інтересів громадян.

Допущення до такого виду робіт працівників, які не мають відповідного допуску (посвідчення) та висновку медичної комісії заборонено.

В першу чергу працівникам, які будуть працювати з агрохімікатами, потрібно пройти медичний огляд відповідно до вимог Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій» від 21.05.2007 р. № 246. Перед проходженням попереднього (періодичних) медичного огляду фахівці Управління Держпраці спільно з представником роботодавця визначають з якими саме агрохімікатами буде працювати працівник. Це можуть бути пестициди, гербіциди чи добрива. Після проходження медичного огляду працівник повинен пройти навчання та отримати посвідчення про допуск до роботи з агрохімікатами в Управлінні фітосанітарної безпеки.

Пестициди, гербіциди та добрива кожної групи мають різну токсичність, оскільки володіють різними хімічною будовою, складом, фізичними властивостями. Токсична дія залежить від дози хімікату, тривалості надходження, кумулятивних властивостей, знешкодження в організмі і виділення.

Агрохімікати можуть потрапляти в організм людини не тільки через дихальні шляхи, а й безпосередньо через неушкоджену шкіру і слизові оболонки очей, через травний канал. Деякі з них мають здатність нагромаджуватись в організмі і через тривалий період часу спричиняти хронічні отруєння. Потрапивши в організм, пестициди можуть уражати центральну нервову систему, печінку, нирки та інші внутрішні органи.

Для попередження отруєння чи розвитку професійних захворювань особи, що контактують із отрутохімікатами зобов’язані використовувати справні засоби індивідуального захисту (далі — ЗІЗ), з урахуванням властивостей препаратів, які застосовуються.

Комплект ЗІЗ — спецодяг, спецвзуття, рукавиці, захисні окуляри, респіратори або протигази повинні бути підібрані індивідуально та закріплені за кожним працюючим на весь період роботи. Засоби індивідуального захисту повинні зберігатися в індивідуальних шафах у спеціально виділеному сухому, чистому приміщенні, що добре провітрюється. Забороняється зберігати ЗІЗ в одному приміщенні з пестицидами, відносити додому, носити після роботи. Перед початком роботи з пестицидами у всіх складських приміщеннях і у вагонах необхідно організувати наскрізне провітрювання (не менше 30 хвилин) за допомогою відкривання дверних прорізів, вікон, люків. Повинні бути передбачені санітарно-побутові приміщення для працюючих (роздягальні, душові, туалет, а також кімната прийому їжі).

Перша медична допомога:

·  При ураженні бризками пестицидів або пилом необхідно припинити шкідливу дію отрути, змивши пестицид зі шкіри й одягу. Використайте для цього найближче джерело води, потім якомога швидше помитися з милом під душем. За відсутності душу ретельно вимийте руки, волосся, обличчя, прополощіть водою рот і ніс.

·  При отруєнні парами пестицидів іншої особи необхідно винести потерпілого на свіже повітря. Якщо не можете зробити цього, затримавши своє дихання, то скористайтеся захисними дихальними апаратами, перевірте дихання в потерпілого. Якщо він не дихає, зробіть йому штучне дихання і терміново викликайте швидку медичну допомогу.

 

Джерело: журнал «ОХОРОНА ПРАЦІ І ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА»

 

 


 

Торгівля людьми – ганебне явище сучасності

На сьогодні одним із найганебніших явищ, які існують у сучасному світі є торгівля людьми. Це явище, яке порушує права людини, принижує її честь та гідність.

Щороку по всьому світу мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у трудове рабство. Торгівля людьми є проблемою для більшості країн світу, і Україна - не виключення.

Про це йдеться у щорічній Доповіді про торгівлю людьми, оприлюдненій Державним департаментом США 25 червня 2020 року. Доповідь охоплює 140 країн світу і є оглядом зусиль урядів країн світу у сфері боротьби з торгівлею людьми. Метою доповіді є підвищення розуміння проблеми, задля спонукання країн до ефективних рішучих дій, задля подолання цього явища.

Зусилля урядів класифіковані у Доповіді по групах на основі дій різних країн світу, які вжито протягом року. Так Україна залишається у 2 рівні, оскільки докладає значних зусиль з подолання протидії торгівлі людьми.

