64400, Харківська обл.,
сел. Зачепилівка, вул. Центральна, 49
тел. 5-15-31; тел/факс 5-16-51; email: zachepylivska@rda.kh.gov.ua
Анонс подій

Управління соціального захисту населення інформує

 

 

Програма субсидій - головний механізм соціального захисту людей в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги

Наразі в Україні житлову субсидію отримує понад 3,1 млн домогосподарств, при цьому середній розмір нарахувань їм за місяць становить близько 1633 грн.

На сьогодні розмір обов’язкової частини платежу за послуги для кожної сім’ї визначається індивідуально за єдиною формулою і залежить виключно від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу. Такий підхід забезпечує принцип соціальної справедливості - що менші доходи домогосподарства, то меншим є відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.

Урядом  постійно удосконалюються умови призначення житлової субсидії.

Так у грудні 2020 року Урядом було прийнято кілька рішень щодо спрощення порядку надання житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, зокрема:

  • надано можливість отримувати житлову субсидію домогосподарствам, у складі яких є особи, що офіційно працюють за кордоном у країнах, з якими Україною не укладено договорів про соціальне забезпечення, або перебувають за кордоном у період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

  • надано право на отримання житлової субсидії на загальних підставах особам, які набули право власності на житло протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, зокрема, шляхом успадкування, та особам, які не мають доходів і відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (до того житлова субсидія їм могла призначатися лише за рішенням комісії);

  • при встановленні права осіб на отримання житлової субсидії урахування перевищення граничної величини відбуватиметься не за показниками опалюваної площі житлового приміщення, а його загальної площі, ‒ це дасть змогу автоматизувати процес отримання даних з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, оскільки в базах даних державних органів влади немає інформації про розміри опалюваної площі приміщень;

  • розширено перелік каналів інформаційної взаємодії між АТ ,,Ощадбанк” та одержувачами пільг і житлових субсидій шляхом використання месенджерів. 

Ще одним рішенням Уряду було врегульовано питання призначення житлових субсидій в частині спрощення оформлення субсидії для осіб, які отримують допомогу по частковому безробіттю у зв’язку із запровадженням карантину.

Також, ще з березня 2020 року у зв’язку із встановленням карантину діє норма щодо автоматичного перепризначення субсидії на наступні періоди без звернення громадян.

Крім цього, на період встановленого карантину запроваджено спрощену процедуру оформлення субсидії для громадян, які втратили роботу і зареєструвалися в центрах зайнятості, а розрахунок розміру субсидії до кінця дії карантину  здійснюється на збільшені на 50% соціальні норми споживання окремих послуг (газ для приготування їжі та підігріву води, електроенергія, водопостачання).

Ті домогосподарства, які раніше не користувались субсидіями, але при зростанні витрат на комуналку їм складно оплачувати ЖКП, можуть звернутися за оформленням субсидії:

- особисто до посадової особи територіальної громади, ЦНАПу; 

- дистанційно через веб-сайт Мінсоцполітики;

- заповнивши заяву і декларацію і відправивши її поштою до органу соціального захисту населення.

Призначення житлової субсидії та інформування заявника про результати розгляду документів відбувається у термін до 10 днів або до 30 днів у виключних випадках -  якщо це потребує складання акту обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї та прийняття відповідного рішення комісією при місцевих органах влади.

******

Як оформити субсидію онлайн: покрокова інструкція

*****

РОЗМІРИ ДЕРЖАВНИХ ДОПОМОГ У 2021 РОЦІ


*****

Сплата єдиного соціального внеску - обов’язок роботодавця

Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» громадяни мають право на отримання пенсій та соціальних послуг за наявності необхідного страхового стажу, який обчислюється за даними персоніфікованого обліку застрахованих осіб згідно Державного реєстру.

Умовою включення до страхового стажу періодів роботи є своєчасна сплата податків, а саме страхових внесків та єдиного соціального внеску (ЄСВ). Відповідальність за це покладено на роботодавців, тому сьогодні саме вони повинні забезпечити право на пенсію своїм найманим працівникам.

