64400, Харківська обл.,
сел. Зачепилівка, вул. Центральна, 49
тел. 5-15-31; тел/факс 5-16-51; email: zachepylivska@rda.kh.gov.ua
Анонс подій

Управління соціального захисту населення інформує

 

В Україні почала працювати урядова консультаційна лінія

з питань безпеки дітей в Інтернеті

 

Інтернет сьогодні є найважливішим інструментом взаємодії зі світом у руках не тільки дорослих, але й дітей. Він допомагає їм навчатися, розвиватися, підтримувати спілкування з друзями, стежити за подіями у світі.

Однак, окрім очевидної користі, в мережі також таїться безліч загроз, з якими не завжди під силу впоратися дитині.

Одним із викликів сучасності є попередження насильства над дітьми у різних його проявах (в тому числі в Інтернеті). Діти, які зазнали сексуального насильства в Інтернеті, травмовані ще сильніше, ніж ті, які зазнали фізичного насильства, адже особливість вчинення сексуального насильства над дітьми в онлайн полягає в тому, що матеріали (фото, відео) залишаються в Інтернеті та транслюються по всьому світу (навіть після того, як дитина врятована).

З 15 вересня в Україні розпочинає діяльність урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті за телефоном 1545 (далі обрати 3).

Лінія створена з метою підвищення рівня обізнаності дітей, батьків та осіб, що їх замінюють, з питань попередження та реагування на ризики, з якими діти можуть зіткнутися в Інтернеті.

Довідково: з січня 2020 року в Україні вперше запрацювала державна гаряча лінія для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей. Визначено короткий телефонний номер – 1547.

 

РЕЄСТР  галузевих (міжгалузевих), територіальних угод, колективних договорів,  змін і доповнень


Монетизація одноразової натуральної допомоги 

«пакунок малюка»

Управління соціального захисту населення повідомляє, що постановою від 29.07.2020 року №744 «Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», якою затверджено порядок та умови реалізації пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” у 2020—2021 роках».

Право на отримання грошової компенсації мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які разом з дитиною на законних підставах проживають на території України, є її батьками, патронатними вихователями, прийомними батьками, батьками-вихователями,  опікунами (якщо батьки відмовилися від новонародженої дитини в пологовому будинку (відділенні), перинатальному, неонатальному центрі) забезпечують належні умови для догляду за нею та її виховання. 

Для призначення грошової компенсації отримувач подає (надсилає) структурному підрозділу з питань соціального захисту населення, виконавчому органу сільської, селищної, міської ради обʼєднаної територіальної громади  заяву за формою згідно з додатком у паперовій або електронній формі із зазначенням реквізитів спеціального рахунка.

До заяви у паперовій формі отримувач додає такі документи:

1) копію свідоцтва про народження дитини. У разі народження дитини за кордоном та відсутності свідоцтва про народження, виданого органом державної реєстрації актів цивільного стану України, ― копію свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави та легалізованого в установленому порядку, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України, згоду на обов’язковість якого надано Верховною Радою України, разом з перекладом українською мовою. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально;

2) копію посвідки на постійне проживання/посвідчення біженця/довідки про звернення за захистом в Україні (для іноземця та особи без громадянства)/посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;

3) копію документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті громадянина України);

4) копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу місцевої ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною);

5) копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя (для патронатного вихователя);

6) копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї;

7) довідку з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюкаˮ (у разі народження дитини у пологовому будинку в 2020 році).

Грошова компенсація є одноразовою виплатою на кожну живонароджену дитину для придбання:

1) дитячих товарів:

засобів догляду за дітьми та дитячих засобів гігієни, зокрема підгузків, серветок;

дитячого одягу та взуття;

дитячого харчування;

дитячого посуду;

дитячих іграшок;

текстилю для дітей, у тому числі рушників, ковдр;

2) товарів для породіллі:

прокладок для лактації;

прокладок післяпологових.

Виплата грошової компенсації проводиться у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на спеціальний рахунок отримувача, відкритий в акціонерному товаристві комерційний банк “ПриватБанк”, на підставі укладеного між Мінсоцполітики та уповноваженим банком договору про взаємодію.

 

*****

Одинокі пенсіонери, старші за 80 років, які потребують постійного стороннього догляду, мають право на щомісячну допомогу

Управління соціального захисту населення Зачепилівської райдержадміністрації повідомляє, що 29 липня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 663, якою внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд.

Внесеними змінами запроваджено новий вид допомоги на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку.

Державна соціальна допомога на догляд надається одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду і одержують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

До одиноких осіб, які мають право на державну соціальну допомогу на догляд, належать громадяни, що не мають працездатних родичів, зобов'язаних за законом їх утримувати.(Відповідно до статті 202, 266 Сімейного Кодексу України повнолітні дочка, син, внуки, правнуки зобов’язані утримувати батьків, бабу, діда, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.)

Допомога на догляд призначається у розмірі 40 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб, які втратити працездатність (з 01.01.2020 року – 655,20 грн., з 01.07.2020 року - 684,80 грн.).

Важливо зазначити, що у випадку неотримання надбавки до пенсії на догляд та компенсації на догляд, які надаються органами соціального захисту населення та органами Пенсійного фонду в разі звернення за допомогою до 01 листопада 2020 року допомога буде призначена з 01 січня 2020 року. В іншому випадку, тобто у разі вже отримання надбавки до пенсії на догляд, компенсації за надання соціальних послуг, допомоги на догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсації на догляд за особою з інвалідністю або особою, яка досягла 80-річного віку, допомога призначається у разі припинення виплати вказаних компенсацій, надбавки.

Для призначення державної соціальної допомоги на догляд за одинокими особами, яким виповнилося 80 та більше років, подаються такі документи:

- заява за формою, встановленою Мінсоцполітики;

- декларація про доходи та майновий стан осіб для призначення соціальної допомоги, яка складена за формою, встановленою Мінсоцполітики;

- висновок лікарсько-консультативної комісії, де обов’язково повинно бути зазначено, що заявник потребує постійного стороннього догляду.

Інформація про склад сім’ї чи про віднесення особи до одиноких осіб зазначається в декларації про доходи та майно особи, яка звернулася за призначенням соціальної допомоги.

Додаткову інформацію можна отримати безпосередньо в управлінні  соціального захисту населення Зачепилівської райдержадміністрації за адресою с.Зачепилівка вул. Центральна буд.56 або за телефоном 5-15-81.

*****

До відома отримувачів пільг та житлових субсидій

Управління соціального захисту Зачепилівської райдержадміністрації повідомляє, що з 1 серпня 2020 року в Україні відкрито ринок природного газу для побутових споживачів, що надає можливість громадянам самостійно обирати постачальника газу.

Для розрахунку розміру житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, щомісяця органи соціального захисту населення отримують від виконавців послуг відомості про забезпеченість громадян послугами та про розмір цін і тарифів на житлово-комунальні послуги і платежів за такі послуги, у тому числі постачання та розподіл природного газу .

Зазначені відомості отримуються органами соціального захисту населення на підставі отриманої від пільговиків та отримувачів житлових субсидій інформації про набір отримуваних ними житлово-комунальних послуг, а також про дані підприємств – надавачів цих послуг (назва, код ЄДРПОУ, номер особового рахунку тощо).

Своєчасне надання громадянами інформації органам соціального захисту населення про зміну виконавців житлово-комунальних послуг забезпечить актуальний та правильний розрахунок розміру житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

З огляду на зазначене, з метою своєчасного та в повному обсязі надання громадянам передбачених законодавством соціальних гарантій, звертаємося з проханням до пільговиків та отримувачів житлових субсидій в найкоротші терміни повідомляти управління соціального захисту населення про зміну виконавців житлово-комунальних послуг, зокрема постачальника природного газу для побутових потреб.