Серед основних досягнень України в 2019 році з питань протидії торгівлі людьми є:

- запровадження гарячої лінії за номером телефону 15-47 для осіб, які постраждали від торгівлі людьми;

- удосконалення національного механізму взаємодії субʼєктів, які протидіють торгівлі людьми, підвищення кадрового потенціалу державних установ;

- сприяння у міжнародних розслідуваннях;

- внесення зміни до Кримінального кодексу України, які привели визначення торгівлі людьми у відповідність до вимог Європейської конвенції;

-  передбачено кримінальну відповідальність за торгівлю людьми;

-  підвищення рівня ідентифікації постраждалих осіб та надання їм допомоги.

 

Довідково

Станом на 1 липня 2020 року Міністерством соціальної політики України встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 960 громадянам. Це дало їм змогу отримати комплексну допомогу, зокрема соціальну, медичну, психологічну, тимчасовий притулок, а також одноразову матеріальну допомогу.

На території Зачепилівського району  станом на 01.07.2020 року осіб, які постраждали від торгівлі людьми, не виявлено.  

 

 

 

Робота в спеку: охорона праці при дії високих температур

 

Спека у літній період негативно впливає на стан здоров’я людини при виконанні трудових та посадових обов’язків. Перегрівання на робочому місці (головний біль, нудота, втома, млявість, сонливість тощо) збільшує ризик настання нещасного випадку. Саме тому, керівникам робіт в умовах підвищення температури повітря необхідно більш ретельно планувати виробничі завдання для кожного працівника, обов’язково забезпечити належний контроль за дотриманням вимог законодавства щодо створення безпечних умов праці під час виконання робіт при дії високих температур зовнішнього середовища, а саме:

·                    перевірити забезпечення (забезпечити) працівників спеціальним одягом відповідних розмірів (у т. ч. головними уборами — бажано з натуральних тканин), здійснювати контроль за їх використанням;

·                    обмежити допуск до роботи в умовах підвищеної температури осіб молодше 25 і старше 40 років;

·                    не допускати до роботи працівників у хворобливому або втомленому стані;

·                    доукомплектувати медичні аптечки та забезпечити ними робочі місця;

·                    провести позапланові інструктажі з працівниками щодо дотримання вимог безпечного ведення робіт та надання долікарської допомоги у разі сонячного та теплового удару;

·                    за можливості не проводити роботи на відкритому повітрі при температурі повітря вище 37 °С;

·                    скласти розклад роботи так, щоб працівники регулярно відпочивали в охолоджуваних приміщеннях або у тіні. При виконанні важких робіт збільшувати перерви, регулювати графік роботи, зміщуючи час роботи у більш прохолодний період доби, додати кількість технологічних перерв;

·                    зменшити фізичне навантаження працівників, по можливості механізувати виробничий процес або залучати додаткових робітників;

·                    забезпечити працівників на робочих місцях охолодженою питною водою, вітамінізованими напоями (разом з потом з організму людини виводяться солі та мікроелементи, тому слід дотримуватися питного режиму — пити часто і невеликими порціями);

·                    проводити медичні огляди на початку робочої зміни працівників, які виконують роботи, що віднесені до робіт з підвищеною небезпекою;

·                    проводити постійний моніторинг погодних умов і при їх погіршенні негайно вживати відповідних заходів для поліпшення умов праці працюючих на відкритому повітрі.

Згідно підпункту 8 пункту 3 розділу 4 «Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві», затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 29.08.2018 р. № 1240, відпочинок працівників у полі дозволено тільки в спеціально відведених місцях, які обладнуються добре помітними віхами вдень і освітленими ліхтарями в темний період доби. Не дозволено відпочивати під машинами, в кабіні машини під час роботи двигуна, серед поля, у копицях тощо.

Місця відпочинку рекомендовано облаштувати ємкостями з питною водою та спеціальними навісами для захисту від сонця.