Нарахування ЄСВ відбувається з дня державної реєстрації / з початку провадження діяльності та припиняються тільки після державної реєстрації закриття (припинення).

Сума сплати ЄСВ не може бути меншою за мінімальний страховий внесок за звітний місяць, який на сьогодні складає 1100,00 грн (22% від розміру мінімальної заробітної плати - 5000 грн).

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Якщо внески не сплачено, або сплачено у розмірі менше мінімального, виникає заборгованість, а періоди, за які в реєстрі відсутні дані про сплату ЄСВ, не враховуються і наймані працівники - застраховані особи втрачають страховий стаж для призначення пенсії, а також можливість отримання належної компенсації втраченого заробітку у зв'язку із страховим випадком. 

Звертаємо увагу на можливість та право найманих працівників контролювати свій страховий стаж і сплачений за них єдиний внесок. 

На вимогу найманого працівника - застрахованої особи, роботодавець зобов'язаний надавати інформацію про сплату єдиного внеску, в тому числі у письмовій формі.

Самостійно отримати докладну інформацію щодо нарахування страхового стажу, заборгованості з ЄСВ та страхових внесків, можна, звернувшись до відповідного органу ДПС або ПФУ. Також є можливість скористатися зручними електронними сервісами: WEB - порталом Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua) та Електронним кабінетом платника податків ДПС.

*****

 

Відбулось засідання круглого столу в рамках щорічної

Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

 

03.12.2020 року в рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» відбулось засідання «круглого столу» на тему : «Взаємодія суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, жорсткому поводженню з дітьми” за участю представників Управління  соціального захисту населення, КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Зачепилівської селищної ради, служби у справах дітей, відділу у справах дітей, сім’ї та питань соціального захисту селищної ради, Зачепилівського відділення поліції Красноградського ВП ГУНП України в Харківській області.

Під час заходу розглянуто проблему насильства в родині, небезпечність якої полягає в тому, що прояви жорстокості та насильства в сім’ї не лише руйнують гармонію родинних стосунків, а й виступають передумовою злочинності в суспільстві загалом.

Особливо кричущою ця проблема є тим, що від неї страждають діти. Страждають не лише від насильства стосовно себе, а й, спостерігаючи за насильством у своїй сім’ї, у майбутньому переносять цей негативний досвід у власне життя.

Учасники «круглого столу» були єдині у думці, що важливу роль у попередженні насильства у сім’ях відіграє інформаційно-просвітницька та консультаційна робота. У цьому сенсі ефективному вирішенню проблеми запобігання насильства має стати злагоджена взаємодія всіх відповідних служб, дотримання алгоритму дій щодо надання допомоги жертвам домашнього насильства.

*****

До уваги керівників підприємств, установ та організацій району !

 

Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації звертається до керівників та голів профспілкових комітетів підприємств, установ та організацій району, які використовують найману працю, із рекомендацією підвести підсумки зобов’язань по колективних договорах 2020 року та укласти нові або продовжити дію укладених колективних договорів на 2021 рік.

Зобовязання, що пропонується включити до колективного договору за підсумками переговорів, повинні бути всебічно обґрунтованими і реальними, адже після схвалення документу вони стають обовязковою для виконання локальною нормою, що діє в межах підприємства.

Ініціатором укладання договору може бути як роботодавець, так і профспілковий орган (у його відсутності - представник трудового колективу).

Друга сторона протягом семи днів повинна розпочати переговори.

Згідно із положеннями ст. 17 Закону України «Про колективні договори і угоди», ст. 41-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідальність за ухилення від участі в переговорах при укладенні, зміні або доповненні договору несуть обидві сторони.

Реєстрація є завершальним етапом у процесі укладення та підписання колективного договору (проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2013 року №115 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів»).

Контроль за виконанням колективного договору, угоди здійснюється безпосередньо сторонами, що їх уклали, чи уповноваженими ними представниками.

Рекомендації учасникам соціального діалогу для врахування при проведенні колективних переговорів під час укладання нових або перегляду діючих колективних договорів у 2020 році.