 

 

 

*****

 

Медогляди певних категорій працівників


У відповідності з вимогами «Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій», який затверджено наказом МОЗ від 21.05.2007 р. №246 (далі – Порядок), до 01.12.2020 року роботодавці мають визначитися, які категорії працівників підприємства підлягають попередньому (періодичним) медичним оглядам у 2021 році.

До відома! Списки працівників, які зайняті на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці для узгодження, роботодавець має можливість направляти дистанційно, безпосередньо на електронну адресу Головного управління Держпраці в Харківській області (20kh@dsp.gov.ua).

Згідно зі ст.169 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) власник або уповноважений ним орган зобов’язаний за свої кошти організувати проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

Слід наголосити, що працівники підприємств харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі, водопровідних споруд, лікувально-профілактичних, дошкільних і навчально-виховних закладів, об’єктів комунально-побутового обслуговування, інших підприємств, установ, організацій, професійна чи інша діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може спричинити поширення інфекційних захворювань, виникнення харчових отруєнь, повинні обов’язково проходити попередні (до прийняття на роботу) і періодичні медичні огляди (ч.2 ст.26 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 №4004-ХІІ).

Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам, затверджено постановою Кабміну від 23.05.2001 р. № 559.

 

 

*****

 

Створення служби охорони праці на підприємстві 

з кількістю працюючих 50 і більше є обов’язковим

 

Відповідно до статті 15 Закону України «Про охорону праці» на підприємстві з кількістю працюючих 50 і більше осіб роботодавець створює Службу охорони праці відповідно до типового положення, що затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці.

На підприємстві з кількістю працюючих менше 50 осіб функції служби охорони праці можуть виконувати в порядку сумісництва особи, які мають відповідну підготовку.

На підприємстві з кількістю працюючих менше 20 осіб для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку.

Служба охорони праці підпорядковується безпосередньо роботодавцю.

Керівники та спеціалісти служби охорони праці за своєю посадою і заробітною платою прирівнюються до керівників і спеціалістів основних виробничо-технічних служб.

Спеціалісти служби охорони праці у разі виявлення порушень охорони праці мають право:

 • видавати керівникам структурних підрозділів підприємства обов’язкові для виконання приписи щодо усунення наявних недоліків, одержувати від них необхідні відомості, документацію і пояснення з питань охорони праці;

 • вимагати відсторонення від роботи осіб, які не пройшли передбачених законодавством медичного огляду, навчання, інструктажу, перевірки знань і не мають допуску до відповідних робіт або не виконують вимог нормативно-правових актів з охорони праці;

 • зупиняти роботу виробництва, дільниці, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва у разі порушень, які створюють загрозу життю або здоров’ю працюючих;

 • надсилати роботодавцю подання про притягнення до відповідальності працівників, які порушують вимоги щодо охорони праці.

Припис спеціаліста з охорони праці може скасувати лише роботодавець.

Ліквідація служби охорони праці допускається тільки у разі ліквідації підприємства чи припинення використання найманої праці фізичною особою.

 

Джерело: журнал «ОХОРОНА ПРАЦІ І ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА» (http://oppb.com.ua)


*****

Щодо припинення виплати допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої і другої групи платників єдиного податку


Управління соціального захисту Зачепилівської райдержадміністрації інформує, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID – 19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» з 01.09.2020 року втрачає чинність постанова Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року №329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми». На підставі цієї постанови  з 01.09.2020 року   припинено виплату допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої і другої групи платників єдиного податку.

*****

Мінсоцполітики розпочинає реалізацію пілотного проекту по монетизації одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка”

Управління соціального захисту Зачепилівської райдержадміністрації інформує, що Урядом прийнято рішення розпочати з 1 вересня реалізацію пілотного проекту „Монетизація одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка” у 2020–2021 роках.

Зазначений проект передбачає:

- запровадити цільову грошову компенсаційну виплату замість натуральної допомоги „пакунок малюка” у розмірі 5 тисяч гривень;

- забезпечити із залученням АТ „Комерційний банк „ПриватБанк” відкриття громадянам, у яких народилась дитина, рахунку із спеціальним режимом використання та видати їм спеціальну соціальну картку;

- встановити, що батьки дитини можуть звернутися за компенсацією протягом 12 місяців з дати народження дитини та самостійно протягом року витратити кошти грошової компенсації виключно для придбання дитині одягу, взуття, засобів гігієни та догляду, текстилю, іграшок, засобів гігієни для породіль;

- залучити до реалізації пілотного проекту на договірних засадах заклади роздрібної торгівлі для продажу батькам визначених дитячих товарів та товарів для породіль за спеціальною соціальної карткою.

 Фактично „пакунок малюка” будуть видавати у тих регіонах, де вони є в наявності, а потім, відповідно до прийнятої постанови за таким алгоритмом:

– батьки новонароджених звертаються до АТ „КБ „ПриватБанк” для відкриття рахунку;

– надалі – до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення батьками подається заява з необхідними документами.
Батьки мають право протягом року самостійно використовувати призначену грошову компенсацію у безготівковій формі на придбання товарів у закладах торгівлі, які долучились до публічного договору про реалізацію пілотного проекту.


*****

 

Мінсоцполітики оптимізує процес призначення та надання соціальної допомоги

Управління соціального захисту Зачепилівської райдержадміністрації інформує, що Міністерство соціальної політики розробило низку змін для забезпечення доступу до соціальної допомоги громадян та родин, що її потребують. Суттєві зміни торкнуться питань рівного доступу до державної допомоги, об’єктивності під час її призначення та спрощення оформлення необхідних документів.

Розроблена з цією метою постанова №632 від 22.07.2020 року «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» передбачає проведення перерахунку розміру допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, яка виплачувалася в січні-червні 2020 року, та на дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування.

Основні зміни передбачають:

затвердити порядки призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги та житлових субсидій;

встановити стимулюючі механізми для виходу малозабезпеченої сім’ї із стану бідності, в складі якої є працездатні непрацюючі особи;

надати можливість звернення он-лайн за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;

уніфікувати принципи надання допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;

удосконалити механізм взаємодії державних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для забезпечення сервісного підходу та принципу максимальної доступності адміністративних послуг соціального характеру для мешканців територіальних громад;

спростити порядок тимчасової державної допомоги на дітей;

визначити умови, за наявності яких поновлюється виплата допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях.

Міністерство також розробляє механізми стимулювання непрацюючих працездатних членів малозабезпечених сімей до самозабезпечення. Зокрема, родинам, що опинились у складній життєвій ситуації, надаватиметься поворотна одноразова безвідсоткова допомога на здобуття економічної самостійності та для організації підприємницької діяльності.

Інформаційна довідка: 

До 1 липня 2020 розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям з усіма підвищеннями (10 % - 20 %) та надбавками (250 -500 грн) на дитину становив в середньому 115 % від розміру прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. 

З 1 липня 2020 року розмір такої допомоги становитиме 130 % від розміру прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку:

 для дітей віком до 6 років – 2 416,7 гривень;

 для дітей віком від 6 до 18 років – 3 013,4 гривень.

Скасовано норму, яка обмежувала максимальний розмір допомоги (75 % рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї).

З 1 липня 2020 року максимальний розмір державної соціальної допомоги не може перевищувати прожитковий мінімум для сім’ї.

 

*****

30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми

 

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Проблема торгівлі людьми залишається актуальною для України з часів здобуття нею незалежності.

Що ж таке торгівля людьми?

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Метою торгівлі людьми може бути:

·     трудова експлуатація;

·     сексуальна експлуатація,

·     використання у порнобізнесі;

·     проведення дослідів над людиною без її згоди;

·     усиновлення (удочеріння) з метою наживи;

·     примусову вагітність або примусове переривання вагітності;

·     примусове одруження;

·     примусове втягнення у зайняття жебрацтвом;

·     втягнення у злочинну діяльність;

·     використання у збройних конфліктах тощо.