Згідно Санітарних норм мікроклімат виробничих приміщень ДСН 3.3.6.042-99 (від 01.12.1999 р. № 42 м. Київ) повинен відповідати вимогам наданим у таблиці:

Оптимальні величини температури, відносної вологості та швидкості руху повітря робочій зоні виробничих приміщень


При отриманні теплового або сонячного удару слід вчасно і правильно надати домедичну допомогу.

 

Тепловий удар — це перегрів організму, пов’язаний з високою температурою, підвищеною вологістю повітря, дуже теплим одягом.
Ознаки: шкіра обличчя червоніє, слизові оболонки стають сухими, настає різка слабкість, погіршується дихання, слабшає пульс.

Сонячний удар — прямий вплив на тіло людини сонячного проміння.
Ознаки: загальна слабкість, головний біль, нудота, блювота, іноді втрата свідомості.

Домедична допомога: розстебнути одяг, покласти в тіні з трохи піднятими ногами, на голову і ділянку серця покласти холодний компрес, дати склянку холодного напою, краще чаю. При порушенні дихання — штучне дихання.

 

Виконання цих заходів допоможе працівникам найбільш комфортно перенести високі температури під час літньої спеки.

 

Джерело: журнал «ОХОРОНА ПРАЦІ І ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА» (http://oppb.com.ua)

 

 

*****

 

Пам'ятка

щодо запобігання дитячого травматизму у побуті

 

Побутовий травматизм - це ушкодження, які діти отримали вдома: у квартирі, у дворі чи в саду. Ушкодження при цьому найрізноманітніші, але найнебезпечніші з них - це опіки полум’ям, хімічними речовинами і падіння з висоти.

 Запобігання побутового травматизму:

- постійна турбота дорослих про безпеку дітей вдома;

- батьки систематично повинні виховувати в дітях обачливість і обережність, особливо при поводженні з вогнем і небезпечними приладами;

- потрібно застерігати дітей від пустощів на балконах, драбинах, деревах.

Разом з тим батьки ні в якому разі не повинні забороняти дітям гратися в рухливі ігри, сковувати їх безперервними заборонами та обмеженнями: все потрібно робити помірковано, щоб не образити і не принизити дитину.

Надзвичайно небезпечно кататись дітям на велосипедах, мопедах, моторолерах, скутерах, якщо вони не склали відповідних екзаменів на право водіння. Дорослим ні на мить не можна забувати, що діти схильні наслідувати їх.

Вуличний травматизм за своїм характером дуже подібний до побутового. Це ушкодження, яких зазнають на вулиці.

Серед смертності від травматизму утоплення займає одне з перших місць. Це може статися як влітку, так і взимку. Головною причиною утоплення є невміння плавати, незнання особливостей водойм, при стрибках у воду велику небезпеку приносять підводні скелі, каміння. Взимку діти тонуть, провалюючись під лід при катанні на ковзанах, або переходячи через водоймища.

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:

- правильний вибір та обладнання місць купання;

- навчання дорослих і дітей плаванню;

- суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах;

- постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Найтяжчим, з найбільшим процентом смертності, є травматизм, отриманий від автомашин, автобусів, поїздів та інших видів транспорту. І знову ж таки головними причинами є бездоглядність дітей на вулиці, коли вони перебувають на вулиці, а також у години дозвілля. А призводять до цього - незнання дітьми правил вуличного руху, порушення правил користування транспортом.

Для профілактики дорожньо-транспортного травматизму, необхідно:

- скласти відповідні екзамени на право водіння транспортними засобами, щоб кататись на мопедах та моторолерах;

- вчити правила дорожнього руху;

- ходити тільки по тротуарах з правого боку, звертати увагу на сигнал «Бережись автомобіля». У тих місцях, де нема тротуарів, іти слід по лівому боці вулиці назустріч транспорту;

- переходити вулицю тільки на пішохідному переході або біля світлофора.

Батьки повинні контролювати вільний час своєї дитини, а саме прогулянки ввечері.

Основне правило для батьків: дитина повинна відчувати любов та увагу оточуючих, бути під пильним  контролем!