 

*****ПРОЕКТ ЩЕДРИЙ ВІВТОРОК – ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ ДОБРИХ СПРАВ

Щороку у понад 150 країнах світу мільйони людей у вівторок, після Дня подяки, влаштовують акції на користь благодійних організацій, розповідають про це в соціальних мережах і закликають робити добрі справи. Цього року Щедрий Вівторок відзначатимуть 1 грудня.

Щедрий Вівторок об’єднує всю країну навколо добрих справ та доводить, що органи влади, благодійні та громадські організації - драйвери розвитку українського суспільства.

Мета руху – зробити добрі справи корисною звичкою українців, об'єднати всіх людей, які займаються благодійністю в будь-якій формі, та надихнути інших приєднатися.

Допомагати можна не тільки грошима, але й часом, знаннями, ресурсом.

На сайті Руху #ЩедрийВівторок є Карта добра, яка є вашим провідником у світ Добрих справ. Можна зареєструвати власну ініціативу, або подивитися вже зареєстровані і долучитися до них.

Більш детальну інформацію про Щедрий Вівторок можна дізнатися на сайті та соціальних мережах:

https://givingtuesday.org.ua/

Instagram: @giving_tuesday_ua

Facebook: https://www.facebook.com/GivingTuesdayUA/

Переходь за посиланням та реєструйся https://bit.ly/33SkP7B

 

 

Всеукраїнська акція «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. 

Основною метою акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

 - проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня - Всесвітній  день боротьби зі СНІДом;

2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня - Міжнародний день волонтера;

6 грудня - Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня - Міжнародний день прав людини.

В цьому році проведення Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» відбувається в умовах карантинних обмежень у зв’язку з пандемією COVID-19, зважаючи на дані обставини, пропонуємо долучитися до інформаційно-просвітницьких заходів підприємства, установи та організації району та інших зацікавлених осіб до інформаційно-роз’яснювальної кампанії з дотриманням всіх протиепідемічних заходів (з використанням відповідних технічних засобів), шляхом оформлення літературних викладок, розміщення інформаційних матеріалів зазначеної тематики на офіційних веб-сайтах, в соціальних мережах, на стендах, тощо.

Також, пропонуємо для перегляду відеоролики:

Головний ролик кампанії Розірви коло  https://www.youtube.com/watch?v=ZGoWmM3nZAU,

Проти міфів    https://www.youtube.com/playlist?list=PLV4zy1apmIUYVF6VvVjU0Uf10oGD877KW,

Проти психологічного насильства  

https://www.youtube.com/playlist?list=PLV4zy1apmIUbEok-ygz1J4mKTqdAzKxPV.

Просвітницька кампанія «Уважні батьки»

https://www.facebook.com/CarefulParentsUkr

Додатково! Якщо Ви опинилися в ситуації домашнього насильства, стали свідком жорстокого поводження з дітьми або Ваша дитина потерпає від домашнього насильства – телефонуйте:

·        102

·        Гаряча лінія Національної поліції України - 0-800-500-202

·        Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335 (безкоштовно зі стаціонарного або мобільного телефонів), короткий номер з мобільного 116-123

·        Національна дитяча гаряча лінія 0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних, мобільних телефонів), короткий номер з мобільного 116-111

·        У разі зникнення дитини до Служби розшуку дітей 116-000

·        Інформаційно-довідкова служба МВС – (044) 256-03-33, 254-94-94

·        Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 15–47 цілодобово

·        Урядова гаряча лінія 15-45

Надання безоплатної правової допомоги:

Єдиний телефонний номер надання безоплатної правової допомоги - 0-800-213-103.

В Зачепилівському районі відповідальним структурним підрозділом з питань протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми визначено Управління соціального захисту населення Зачепилівської районної державної адміністрації: тел. (05761) 5-16-32, електронна адреса  6312upszn@zacheprda.gov.ua.

 

До Закону України «Про охорону праці» внесено зміни

16 жовтня 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про стандартизацію», затверджений 20 вересня 2019 року № 124-ІХ (далі — Закон № 124-ІХ).