Злочин «торгівля людьми» зазвичай прихований. Його жертви не хочуть згадувати й переповідати пережиті ними жахіття. Немає вікових обмежень для постраждалих осіб. Торгівля людьми не визначає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і державами, що розвиваються. Вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів. Жінки та чоловіки стають жертвами сексуальної та трудової експлуатації. Дітей змушують красти, жебракувати, використовують для проституції, виготовлення порнографічної продукції, та навіть використовують з метою вилучення органів.

Для злочинців – це величезні гроші, а для людини – страждання, зруйновані сім`ї, втрачене здоров`я і навіть життя.

Отже, боротьба із цим злочином, порушенням прав людини в сучасному світі, вимагає об’єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни, кожної громади.

В Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна.

Із заявою про необхідність такої допомоги слід звертатись до найближчих органів виконавчої влади за місцем проживання.

 

Також пропонуємо до перегляду відеоролики із зазначеної тематики:

«Зупинимо дитяче жебракування разом!» (хронометраж 1 хв.01 сек., https://www.youtube.com/watch?v=3cER-zB1R2I ),

«Зупинимо торгівлю людьми разом!» хронометраж 1 хв.02 сек., https://www.youtube.com/watch?v=SkxVZHPBxEs ),

«Українці в якості наркокур’єрів. Виклики сьогодення» (хронометраж 1 хв., https://www.youtube.com/watch?v=OxNh-3_6esE ),

«Торгівля людьми. Трудова експлуатація. Розпізнай» (хронометраж 44 сек., https://www.youtube.com/watch?v=3zeXcbwpssk ),

«Торгівля людьми. Сексуальна експлуатація. Розпізнай» (хронометраж 49 сек., https://www.youtube.com/watch?v=JblNYydz_kU ),

 «Експлуотація дітей поруч» (хронометраж 41 сек., https://www.youtube.com/watch?v=C8Db9rPPsZw ),

«Людина не товар» (2 відео, хронометраж 1 хв.02 сек., https://www.youtube.com/watch?v=rZuaLHBt_3Y ).

 

ВАЖЛИВО!

 Якщо Ви або хтось із знайомих та родичів стали жертвою торгівлі людьми звертайтеся:

- 102

       - Державний кол-центр  за коротким номером 15–47 цілодобово;

- національна "гаряча лінія" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер з мобільного);

-  CALL-центр національної поліції України 0800500202 - цілодобово, безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів;

- урядова «гаряча лінія» 15-45 - цілодобово, безкоштовно зі стаціонарних телефонів Укртелекому і телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл;

- національна безкоштовна лінія протидії торгівлі людьми в Україні - 527 з мобільного або 0800505501 зі стаціонарних телефонів;

- Департамент з боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми:           + 38-063-195-00-58, + 38-098-481-03-45, + 38-050-023-46-78.

- до районної державної адміністрації (управління соціального захисту населення райдержадміністрації), телефон (05761) 5-16-32.

 

 

Довідково

Станом на 1 липня 2020 року Міністерством соціальної політики України встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 960 громадянам. Це дало їм змогу отримати комплексну допомогу, зокрема соціальну, медичну, психологічну, тимчасовий притулок, а також одноразову матеріальну допомогу.

На території Зачепилівського району  станом на 01.07.2020 року осіб, які постраждали від торгівлі людьми, не виявлено. 

 

Людина - не товар! Цінність людського життя - не предмет торгівлі!

 

*****

Жнива: запобігаємо травмуванню працівників

Відповідно до аналізу травматизму, на підприємствах агропромислового комплексу через невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів та порушення Правил дорожнього руху найчастіше травмуються водії, підсобні робітники, механізатори та слюсарі.

Для попередження травмування працівників під час зернозбиральних робіт головне не допускати експлуатації несправної техніки, агрегатів з відкритими ланцюговими, пасовими, карданними передачами.

Необхідно пам’ятати, що всі види регулювальних, ремонтних, налагоджувальних робіт та технічного обслуговування сільськогосподарської техніки проводять тільки після повної зупинки всіх агрегатів.

Важливим є дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку, встановленого на підприємстві, та організація контролю за їх дотриманням з боку адміністрації.

Заборонено допускати до роботи працівників в стані алкогольного та наркотичного сп’яніння, хворих, а також тих, що не відпочили протягом встановленого законодавством часу.

Перед початком робіт працівник має бути проінструктований, а ті, які виконують роботи підвищеної небезпеки та потребують професійного добору — механізатори, водії, працівники зернотоків — ще й пройти щорічне спеціальне навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

Звертаємося до керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств взяти під особистий контроль питання стану безпеки праці під час проведення жнивної кампанії та виконання ряду першочергових заходів:

·         забезпечити дотримання розроблених схем руху транспорту територіями з вказівкою дозволених та заборонених напрямків руху;

·         до роботи на тракторах, зернозбиральних комбайнах та інших самохідних машинах допускати осіб віком від 18 років, які мають відповідне посвідчення та пройшли медичний огляд; не допускати до виконання цих робіт підлітків;

·         організувати ланки технічного обслуговування;

·         обладнати місця відпочинку та куріння працівників, майданчики для зберігання техніки та пально-мастильних матеріалів;

·         перевірити провисання проводів ліній електропередач;

·         проводити інструктажі з питань охорони праці з працівниками, які беруть участь у жнивах;

·         забезпечити огородження всіх обертових частин сільськогосподарських машин і механізмів, зерноочисних машин;

·         очищення бункерів, технічне обслуговування та ремонт комбайнів проводити тільки при неробочому двигуні;

·         укомплектувати всі робочі місця, трактори та зернозбиральні комбайни медаптечками першої допомоги;

·         забезпечити всіх працівників, які зайняті на жнивах, спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з існуючими нормами;

·         провести лабораторну перевірку опору ізоляції та контурів захисного заземлення на зерноочисних токах;

·         особи, які працюють на скиртуванні соломи, повинні пройти медогляд та отримати дозвіл роботи на висоті;

·         під час скиртування забезпечити працівників справними вилами, страхувальним знаряддям, засобами сигналізації та індивідуальним захистом;

·         трактори, які зайняті на транспортних роботах, перевести на максимальну ширину колії коліс;

·         обладнати всі трактори, комбайни та сільськогосподарські машини, які зайняті на жнивах, пожежним інвентарем згідно з нормативними вимогами.

·         не допускати до експлуатації трактори, що не обладнані електростартерним запуском двигуна та з несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі.

*****

Мінсоцполітики продовжує підготовку другого Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека»

 

Мінсоцполітики завершило проведення низки стратегічних сесій з метою підготовки Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на наступні 5 років за участю Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, представників Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції України, центральних та місцевих органів виконавчої влади, міжнародних та громадських організацій.

Розроблення документу здійснюється за новими підходом – методикою управління, орієнтованого на результат. План буде сфокусований на вимірюваних цілях розв’язання основних проблем, які існують у сфері впровадження в Україні резолюції «Жінки, мир, безпека», та результатах, які планується досягти потягом наступних 5 років.

Для врахування потреб різних груп жінок і чоловіків, на яких має вплив реалізація плану, були проведені консультації у 9-ти областях (Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Львівській, Херсонській, Хмельницькій, Чернівецькій областях). Консультації проводились структурою ООН-Жінки в Україні, Міжнародним благодійним фондом «Український жіночий фонд», ВГО «Центр «Розвиток демократії», «Єдність за майбутнє».