*****


ОСОБЛИВОСТІ ПРИЙНЯТТЯ НА РОБОТУ НЕПОВНОЛІТНІХ ОСІБ, ПРАВА ТА ГАРАНТІЇ НЕПОВНОЛІТНІХ ПРАЦІВНИКІВ

 

Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації звертає увагу керівників підприємств, особливо закладів харчування, на порядок прийняття на роботу неповнолітніх осіб на період літніх канікул.

Розглянемо особливості прийняття на роботу неповнолітніх осіб.

Неповнолітніми вважаються особи віком від 14 до 18 років, та у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток і деяких інших умов праці користуються пільгами, установленими законодавством України.

Увага! Згідно ст. 188 КЗпП України праця осіб молодше 14 років не допускається ні за яких умов.

При прийнятті на роботу неповнолітній особі має виповнитись щонайменше 16 років, в іншому випадку вимагається  обґрунтувати необхідність прийняття такої особи на роботу та до особової справи працівника долучити:

1) копію свідоцтва про народження (паспорта);

2) згоду одного з батьків або особи, що його замінює – якщо особі від 14 до 16 років;

3) документ, який підтверджує, що особа буде виконувати роботу у вільний від навчання час – якщо особі від 14 до 15 років.

Пунктом 5 ч. 1 ст. 24 КЗпП України встановлено, що з неповнолітніми працівниками трудові договори обов’язково укладаються в письмовій формі.

Обов’язкова умова прийняття на роботу неповнолітніх – прийом на роботу лише після попереднього медичного огляду згідно ст. 191 КЗпП України.

Надалі такі працівники обов’язково повинні проходити медичний огляд  щороку до досягнення ними 21 року відповідно до Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21 травня 2007 року № 246. Відповідно до ст. 169 КЗпП України організовувати та фінансувати попередній (під час прийняття на роботу) та періодичні обов’язкові медичні огляди неповнолітніх працівників повинен роботодавець.

Для осіб, які не досягли 18 років, випробувальний термін при прийнятті на роботу не встановлюється відповідно до ч. 3 ст. 26 КЗпП України.

Кожна установа, організація та підприємство повинні вести  відповідний облік неповнолітніх працівників, в якому зазначається дата їх народження відповідно до ст. 189 КЗпП.

Основні гарантовані законодавством права неповнолітніх осіб у трудових правовідносинах:

– право з 15 років звернутися до державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, за згодою одного з батьків або осіб, що їх замінюють;

– право на скорочену тривалість робочого часу згідно ст. 51 КЗпП України;

– право на щорічну відпустку тривалістю 31 календарний день  у зручний час згідно ст. 75, 195 КЗпП України, ст. 6, 10 Закону «Про відпустки»;

– право на виплату заробітної плати, як у дорослого працівника згідно ст. 194 КЗпП України;

– право не бути залученим до нічних, надурочних робіт та робіт у вихідні дні, а також до важких, підземних, робіт із шкідливими або небезпечними умовами праці згідно ст. 55, 63, 190, 192 КЗпП України, ст. 11 Закону «Про охорону праці».

 

*****

 

Призначення допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям

 

Кабінетом Міністрів України прийнято рішення щодо забезпечення додаткових соціальних гарантій на період карантину для фізичних осіб-підприємців, які мають дітей.

Рішенням Уряду запроваджено виплату допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які належать до першої і другої групи платників єдиного податку та сплачували єдиний соціальний внесок, на період карантину та на один місяць після дати його відміни.

Допомога надається органами соціального захисту населення на кожну дитину до 10 річного віку у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до 6-ти років – 1 779 грн; для дітей віком від 6-ти до 10-ти років – 2 218 гривень.

Допомога призначається на період карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та на один місяць після дати його відміни, з місяця звернення і виплачується через установи уповноважених банків.

Для призначення допомоги на дітей заявник подає/надсилає органу соціального захисту такі документи:

- заяву за формою , затверженою Мінсоцполітики;

- копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;

 - довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

 - копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);

 - копію рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Допомогу на дітей фізичні особи-підприємці можуть оформити онлайн заповнивши електронну форму на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики України www.msp.gov.ua в розділі «е-сервіси» або за посиланням – https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua, а також скориставшись Єдиним порталом державних послуг «Дія».

Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном (05761)51581.