Пунктом 68 зазначеного закону внесені зміни до Закону України «Про охорону праці», зокрема до статей 27 та 28. Змінами виключено стандарти з нормативно-правових актів з охорони праці.

Положення Закону № 124-ІХ спрямовані на приведення національної системи стандартизації у відповідність до міжнародної та європейської практики, зокрема:

·   встановлено добровільність застосування національних стандартів;

·   недопущення погодження проектів національних стандартів з державними органами;

·   недопущення нормативно-правового регулювання відносин, пов’язаних із розробленням стандартів підприємств, установ та організацій і технічних умов;

·   відміну галузевої стандартизації, у зв’язку з чим, протягом 15 років центральні органи виконавчої влади мають право у відповідних сферах діяльності та в межах своїх повноважень перевіряти, переглядати свої галузеві стандарти з метою переведення їх на національний рівень або на рівень підприємств чи скасовування.

 

 

*****

Умови призначення житлової субсидії у разі заборгованості за житлово-комунальні послуги

Управління соціального захисту населення Зачепилівської райдержадміністрації інформує, що головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг є програма житлових субсидій, яка діє в Україні вже понад 20 років.

Завдяки програмі житлових субсидій малозабезпечені громадяни оплачують не повну вартість житлово-комунальних послуг, а лише частину платежу, яка залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу. Що менші доходи домогосподарства, то меншою є частка  обов’язкової  плати за житлово-комунальні послуги .

Відповідно до норм Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (зі змінами) (далі Положення), житлова субсидія призначається за наявності  різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальної норми житла, соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і розміром обов’язкового відсотка платежу, визначеного в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Пунктом 9 Положення  передбачено, що призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.

Для призначення житлової субсидії особа подає до органу соціального захисту населення заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі та декларацію  про доходи та випрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами.

Заява та декларація можуть бути подані органу соціального захисту населення особисто, або надіслані поштою чи в електронній формі через офіційний веб-сайт  Мінсоцполітики.

Відповідно до підпункту  5 пункту 14 Положення житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період) якщо структурними підрозділами  з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації підприємствами  - надавачами житлово-комунальних послуг) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління  багатоквартирним  будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян  на день звернення за призначенням житлової субсидії.

До суми такої заборгованості за послугу з постачання  та розподілу природного газу  не включається заборгованість, що нарахована виконавцем комунальної послуги з посиланням на рішення суду  щодо норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу та у зв’язку з приведенням об’єму  використаного побутовими споживачами природного  газу у відповідність до стандартних умов при здійсненні відповідних комерційних розрахунків, а також заборгованість , що виникла у зв’язку з тим, що управитель багатоквартирного будинку, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, виконавець комунальних послуг не уклали договору з АТ «Ощадбанк» (його установами) для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.

Разом з тим, за наявності заборгованості житлову субсидію може бути призначено на наступний період за рішенням комісії, утвореної органами місцевого самоврядування, на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, з урахуванням обставин, що склалися. Таким чином, найбільш вразливі категорії населення забезпечуються державною підтримкою.

Крім того існує механізм реструктуризації заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг на підставі укладеного договору з надавачами цих послуг.

            Окрім того, постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 №247 «Про особливості надання житлових субсидій», передбачено на період карантину додаткові заходи щодо соціального захисту осіб, яких звільнено з роботи у зв’язку з карантином (врахування до їхнього доходу під час призначення житлової субсидії розміру допомоги по безробіттю замість заробітної плати, яку вони отримували за попереднім місцем роботи).

*****

Управління соціального захисту населення повідомляє, що з 1 вересня 2020 року Мінсоцполітики розпочато реалізацію пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка” відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 744.

Станом на 29 вересня 2020 року 11  особам, які мешкають на території  Зачепилівського   району вже перераховано кошти грошової компенсації на суму 55 тис. гривень. Батьки, які отримали кошти на соціальні картки, можуть придбати дитячі товари в закладах торгівлі, що приєдналися до реалізації пілотного проекту.