З 10 по 16 липня відбулися обговорення за кожною із визначених стратегічних цілей за напрямами: прийняття рішень, миротворчість; стійкість до безпекових викликів; пост-конфліктне відновлення; перехідне правосуддя; протидія гендерно зумовленому насильству; інституційна спроможність.

Стратегічні сесії проведені за підтримки проекту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe).

 

 

*****

 

Аналіз стану травматизму невиробничого характеру

на території Зачепилівського району за І півріччя 2020 року

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації інформує, що протягом І півріччя 2020 року до управління надійшло 167 повідомлень про випадки невиробничого травматизму на території району, що на 7 випадків менше у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року (174 випадки).

Згідно Міжнародної статистичної класифікації хвороб і споріднених проблем охорони здоров'я, основними причинами отримання травматизму були: транспортні нещасні випадки – 1,2%; випадкове падіння людей – 80,2%; випадкова дія неживих механічних сил – 9%; вплив живих механічних сил – 1,8%; нещасні випадки, спричинені жаром та гарячими речовинами (предметами) – 0,6%; нещасні випадки внаслідок дії інших та не уточнених факторів – 1,2%; напад з метою вбивства чи нанесення ушкоджень – 5,4%; ушкодження з невизначеними намірами – 0,6%.

32,3% від загальної кількості випадків травмування становлять особи працездатного віку без постійного місця роботи, 19,8% - пенсіонери та люди похилого віку.

14,4% від загальної кількості випадків травмування становлять діти віком до 14 років. В структурі дитячого травматизму перше місце стійко займає вуличний травматизм, на другому місці – побутовий травматизм, на третьому місці – спортивні травми. У більшості випадків причиною є необережність, неуважність та невміння користуватись тими чи іншими речами, відсутність уваги з боку батьків.

 

ЯК ЗАПОБІГТИ ВИПАДКАМ ТРАВМАТИЗМУ?

 Основою профілактики травматизму є з’ясування причин, обставин і умов походження нещасного випадку.

Щоб уникнути небезпечних ситуацій і травм, необхідно, насамперед виконувати такі загальні вимоги безпеки:

-         суворо дотримуватися правил безпеки незалежно від місця перебування: удома чи на вулиці, на роботі;

-         уникати небезпечних місць, обирати найбезпечніший маршрут свого руху;

-         не перебувати на виробничих об’єктах, будівельних майданчиках без дозволу, супроводу служби технічного нагляду та в аварійних приміщеннях;

-         купатися тільки у спеціально відведених для цього місцях;

-         бути обережним у місцях можливих обвалів та падіння предметів з висоти.

 

Управління постійно проводить інформаційно-розяснювальну роботу на різних рівнях громадського життя і ще раз звертається до громадян району: будьте уважні та обережні під час виконання робіт у побуті.

 

Батьки! Дбайте про безпеку своїх дітей. Виховуйте у них навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюються ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

 

Також, з метою покращення ситуації щодо попередження випадків невиробничого травматизму рекомендуємо керівникам підприємств, установ, організацій, органам місцевого самоврядування залучати до роботи громадських активістів та депутатів місцевих рад, проводити серед населення роз’яснювальну роботу з питань безпечної поведінки в побуті, під час користування приладами, обслуговування господарства, тощо.

 

 

****

Щодо проведення нарахувань допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям на липень 2020 року

 

Управління соціального захисту населення Зачепилівської районної державної адміністрації повідомляє, що відповідно до статті 9 Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» встановлено, що у 2020 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення державної соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб  - 25 відсотків; для дітей: з 1 січня 2020 року 85 відсотків, з 1 липня 2020 року – 130 відсотків; для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю -100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

Крім того, 02 06.2020 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб» №646-ІХ, яким, зокрема, передбачено:

із 1 січня 2020 року – підвищення розміру допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

із 1 липня 2020 року – зміну розрахунку державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Звертаємо увагу,що з 1 січня 2020 року буде проведено перерахунок призначеної допомоги на дітей, над яким встановлено опіку чи піклування, яка виплачувалася в січні - червні 2020 року, у розмірі, що становить 2,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування  - 3,5 розміру  прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. З 1 липня 2020 року  - перерахунок державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, а саме:

встановлення розміру рівня забезпечення прожиткового мінімуму для дітей на рівні 130 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку;

скасування норми щодо підвищення рівня забезпечення прожиткового мінімуму для кожної дитини, яка входить до складу малозабезпеченої сім’ї на 10 відсотків; для кожної дитини з інвалідністю , та для кожної дитини, яка утримується одинокою матір’ю та для кожної дитини  в якої один або обоє батьків є особами з інвалідністю І або ІІ групи – на 20 відсотків;

скасування норми щодо збільшення розміру державної соціальної допомоги на  кожну дитину віком до 13 років на 250 гривень, на кожну дитину віком від 13 до 18 років – на 500 гривень.

****

Щодо призначення допомоги на дітей фізичним особам  - підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку

 

Управління соціального захисту населення Зачепилівської районної державної адміністрації повідомляє, що відповідно до постанови Кабінетів Міністрів України від 01.06.2020 року №432 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848 і від 22 квітня 2020 року №329» допомога на дітей (віком до 10 років) призначається і виплачується фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої або другої групи  платників єдиного податку, які :

сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи – підприємця; або

зареєструвалися як фізичні особи - підприємці у січні - березні 2020 року; або

отримують пенсію за віком , або є особами з інвалідністю , або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» , та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу та звільнені від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Допомога на дітей призначається та виплачується також фізичним особам – підприємцям, які до березня 2020 року(включно) перейшли на спрощену систему оподаткування та обрали першу або другу групу платників єдиного податку.

Додатково повідомляємо, що змінено форму заяви про призначення допомоги на дітей фізичним особам  - підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, форма заяви додається.

*****

 

Пам’ятайте про небезпеку роботи

з пестицидами та агрохімікатами

 В останні роки у сфері сільського господарства зросла тенденція застосування агрохімікатів при вирощуванні зернових культур, тому потрібно не забувати про небезпеку, яку може заподіяти той чи інший вид агрохімікатів.

Фермерські господарства при обробці сільськогосподарських угідь агрохімікатами повинні повідомляти про це через пресу, сільські, селищні та міські ради, лише в такому випадку можна уникнути порушення законодавства та небезпеки порушення прав та інтересів громадян.

Допущення до такого виду робіт працівників, які не мають відповідного допуску (посвідчення) та висновку медичної комісії заборонено.

В першу чергу працівникам, які будуть працювати з агрохімікатами, потрібно пройти медичний огляд відповідно до вимог Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій» від 21.05.2007 р. № 246. Перед проходженням попереднього (періодичних) медичного огляду фахівці Управління Держпраці спільно з представником роботодавця визначають з якими саме агрохімікатами буде працювати працівник. Це можуть бути пестициди, гербіциди чи добрива. Після проходження медичного огляду працівник повинен пройти навчання та отримати посвідчення про допуск до роботи з агрохімікатами в Управлінні фітосанітарної безпеки.

Пестициди, гербіциди та добрива кожної групи мають різну токсичність, оскільки володіють різними хімічною будовою, складом, фізичними властивостями. Токсична дія залежить від дози хімікату, тривалості надходження, кумулятивних властивостей, знешкодження в організмі і виділення.

Агрохімікати можуть потрапляти в організм людини не тільки через дихальні шляхи, а й безпосередньо через неушкоджену шкіру і слизові оболонки очей, через травний канал. Деякі з них мають здатність нагромаджуватись в організмі і через тривалий період часу спричиняти хронічні отруєння. Потрапивши в організм, пестициди можуть уражати центральну нервову систему, печінку, нирки та інші внутрішні органи.

Для попередження отруєння чи розвитку професійних захворювань особи, що контактують із отрутохімікатами зобов’язані використовувати справні засоби індивідуального захисту (далі — ЗІЗ), з урахуванням властивостей препаратів, які застосовуються.