 

 

*****

 

ДО ВІДОМА РОБОТОДАВЦІВ

УСІХ ФОРМ ВЛАСНОСТІ

З метою активізації роботи по проведенню атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах району після закінчення карантину та забезпечення соціального захисту працівників, що зайняті на роботах зі шкідливими та несприятливими умовами праці Управління соціального захисту районної державної адміністрації інформує:

Основні діючі нормативні документи, що регулюють процес проведення атестації на підприємстві:

- Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 № 442; 
- Методичні рекомендації для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджені постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 № 41;

 - Інструкція щодо застосування Карти умов праці при проведенні атестації робочих місць, затверджена наказом Міністерства Соцполітики України від 30.11.1992р. № 06-41-48 та Міністерством охорони здоров’я України від 27.11.1992р.;

 - Державні санітарні норми та правила «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості т напруженості трудового процесу», затверджені Міністерством охорони здоров’я України від 08.04.2014р. № 248.

В обов’язковому порядку атестації підлягають робочі місця, на яких зайняті працівники, які мають право хоча б на одну з пільг і компенсацій, передбачених законодавством за роботу із шкідливими умовами праці, або де застосовуваний технологічний процес, використовуване обладнання, сировина чи матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів.

Наказом Міністерства соціальної політики та Міністерства охорони здоров’я «Про затвердження Порядку атестації лабораторій на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу» від 29.05.2018   № 784/1012, врегульовано механізм атестації лабораторій на право проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу та гігієнічної оцінки умов праці, що в свою чергу сприятиме поліпшенню якості проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Нагадуємо, що з переліком лабораторій, які проводять санітарно-гігієнічні дослідження для атестації робочих місць можна ознайомитись на сайті Держпраці України за посиланням: http//dsp.gov.ua/informatsiia-pro-atestovani-laboratorii/

Звертаємо увагу, питання проведення атестації робочих місць за умовами праці знаходиться в переліку питань, що розглядаються під час здійснення перевірки Держпраці (з Планом перевірок на 2020 рік можна ознайомитись на офіційному сайті Держпраці: dsp.gov.ua)

 

*****


ДОДЕРЖАННЯ ПРАВИЛ ОХОРОНИ ПРАЦІ – ОБОВ’ЯЗКОВА ВИМОГА ПРИ ПРОВЕДЕННІ ДІЯЛЬНОСТІ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

 

Управління соціального захисту населення нагадує про необхідність неухильного додержання норм законодавства про охорону праці відповідно НПАОП 01.0-1.02-18 «Правила охорони праці у сільськогосподарському виробництві» (далі - Правила) при виконанні польових робіт суб’єктами господарювання, які спеціалізуються на вирощуванні зернових, бобових і баштанних культур, овочів і коренеплодів, а також розведенні великої рогатої худоби, утримання птиці.

Додержання цих Правил поширюється на юридичних та фізичних осіб, які провадять діяльність у сільському господарстві і відповідно до законодавства використовують найману працю, та працівників, що працюють у сільськогосподарському виробництві.

Правила є одною з основних норм при веденні діяльності у сфері АПК, охоплює усі стадії сільськогосподарського виробництва та складається з  розділів, що стосуються вимог безпеки під час:

  • експлуатації сільськогосподарської техніки;
  • використання пестицидів та мінеральних добрив;
  • обробки у ґрунту, сівби, садіння і догляду за посівами;
  • післязбирального дороблення та зберігання зернових, зернобобових та круп’яних культур;
  • збирання та заготівлі соломи, сіна, сінажу і силосу;
  • закладання і вирощування багаторічних насаджень та збирання врожаю;
  • виконання робіт у захищеному ґрунті;
  • утримання великої рогатої худоби;
  • одержання продукції тваринництва;
  • утримання птиці та ін.

Додержання вимог законодавства про охорону праці суб’єктами господарювання - є гарантією збереження життя та здоров’я працівників!

 

 

*****

 

Підсумки

двомісячника з укладання колективних договорів підприємствами, установами та організаціями Зачепилівського району

 

В лютому-березні поточного року в Зачепилівському районі проводився двомісячник з укладання колективних договорів підприємствами, установами та організаціями. В ході двомісячника Управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2013 № 115 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів» (із змінами) проведено повідомну реєстрацію 24 колективних договорів, змін та доповнень до вже діючих.