Комплект ЗІЗ — спецодяг, спецвзуття, рукавиці, захисні окуляри, респіратори або протигази повинні бути підібрані індивідуально та закріплені за кожним працюючим на весь період роботи. Засоби індивідуального захисту повинні зберігатися в індивідуальних шафах у спеціально виділеному сухому, чистому приміщенні, що добре провітрюється. Забороняється зберігати ЗІЗ в одному приміщенні з пестицидами, відносити додому, носити після роботи. Перед початком роботи з пестицидами у всіх складських приміщеннях і у вагонах необхідно організувати наскрізне провітрювання (не менше 30 хвилин) за допомогою відкривання дверних прорізів, вікон, люків. Повинні бути передбачені санітарно-побутові приміщення для працюючих (роздягальні, душові, туалет, а також кімната прийому їжі).

Перша медична допомога:

·  При ураженні бризками пестицидів або пилом необхідно припинити шкідливу дію отрути, змивши пестицид зі шкіри й одягу. Використайте для цього найближче джерело води, потім якомога швидше помитися з милом під душем. За відсутності душу ретельно вимийте руки, волосся, обличчя, прополощіть водою рот і ніс.

·  При отруєнні парами пестицидів іншої особи необхідно винести потерпілого на свіже повітря. Якщо не можете зробити цього, затримавши своє дихання, то скористайтеся захисними дихальними апаратами, перевірте дихання в потерпілого. Якщо він не дихає, зробіть йому штучне дихання і терміново викликайте швидку медичну допомогу.

 

Джерело: журнал «ОХОРОНА ПРАЦІ І ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА»

 

 


 

Торгівля людьми – ганебне явище сучасності

На сьогодні одним із найганебніших явищ, які існують у сучасному світі є торгівля людьми. Це явище, яке порушує права людини, принижує її честь та гідність.

Щороку по всьому світу мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у трудове рабство. Торгівля людьми є проблемою для більшості країн світу, і Україна - не виключення.

Про це йдеться у щорічній Доповіді про торгівлю людьми, оприлюдненій Державним департаментом США 25 червня 2020 року. Доповідь охоплює 140 країн світу і є оглядом зусиль урядів країн світу у сфері боротьби з торгівлею людьми. Метою доповіді є підвищення розуміння проблеми, задля спонукання країн до ефективних рішучих дій, задля подолання цього явища.

Зусилля урядів класифіковані у Доповіді по групах на основі дій різних країн світу, які вжито протягом року. Так Україна залишається у 2 рівні, оскільки докладає значних зусиль з подолання протидії торгівлі людьми.

Серед основних досягнень України в 2019 році з питань протидії торгівлі людьми є:

- запровадження гарячої лінії за номером телефону 15-47 для осіб, які постраждали від торгівлі людьми;

- удосконалення національного механізму взаємодії субʼєктів, які протидіють торгівлі людьми, підвищення кадрового потенціалу державних установ;

- сприяння у міжнародних розслідуваннях;

- внесення зміни до Кримінального кодексу України, які привели визначення торгівлі людьми у відповідність до вимог Європейської конвенції;

-  передбачено кримінальну відповідальність за торгівлю людьми;

-  підвищення рівня ідентифікації постраждалих осіб та надання їм допомоги.

 

Довідково

Станом на 1 липня 2020 року Міністерством соціальної політики України встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 960 громадянам. Це дало їм змогу отримати комплексну допомогу, зокрема соціальну, медичну, психологічну, тимчасовий притулок, а також одноразову матеріальну допомогу.

На території Зачепилівського району  станом на 01.07.2020 року осіб, які постраждали від торгівлі людьми, не виявлено.  

 

 

 

Робота в спеку: охорона праці при дії високих температур

 

Спека у літній період негативно впливає на стан здоров’я людини при виконанні трудових та посадових обов’язків. Перегрівання на робочому місці (головний біль, нудота, втома, млявість, сонливість тощо) збільшує ризик настання нещасного випадку. Саме тому, керівникам робіт в умовах підвищення температури повітря необхідно більш ретельно планувати виробничі завдання для кожного працівника, обов’язково забезпечити належний контроль за дотриманням вимог законодавства щодо створення безпечних умов праці під час виконання робіт при дії високих температур зовнішнього середовища, а саме:

·                    перевірити забезпечення (забезпечити) працівників спеціальним одягом відповідних розмірів (у т. ч. головними уборами — бажано з натуральних тканин), здійснювати контроль за їх використанням;

·                    обмежити допуск до роботи в умовах підвищеної температури осіб молодше 25 і старше 40 років;

·                    не допускати до роботи працівників у хворобливому або втомленому стані;

·                    доукомплектувати медичні аптечки та забезпечити ними робочі місця;

·                    провести позапланові інструктажі з працівниками щодо дотримання вимог безпечного ведення робіт та надання долікарської допомоги у разі сонячного та теплового удару;

·                    за можливості не проводити роботи на відкритому повітрі при температурі повітря вище 37 °С;

·                    скласти розклад роботи так, щоб працівники регулярно відпочивали в охолоджуваних приміщеннях або у тіні. При виконанні важких робіт збільшувати перерви, регулювати графік роботи, зміщуючи час роботи у більш прохолодний період доби, додати кількість технологічних перерв;

·                    зменшити фізичне навантаження працівників, по можливості механізувати виробничий процес або залучати додаткових робітників;

·                    забезпечити працівників на робочих місцях охолодженою питною водою, вітамінізованими напоями (разом з потом з організму людини виводяться солі та мікроелементи, тому слід дотримуватися питного режиму — пити часто і невеликими порціями);

·                    проводити медичні огляди на початку робочої зміни працівників, які виконують роботи, що віднесені до робіт з підвищеною небезпекою;

·                    проводити постійний моніторинг погодних умов і при їх погіршенні негайно вживати відповідних заходів для поліпшення умов праці працюючих на відкритому повітрі.

Згідно підпункту 8 пункту 3 розділу 4 «Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві», затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 29.08.2018 р. № 1240, відпочинок працівників у полі дозволено тільки в спеціально відведених місцях, які обладнуються добре помітними віхами вдень і освітленими ліхтарями в темний період доби. Не дозволено відпочивати під машинами, в кабіні машини під час роботи двигуна, серед поля, у копицях тощо.

Місця відпочинку рекомендовано облаштувати ємкостями з питною водою та спеціальними навісами для захисту від сонця.

Згідно Санітарних норм мікроклімат виробничих приміщень ДСН 3.3.6.042-99 (від 01.12.1999 р. № 42 м. Київ) повинен відповідати вимогам наданим у таблиці:

Оптимальні величини температури, відносної вологості та швидкості руху повітря робочій зоні виробничих приміщень


При отриманні теплового або сонячного удару слід вчасно і правильно надати домедичну допомогу.

 

Тепловий удар — це перегрів організму, пов’язаний з високою температурою, підвищеною вологістю повітря, дуже теплим одягом.
Ознаки: шкіра обличчя червоніє, слизові оболонки стають сухими, настає різка слабкість, погіршується дихання, слабшає пульс.

Сонячний удар — прямий вплив на тіло людини сонячного проміння.
Ознаки: загальна слабкість, головний біль, нудота, блювота, іноді втрата свідомості.

Домедична допомога: розстебнути одяг, покласти в тіні з трохи піднятими ногами, на голову і ділянку серця покласти холодний компрес, дати склянку холодного напою, краще чаю. При порушенні дихання — штучне дихання.

 

Виконання цих заходів допоможе працівникам найбільш комфортно перенести високі температури під час літньої спеки.

 

Джерело: журнал «ОХОРОНА ПРАЦІ І ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА» (http://oppb.com.ua)

 

 

*****

 

Пам'ятка

щодо запобігання дитячого травматизму у побуті

 

Побутовий травматизм - це ушкодження, які діти отримали вдома: у квартирі, у дворі чи в саду. Ушкодження при цьому найрізноманітніші, але найнебезпечніші з них - це опіки полум’ям, хімічними речовинами і падіння з висоти.

 Запобігання побутового травматизму:

- постійна турбота дорослих про безпеку дітей вдома;

- батьки систематично повинні виховувати в дітях обачливість і обережність, особливо при поводженні з вогнем і небезпечними приладами;

- потрібно застерігати дітей від пустощів на балконах, драбинах, деревах.

Разом з тим батьки ні в якому разі не повинні забороняти дітям гратися в рухливі ігри, сковувати їх безперервними заборонами та обмеженнями: все потрібно робити помірковано, щоб не образити і не принизити дитину.

Надзвичайно небезпечно кататись дітям на велосипедах, мопедах, моторолерах, скутерах, якщо вони не склали відповідних екзаменів на право водіння. Дорослим ні на мить не можна забувати, що діти схильні наслідувати їх.

Вуличний травматизм за своїм характером дуже подібний до побутового. Це ушкодження, яких зазнають на вулиці.

Серед смертності від травматизму утоплення займає одне з перших місць. Це може статися як влітку, так і взимку. Головною причиною утоплення є невміння плавати, незнання особливостей водойм, при стрибках у воду велику небезпеку приносять підводні скелі, каміння. Взимку діти тонуть, провалюючись під лід при катанні на ковзанах, або переходячи через водоймища.

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:

- правильний вибір та обладнання місць купання;

- навчання дорослих і дітей плаванню;

- суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах;

- постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Найтяжчим, з найбільшим процентом смертності, є травматизм, отриманий від автомашин, автобусів, поїздів та інших видів транспорту. І знову ж таки головними причинами є бездоглядність дітей на вулиці, коли вони перебувають на вулиці, а також у години дозвілля. А призводять до цього - незнання дітьми правил вуличного руху, порушення правил користування транспортом.

Для профілактики дорожньо-транспортного травматизму, необхідно:

- скласти відповідні екзамени на право водіння транспортними засобами, щоб кататись на мопедах та моторолерах;

- вчити правила дорожнього руху;

- ходити тільки по тротуарах з правого боку, звертати увагу на сигнал «Бережись автомобіля». У тих місцях, де нема тротуарів, іти слід по лівому боці вулиці назустріч транспорту;

- переходити вулицю тільки на пішохідному переході або біля світлофора.

Батьки повинні контролювати вільний час своєї дитини, а саме прогулянки ввечері.

Основне правило для батьків: дитина повинна відчувати любов та увагу оточуючих, бути під пильним  контролем!

*****


ОСОБЛИВОСТІ ПРИЙНЯТТЯ НА РОБОТУ НЕПОВНОЛІТНІХ ОСІБ, ПРАВА ТА ГАРАНТІЇ НЕПОВНОЛІТНІХ ПРАЦІВНИКІВ

 

Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації звертає увагу керівників підприємств, особливо закладів харчування, на порядок прийняття на роботу неповнолітніх осіб на період літніх канікул.

Розглянемо особливості прийняття на роботу неповнолітніх осіб.

Неповнолітніми вважаються особи віком від 14 до 18 років, та у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток і деяких інших умов праці користуються пільгами, установленими законодавством України.

Увага! Згідно ст. 188 КЗпП України праця осіб молодше 14 років не допускається ні за яких умов.

При прийнятті на роботу неповнолітній особі має виповнитись щонайменше 16 років, в іншому випадку вимагається  обґрунтувати необхідність прийняття такої особи на роботу та до особової справи працівника долучити:

1) копію свідоцтва про народження (паспорта);

2) згоду одного з батьків або особи, що його замінює – якщо особі від 14 до 16 років;

3) документ, який підтверджує, що особа буде виконувати роботу у вільний від навчання час – якщо особі від 14 до 15 років.

Пунктом 5 ч. 1 ст. 24 КЗпП України встановлено, що з неповнолітніми працівниками трудові договори обов’язково укладаються в письмовій формі.

Обов’язкова умова прийняття на роботу неповнолітніх – прийом на роботу лише після попереднього медичного огляду згідно ст. 191 КЗпП України.

Надалі такі працівники обов’язково повинні проходити медичний огляд  щороку до досягнення ними 21 року відповідно до Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21 травня 2007 року № 246. Відповідно до ст. 169 КЗпП України організовувати та фінансувати попередній (під час прийняття на роботу) та періодичні обов’язкові медичні огляди неповнолітніх працівників повинен роботодавець.

Для осіб, які не досягли 18 років, випробувальний термін при прийнятті на роботу не встановлюється відповідно до ч. 3 ст. 26 КЗпП України.

Кожна установа, організація та підприємство повинні вести  відповідний облік неповнолітніх працівників, в якому зазначається дата їх народження відповідно до ст. 189 КЗпП.

Основні гарантовані законодавством права неповнолітніх осіб у трудових правовідносинах:

– право з 15 років звернутися до державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, за згодою одного з батьків або осіб, що їх замінюють;

– право на скорочену тривалість робочого часу згідно ст. 51 КЗпП України;

– право на щорічну відпустку тривалістю 31 календарний день  у зручний час згідно ст. 75, 195 КЗпП України, ст. 6, 10 Закону «Про відпустки»;

– право на виплату заробітної плати, як у дорослого працівника згідно ст. 194 КЗпП України;

– право не бути залученим до нічних, надурочних робіт та робіт у вихідні дні, а також до важких, підземних, робіт із шкідливими або небезпечними умовами праці згідно ст. 55, 63, 190, 192 КЗпП України, ст. 11 Закону «Про охорону праці».

 

*****

 

Призначення допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям

 

Кабінетом Міністрів України прийнято рішення щодо забезпечення додаткових соціальних гарантій на період карантину для фізичних осіб-підприємців, які мають дітей.

Рішенням Уряду запроваджено виплату допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які належать до першої і другої групи платників єдиного податку та сплачували єдиний соціальний внесок, на період карантину та на один місяць після дати його відміни.

Допомога надається органами соціального захисту населення на кожну дитину до 10 річного віку у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до 6-ти років – 1 779 грн; для дітей віком від 6-ти до 10-ти років – 2 218 гривень.

Допомога призначається на період карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та на один місяць після дати його відміни, з місяця звернення і виплачується через установи уповноважених банків.

Для призначення допомоги на дітей заявник подає/надсилає органу соціального захисту такі документи:

- заяву за формою , затверженою Мінсоцполітики;

- копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;

 - довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

 - копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);

 - копію рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Допомогу на дітей фізичні особи-підприємці можуть оформити онлайн заповнивши електронну форму на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики України www.msp.gov.ua в розділі «е-сервіси» або за посиланням – https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua, а також скориставшись Єдиним порталом державних послуг «Дія».

Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном (05761)51581.

 

 

*****

 

ДО ВІДОМА РОБОТОДАВЦІВ

УСІХ ФОРМ ВЛАСНОСТІ

З метою активізації роботи по проведенню атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах району після закінчення карантину та забезпечення соціального захисту працівників, що зайняті на роботах зі шкідливими та несприятливими умовами праці Управління соціального захисту районної державної адміністрації інформує:

Основні діючі нормативні документи, що регулюють процес проведення атестації на підприємстві:

- Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 № 442; 
- Методичні рекомендації для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджені постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 № 41;

 - Інструкція щодо застосування Карти умов праці при проведенні атестації робочих місць, затверджена наказом Міністерства Соцполітики України від 30.11.1992р. № 06-41-48 та Міністерством охорони здоров’я України від 27.11.1992р.;

 - Державні санітарні норми та правила «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості т напруженості трудового процесу», затверджені Міністерством охорони здоров’я України від 08.04.2014р. № 248.