Станом на 01.04.2020 кількість діючих колективних договорів на підприємствах, установах та організаціях району складає 64 одиниці, охоплено колективно-договірним регулюванням 1366 працюючих, що становить 90,7 % до загальної чисельності працюючих на підприємствах, які звітували до органів Пенсійного фонду України.

Перед повідомною реєстрацією, всі колективні договори розглядалися на відповідність чинному законодавству. Особлива увага приділялась дотриманню мінімальних гарантій в оплаті праці (не нижче норм, визначених чинним законодавством, галузевими та регіональними угодами), термінам виплати заробітної плати та наявності зобов’язань адміністрації підприємства про встановлення міжпосадових співвідношень в оплаті праці.

Значних порушень щодо форм та порядку нарахування та виплати заробітної плати, не виявлено.

З метою залучення роботодавців до колективно-договірного врегулювання соціально-трудових відносин на підприємствах, Управлінням соціального захисту населення організовано інформаційно-роз’яснювальну роботу, а саме: на офіційному веб-сайті РДА та на стендах в приміщенні Управління розміщено статтю-звернення до сторін соціального діалогу з пропозицією підвести підсумки виконання колективних договорів та розпочати переговори щодо укладання нових колективних договорів та «Рекомендації учасникам соціального діалогу для врахування при проведенні колективних переговорів під час укладання нових або перегляду діючих колективних договорів у 2020 році»; роботодавцям направлено інформацію щодо змін в законодавстві з питань повідомної реєстрації колективного договору; на адресу 6 підприємств, у яких відсутні колективні договори, були направлені листи з пропозицією щодо ініціювання укладання колективних договорів.

Спеціалістами Управління постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з керівниками та представниками трудових колективів підприємств з питання укладання колективних договорів, зокрема шляхом проведення консультаційної роботи, (впродовж січня-березня 2020 року надано 11 усних консультацій).

Враховуючи вищезазначене, звертаємось до роботодавців та трудових колективів суб’єктів господарювання району, з метою ще раз наголосити на соціальному значенні колективного договору.

Колективний договір є дієвим інструментом соціального захисту працівників в процесі виробництва, наданні додаткових соціальних гарантій і пільг та стимулом дотримання роботодавцями вимог чинного законодавства з питань праці та інших питань соціальної політики. Колективний договір залишається не тільки джерелом локальних норм трудового права конкретного підприємства, а й актом свідомого партнерства працівників і роботодавця.

Для отримання організаційно-методичної допомоги з питань колективно-договірного врегулювання соціально-трудових відносин, повідомної реєстрації колективних договорів, змін та доповнень до них, звертайтеся до Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації за адресою: вул. Центральна, 56, кім. 8, тел. (05761) 5 16 32.

 

 


*****

Час задуматися про атестацію робочих місць водіїв сільгосптехніки

У період сезонних польових робіт є актуальним питання атестації за умовами праці робочих місць трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, основна мета якої полягає у регулюванні відносин між роботодавцем і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільги і компенсації залежно від умов праці.

До виконуваних робіт на працівників за професією тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва можуть впливати такі фактори виробничого середовища і трудового процесу, як хімічні речовини, шум, вібрація, мікроклімат, важкість та напруженість праці.

Для фактичного з’ясування стану умов праці роботодавцем проводяться лабораторні дослідження на робочих місцях працівників. За результатами яких, на підставі Гігієнічної класифікації праці, затвердженої наказом МОЗ України 08.04.2014 р. № 248, встановлюються умови праці — допустимі чи шкідливі.

Результати атестації використовуються для розроблення заходів щодо покращення умов праці і оздоровлення працівників (п. 6 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці від 01.08.1992 р. № 442; далі — Порядок № 442).

Також, відповідно до п. 6.5 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 р. № 41 (далі — Методичні рекомендації № 41), за результатами атестації визначаються невідкладні заходи щодо покращення умов і безпеки праці, які не потребують для їх розробки і впровадження залучення сторонніх організацій і фахівців, які зазначаються у розділі IV Карти умов праці.

Якщо забезпечити допустимі умови праці на робочих місцях немає можливості, законодавством передбачено надання певних пільг і компенсацій за роботу із шкідливими і важкими умовами праці (Закон України «Про охорону праці», Кодекс Законів про працю України тощо).

Зокрема, для трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва передбачено право на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці (стаття 7 ЗУ «Про відпустки») максимальної тривалості 4 календарні дні відповідно до розділу 33 Додатку 1 Списку виробництв, робіт, цехів, професій і посад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 р. № 1290.

Конкретна тривалість відпустки встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівника в цих умовах. Під час визначення права на додаткову відпустку та її тривалості керуються наказом МОЗ України, Мінпраці України «Про затвердження Показників та критеріїв умов праці, за якими надаватимуться щорічні додаткові відпустки працівникам, зайнятим на роботах, пов’язаних з негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів» від 31.12.1997 р. № 383/55.

У разі перевищення гранично-допустимих концентрацій по хімічним речовинам, працівникам в дні роботи з ними надається безоплатно молоко.

Згідно Порядку № 442, відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства. З результатами атестації ознайомлюють працівників, які зайняті на робочому місці, що атестувалося (п. 6.6 Методичних рекомендацій № 41).

Також результати атестації, дані протоколів лабораторних досліджень використовуються для визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду працівників, порядок проведення якого затверджено наказом МОЗ України від 21.05.2007 р. № 246.

 

Джерело: журнал «ОХОРОНА ПРАЦІ І ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА» (http://oppb.com.ua)

 

*****

Аналіз стану травматизму невиробничого характеру

на території Зачепилівського району за І квартал 2020 року

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації інформує, що протягом І кварталу 2020 року до управління надійшло 61 повідомлення про випадки невиробничого травматизму на території району, що на 8 випадків менше у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року (69 випадків).

Згідно Міжнародної статистичної класифікації хвороб і споріднених проблем охорони здоров'я, основними причинами отримання травматизму були: випадкове падіння людей – 87%; випадкова дія неживих механічних сил – 9,8%; дія інших та не уточнених факторів – 1,6%; напад з метою вбивства чи нанесення ушкоджень – 1,6%.

21,7% від загальної кількості випадків травмування становлять особи працездатного віку без постійного місця роботи, 23% - пенсіонери та люди похилого віку.

9,8% від загальної кількості випадків травмування становлять діти віком до 14 років. В структурі дитячого травматизму перше місце стійко займає вуличний травматизм, на другому місці – побутовий травматизм, на третьому місці – спортивні травми. У більшості випадків причиною є необережність, неуважність та невміння користуватись тими чи іншими речами, відсутність уваги з боку батьків.

Управління постійно проводить інформаційно-розяснювальну роботу на різних рівнях громадського життя і ще раз звертається до громадян району: будьте уважні та обережні під час виконання робіт у побуті.

Дбайте про безпеку своїх дітей. Виховуйте у них навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюються ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Також, з метою покращення ситуації щодо попередження випадків невиробничого травматизму рекомендуємо керівникам підприємств, установ, організацій, органам місцевого самоврядування залучати до роботи громадських активістів та депутатів місцевих рад, проводити серед населення роз’яснювальну роботу з питань безпечної поведінки в побуті, під час користування приладами, обслуговування господарства, тощо.

 

 

*****

Допомога поруч

 

Нова соціальна ініціатива, від Міністерства соціальної політики України, спрямована на оперативне визначення потреб та надання допомоги соціально вразливим верствам населення. Рішення про запуск інформаційної платформи “Допомога поруч”,  розробленої Мінсоцполітики, було ухвалене на засіданні Кабінету міністрів, 8 квітня 2020 року.


Завдяки цьому соціальному онлайн-проекту оперативно визначатимуться потреби, надаватиметься відповідна мобільна допомога та соціальні послуги одиноким громадянам похилого віку, людям з інвалідністю, сім’ям з дітьми та іншим соціально вразливим верствам населення.