В обов’язковому порядку атестації підлягають робочі місця, на яких зайняті працівники, які мають право хоча б на одну з пільг і компенсацій, передбачених законодавством за роботу із шкідливими умовами праці, або де застосовуваний технологічний процес, використовуване обладнання, сировина чи матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів.

Наказом Міністерства соціальної політики та Міністерства охорони здоров’я «Про затвердження Порядку атестації лабораторій на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу» від 29.05.2018   № 784/1012, врегульовано механізм атестації лабораторій на право проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу та гігієнічної оцінки умов праці, що в свою чергу сприятиме поліпшенню якості проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Нагадуємо, що з переліком лабораторій, які проводять санітарно-гігієнічні дослідження для атестації робочих місць можна ознайомитись на сайті Держпраці України за посиланням: http//dsp.gov.ua/informatsiia-pro-atestovani-laboratorii/

Звертаємо увагу, питання проведення атестації робочих місць за умовами праці знаходиться в переліку питань, що розглядаються під час здійснення перевірки Держпраці (з Планом перевірок на 2020 рік можна ознайомитись на офіційному сайті Держпраці: dsp.gov.ua)

 

*****


ДОДЕРЖАННЯ ПРАВИЛ ОХОРОНИ ПРАЦІ – ОБОВ’ЯЗКОВА ВИМОГА ПРИ ПРОВЕДЕННІ ДІЯЛЬНОСТІ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

 

Управління соціального захисту населення нагадує про необхідність неухильного додержання норм законодавства про охорону праці відповідно НПАОП 01.0-1.02-18 «Правила охорони праці у сільськогосподарському виробництві» (далі - Правила) при виконанні польових робіт суб’єктами господарювання, які спеціалізуються на вирощуванні зернових, бобових і баштанних культур, овочів і коренеплодів, а також розведенні великої рогатої худоби, утримання птиці.

Додержання цих Правил поширюється на юридичних та фізичних осіб, які провадять діяльність у сільському господарстві і відповідно до законодавства використовують найману працю, та працівників, що працюють у сільськогосподарському виробництві.

Правила є одною з основних норм при веденні діяльності у сфері АПК, охоплює усі стадії сільськогосподарського виробництва та складається з  розділів, що стосуються вимог безпеки під час:

 • експлуатації сільськогосподарської техніки;
 • використання пестицидів та мінеральних добрив;
 • обробки у ґрунту, сівби, садіння і догляду за посівами;
 • післязбирального дороблення та зберігання зернових, зернобобових та круп’яних культур;
 • збирання та заготівлі соломи, сіна, сінажу і силосу;
 • закладання і вирощування багаторічних насаджень та збирання врожаю;
 • виконання робіт у захищеному ґрунті;
 • утримання великої рогатої худоби;
 • одержання продукції тваринництва;
 • утримання птиці та ін.

Додержання вимог законодавства про охорону праці суб’єктами господарювання - є гарантією збереження життя та здоров’я працівників!

 

 

*****

 

Підсумки

двомісячника з укладання колективних договорів підприємствами, установами та організаціями Зачепилівського району

 

В лютому-березні поточного року в Зачепилівському районі проводився двомісячник з укладання колективних договорів підприємствами, установами та організаціями. В ході двомісячника Управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2013 № 115 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів» (із змінами) проведено повідомну реєстрацію 24 колективних договорів, змін та доповнень до вже діючих.

Станом на 01.04.2020 кількість діючих колективних договорів на підприємствах, установах та організаціях району складає 64 одиниці, охоплено колективно-договірним регулюванням 1366 працюючих, що становить 90,7 % до загальної чисельності працюючих на підприємствах, які звітували до органів Пенсійного фонду України.

Перед повідомною реєстрацією, всі колективні договори розглядалися на відповідність чинному законодавству. Особлива увага приділялась дотриманню мінімальних гарантій в оплаті праці (не нижче норм, визначених чинним законодавством, галузевими та регіональними угодами), термінам виплати заробітної плати та наявності зобов’язань адміністрації підприємства про встановлення міжпосадових співвідношень в оплаті праці.

Значних порушень щодо форм та порядку нарахування та виплати заробітної плати, не виявлено.

З метою залучення роботодавців до колективно-договірного врегулювання соціально-трудових відносин на підприємствах, Управлінням соціального захисту населення організовано інформаційно-роз’яснювальну роботу, а саме: на офіційному веб-сайті РДА та на стендах в приміщенні Управління розміщено статтю-звернення до сторін соціального діалогу з пропозицією підвести підсумки виконання колективних договорів та розпочати переговори щодо укладання нових колективних договорів та «Рекомендації учасникам соціального діалогу для врахування при проведенні колективних переговорів під час укладання нових або перегляду діючих колективних договорів у 2020 році»; роботодавцям направлено інформацію щодо змін в законодавстві з питань повідомної реєстрації колективного договору; на адресу 6 підприємств, у яких відсутні колективні договори, були направлені листи з пропозицією щодо ініціювання укладання колективних договорів.

Спеціалістами Управління постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з керівниками та представниками трудових колективів підприємств з питання укладання колективних договорів, зокрема шляхом проведення консультаційної роботи, (впродовж січня-березня 2020 року надано 11 усних консультацій).

Враховуючи вищезазначене, звертаємось до роботодавців та трудових колективів суб’єктів господарювання району, з метою ще раз наголосити на соціальному значенні колективного договору.

Колективний договір є дієвим інструментом соціального захисту працівників в процесі виробництва, наданні додаткових соціальних гарантій і пільг та стимулом дотримання роботодавцями вимог чинного законодавства з питань праці та інших питань соціальної політики. Колективний договір залишається не тільки джерелом локальних норм трудового права конкретного підприємства, а й актом свідомого партнерства працівників і роботодавця.

Для отримання організаційно-методичної допомоги з питань колективно-договірного врегулювання соціально-трудових відносин, повідомної реєстрації колективних договорів, змін та доповнень до них, звертайтеся до Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації за адресою: вул. Центральна, 56, кім. 8, тел. (05761) 5 16 32.

 

 


*****

Час задуматися про атестацію робочих місць водіїв сільгосптехніки

У період сезонних польових робіт є актуальним питання атестації за умовами праці робочих місць трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, основна мета якої полягає у регулюванні відносин між роботодавцем і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільги і компенсації залежно від умов праці.

До виконуваних робіт на працівників за професією тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва можуть впливати такі фактори виробничого середовища і трудового процесу, як хімічні речовини, шум, вібрація, мікроклімат, важкість та напруженість праці.

Для фактичного з’ясування стану умов праці роботодавцем проводяться лабораторні дослідження на робочих місцях працівників. За результатами яких, на підставі Гігієнічної класифікації праці, затвердженої наказом МОЗ України 08.04.2014 р. № 248, встановлюються умови праці — допустимі чи шкідливі.

Результати атестації використовуються для розроблення заходів щодо покращення умов праці і оздоровлення працівників (п. 6 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці від 01.08.1992 р. № 442; далі — Порядок № 442).

Також, відповідно до п. 6.5 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 р. № 41 (далі — Методичні рекомендації № 41), за результатами атестації визначаються невідкладні заходи щодо покращення умов і безпеки праці, які не потребують для їх розробки і впровадження залучення сторонніх організацій і фахівців, які зазначаються у розділі IV Карти умов праці.

Якщо забезпечити допустимі умови праці на робочих місцях немає можливості, законодавством передбачено надання певних пільг і компенсацій за роботу із шкідливими і важкими умовами праці (Закон України «Про охорону праці», Кодекс Законів про працю України тощо).