Прийом телефонних дзвінків на «гарячу» телефонну лінію Управління соціального захисту населення Зачепилівської районної державної адміністрації, які надходять від громадян та організацій Зачепилівського району за допомогою засобів телефонного зв’язку, здійснюється у робочі дні з 8.30 до 12.00 та з 13.30 до 16.00 за телефоном (057) 615-16-86.

 

*****

 

Про особливості надання житлових субсидій в період карантину

25.03.2020 року Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від №247 «Про особливості надання житлових субсидій», якою підвищено соціальну захищеність отримувачів субсидій .

Основні нововведення:

1. Заборонено припиняти надання житлових субсидій

         Забороняється припинення під час карантину призначених житлових субсидій, крім випадків, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок) або у разі смерті одинокої особи.

2. Розгляд питань з призначення субсидії на наступний період здійснюється автоматично без звернення громадянина

Призначення у травні 2020 року житлової субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які її отримували в опалювальному періоді 2019-2020 років, відбудеться автоматично без звернень громадян, не застосовуючи вимоги пункту 78 Положення.

Тобто, громадянам не потрібно звертатись із відповідною заявою, навіть якщо:

§  у складі домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;

§  у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;

§  у складі домогосподарства кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб;

§  домогосподарство орендує житлове приміщення для проживання.

3. Встановлено особливості для призначення субсидій громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину

Постановою визначено, що громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про  працю України, які зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні, житлова субсидія призначається на підставі заяв про призначення житлових субсидій та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку. При цьому для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати за попереднім місцем роботи.

4. Збільшено соціальні нормативи споживання житлово-комунальних послуг на 50 відсотків

Визначається, що на період карантину розрахунок житлових субсидій проводиться з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, в межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг відповідно Урядової постанови№409.

Зокрема, збільшено соціальні нормативи:

§  для користування послугами з централізованого водопостачання;

§  для користування послугами з постачання гарячої води;

§  для користування послугами з централізованого водовідведення;

§  для користування послугами з газопостачання;

§  для користування послугами з електропостачання у житлових приміщеннях (будинках).

Збільшені соціальні нормативи будуть застосовані при розрахунку субсидії починаючи з березня 2020 року. Перерахунок житлових субсидій в зв’язку зі збільшенням соціальних нормативів буде проведено у квітні 2020 року.

 

*****

Щодо продовження строку виплати раніше призначених соціальних допомог

30 березня 2020 року Верховною Радою України прийнято Закон №3275 від 29.03.2020 року  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)», яким передбачено на період карантину пов’язаного з поширенням COVID-19 продовжити строк виплати раніше призначених державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги сім’ям з дітьми без надання необхідних документів до органів соціального захисту населення.

Після закінчення терміну дії карантину або обмежувальних заходів отримувачам державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям необхідно буде звернутися з заявою та необхідними документами для проведення перерахунку розміру раніше виплаченої допомоги.

Отримувачам допомоги сім’ям з дітьми (допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування  та допомоги на дітей одиноким матерям) зазначені заяви та документи необхідно буде подати через один місяць після дати завершення дії карантину або обмежувальних заходів.

Бережіть себе та свої родини, залишайтеся вдома і будьте здоровими!!!

Більш детальну інформацію можете отримати за номером             (05761) 51581.

 

 

 

 

 

 

 

 

Голова РДА

Шановні відвідувачі сайту!

    Щиро вітаємо вас на офіцій- ному веб-сайті Зачепилівської районної державної адмініст- рації. Тут ви познайомитесь з минулим і сьогоденням Зачепи- лівського району, тут опера- тивно, достовірно і всебічно відображатиметься діяльність районної виконавчої влади та органів місцевого самовряду- вання, тут висвітлювати- муться останні рішення і події, що відбуватимуться в районі, оприлюдниюватимуться показ- ники соціально-економічного роз- витку.
   Сподіваємося, що інформація розміщена на сайті, допоможе краще пізнати наш чудовий край, а діловим колам чіткіше визначитися у можливих напря- мах співпраці.

 Зачепилівська районна державна адміністрація


Написати листа голові РДА

Архів новин
Прогноз погоди