Зокрема, для трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва передбачено право на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці (стаття 7 ЗУ «Про відпустки») максимальної тривалості 4 календарні дні відповідно до розділу 33 Додатку 1 Списку виробництв, робіт, цехів, професій і посад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 р. № 1290.

Конкретна тривалість відпустки встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівника в цих умовах. Під час визначення права на додаткову відпустку та її тривалості керуються наказом МОЗ України, Мінпраці України «Про затвердження Показників та критеріїв умов праці, за якими надаватимуться щорічні додаткові відпустки працівникам, зайнятим на роботах, пов’язаних з негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів» від 31.12.1997 р. № 383/55.

У разі перевищення гранично-допустимих концентрацій по хімічним речовинам, працівникам в дні роботи з ними надається безоплатно молоко.

Згідно Порядку № 442, відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства. З результатами атестації ознайомлюють працівників, які зайняті на робочому місці, що атестувалося (п. 6.6 Методичних рекомендацій № 41).

Також результати атестації, дані протоколів лабораторних досліджень використовуються для визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду працівників, порядок проведення якого затверджено наказом МОЗ України від 21.05.2007 р. № 246.

 

Джерело: журнал «ОХОРОНА ПРАЦІ І ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА» (http://oppb.com.ua)

 

*****

Аналіз стану травматизму невиробничого характеру

на території Зачепилівського району за І квартал 2020 року

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації інформує, що протягом І кварталу 2020 року до управління надійшло 61 повідомлення про випадки невиробничого травматизму на території району, що на 8 випадків менше у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року (69 випадків).

Згідно Міжнародної статистичної класифікації хвороб і споріднених проблем охорони здоров'я, основними причинами отримання травматизму були: випадкове падіння людей – 87%; випадкова дія неживих механічних сил – 9,8%; дія інших та не уточнених факторів – 1,6%; напад з метою вбивства чи нанесення ушкоджень – 1,6%.

21,7% від загальної кількості випадків травмування становлять особи працездатного віку без постійного місця роботи, 23% - пенсіонери та люди похилого віку.

9,8% від загальної кількості випадків травмування становлять діти віком до 14 років. В структурі дитячого травматизму перше місце стійко займає вуличний травматизм, на другому місці – побутовий травматизм, на третьому місці – спортивні травми. У більшості випадків причиною є необережність, неуважність та невміння користуватись тими чи іншими речами, відсутність уваги з боку батьків.

Управління постійно проводить інформаційно-розяснювальну роботу на різних рівнях громадського життя і ще раз звертається до громадян району: будьте уважні та обережні під час виконання робіт у побуті.

Дбайте про безпеку своїх дітей. Виховуйте у них навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюються ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Також, з метою покращення ситуації щодо попередження випадків невиробничого травматизму рекомендуємо керівникам підприємств, установ, організацій, органам місцевого самоврядування залучати до роботи громадських активістів та депутатів місцевих рад, проводити серед населення роз’яснювальну роботу з питань безпечної поведінки в побуті, під час користування приладами, обслуговування господарства, тощо.

 

 

*****

Допомога поруч

 

Нова соціальна ініціатива, від Міністерства соціальної політики України, спрямована на оперативне визначення потреб та надання допомоги соціально вразливим верствам населення. Рішення про запуск інформаційної платформи “Допомога поруч”,  розробленої Мінсоцполітики, було ухвалене на засіданні Кабінету міністрів, 8 квітня 2020 року.


Завдяки цьому соціальному онлайн-проекту оперативно визначатимуться потреби, надаватиметься відповідна мобільна допомога та соціальні послуги одиноким громадянам похилого віку, людям з інвалідністю, сім’ям з дітьми та іншим соціально вразливим верствам населення.


Прийом телефонних дзвінків на «гарячу» телефонну лінію Управління соціального захисту населення Зачепилівської районної державної адміністрації, які надходять від громадян та організацій Зачепилівського району за допомогою засобів телефонного зв’язку, здійснюється у робочі дні з 8.30 до 12.00 та з 13.30 до 16.00 за телефоном (057) 615-16-86.

 

*****

 

Про особливості надання житлових субсидій в період карантину

25.03.2020 року Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від №247 «Про особливості надання житлових субсидій», якою підвищено соціальну захищеність отримувачів субсидій .

Основні нововведення:

1. Заборонено припиняти надання житлових субсидій

         Забороняється припинення під час карантину призначених житлових субсидій, крім випадків, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок) або у разі смерті одинокої особи.

2. Розгляд питань з призначення субсидії на наступний період здійснюється автоматично без звернення громадянина

Призначення у травні 2020 року житлової субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які її отримували в опалювальному періоді 2019-2020 років, відбудеться автоматично без звернень громадян, не застосовуючи вимоги пункту 78 Положення.

Тобто, громадянам не потрібно звертатись із відповідною заявою, навіть якщо:

§  у складі домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;

§  у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;

§  у складі домогосподарства кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб;

§  домогосподарство орендує житлове приміщення для проживання.

3. Встановлено особливості для призначення субсидій громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину

Постановою визначено, що громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про  працю України, які зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні, житлова субсидія призначається на підставі заяв про призначення житлових субсидій та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку. При цьому для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати за попереднім місцем роботи.

4. Збільшено соціальні нормативи споживання житлово-комунальних послуг на 50 відсотків

Визначається, що на період карантину розрахунок житлових субсидій проводиться з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, в межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг відповідно Урядової постанови№409.

Зокрема, збільшено соціальні нормативи:

§  для користування послугами з централізованого водопостачання;

§  для користування послугами з постачання гарячої води;

§  для користування послугами з централізованого водовідведення;

§  для користування послугами з газопостачання;

§  для користування послугами з електропостачання у житлових приміщеннях (будинках).

Збільшені соціальні нормативи будуть застосовані при розрахунку субсидії починаючи з березня 2020 року. Перерахунок житлових субсидій в зв’язку зі збільшенням соціальних нормативів буде проведено у квітні 2020 року.

 

*****

Щодо продовження строку виплати раніше призначених соціальних допомог

30 березня 2020 року Верховною Радою України прийнято Закон №3275 від 29.03.2020 року  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)», яким передбачено на період карантину пов’язаного з поширенням COVID-19 продовжити строк виплати раніше призначених державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги сім’ям з дітьми без надання необхідних документів до органів соціального захисту населення.

Після закінчення терміну дії карантину або обмежувальних заходів отримувачам державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям необхідно буде звернутися з заявою та необхідними документами для проведення перерахунку розміру раніше виплаченої допомоги.

Отримувачам допомоги сім’ям з дітьми (допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування  та допомоги на дітей одиноким матерям) зазначені заяви та документи необхідно буде подати через один місяць після дати завершення дії карантину або обмежувальних заходів.

Бережіть себе та свої родини, залишайтеся вдома і будьте здоровими!!!

Більш детальну інформацію можете отримати за номером             (05761) 51581.

 

 

 

 

 

 

 

 

Голова РДА

Шановні відвідувачі сайту!

    Щиро вітаємо вас на офіцій- ному веб-сайті Зачепилівської районної державної адмініст- рації. Тут ви познайомитесь з минулим і сьогоденням Зачепи- лівського району, тут опера- тивно, достовірно і всебічно відображатиметься діяльність районної виконавчої влади та органів місцевого самовряду- вання, тут висвітлювати- муться останні рішення і події, що відбуватимуться в районі, оприлюдниюватимуться показ- ники соціально-економічного роз- витку.
   Сподіваємося, що інформація розміщена на сайті, допоможе краще пізнати наш чудовий край, а діловим колам чіткіше визначитися у можливих напря- мах співпраці.

 Зачепилівська районна державна адміністрація


Написати листа голові РДА

Архів новин
Прогноз погоди