Наразі до пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка” на території України приєднались 150 закладів торгівлі (ритейлерів), у тому числі інтернет-магазини.

Детальний Реєстр закладів торгівлі, розміщено на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики за посиланням https://www.msp.gov.ua/content/pakunok-malyuka.html  .

Міністерство соціальної політики запрошує заклади торгівлі та інтернет-магазини долучитись до реалізації проекту.

Долучайтесь до соціально важливої справи через приєднання до договору!

Переходьте за посиланням:

 https://www.msp.gov.ua/content/pakunok-malyuka.html 


Уряд затвердив зміни до порядку компенсації вартості послуги „муніципальна няня”

 

 Управління соціального захисту населення повідомляє, що 30.09.2020 року Кабінетом Міністрів України  затверджено постанову „Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років „муніципальна няня”.

Ініціатива „муніципальна няня” була запроваджена Мінсоцполітики у січні 2019 року та реалізовувалася у межах пілотного проекту.

За результатами аналізу її впровадження виявлено низку питань, що потребують врегулювання.

Внесеними змінами до Порядку, зокрема, визначається, що:

розмір компенсації за догляд за дитиною з інвалідністю становить два прожиткові мінімуми на дітей віком до шести років;

компенсація послуги „муніципальна няня” надається отримувачам за умови зайнятості кожного з батьків, опікунів дитини, за винятком отримувачів, які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжкі захворювання, дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, а також отримувачів, у яких одночасно народилось троє і більше дітей;

компенсація послуги „муніципальна няня” надається, якщо один або обоє із батьків, опікунів не зайняті та є особами з інвалідністю І або ІІ групи;

компенсація не може бути більшою за сплачену батьками муніципальній няні вартість послуги з догляду;

муніципальна няня фізична особа – підприємець одночасно може доглядати 3-х дітей, юридична особа – 10 дітей.

Також визначено вимоги до оформлення документів, що підтверджують оплату послуги з догляду муніципальній няні.


Урядом врегульовано питання компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі

Управління соціального захисту населення повідомляє, що 23.09.2020 року Кабінетом Міністрів України схвалено постанову, якою затверджено Порядок подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

Рішення стосується фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду, і надасть можливість громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю отримувати соціальні послуги у громаді за місцем їхнього проживання.

Зокрема, Порядком:

- визначено категорію осіб, які можуть надавати соціальні послуги з догляду та осіб, яким такі послуги надаватимуться (фізичні особи, які спільно проживають із особою, яка потребує надання соціальних послуг з догляду;

- збільшено розмір компенсації та розроблено новий механізм розрахунку компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, виходячи із середньомісячного сукупного доходу фізичної особи – надавача соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі;

- оптимізовано та спрощено механізм подання документів для призначення компенсації (передбачено подання документів структурному підрозділу з питань соціального захисту населення, уповноваженій особі ОТГ, до ЦНАП);

- передбачено можливість подання електронної заяви про надання соціальних послуг з догляду, зокрема, через Єдиний державний веб-портал електронних послуг;

- регламентовано питання електронних обмінів даними про доходи фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду, з ДПС, про перетин кордону України – із Держприкордонслужбою (значно зменшить кількість довідок, які необхідно подавати фізичній особі, яка надає соціальні послуги при зверненні за призначенням компенсації);

- конкретизовано підстави припинення та призупинення виплати компенсації.

Голова РДА

Шановні відвідувачі сайту!

    Щиро вітаємо вас на офіцій- ному веб-сайті Зачепилівської районної державної адмініст- рації. Тут ви познайомитесь з минулим і сьогоденням Зачепи- лівського району, тут опера- тивно, достовірно і всебічно відображатиметься діяльність районної виконавчої влади та органів місцевого самовряду- вання, тут висвітлювати- муться останні рішення і події, що відбуватимуться в районі, оприлюдниюватимуться показ- ники соціально-економічного роз- витку.
   Сподіваємося, що інформація розміщена на сайті, допоможе краще пізнати наш чудовий край, а діловим колам чіткіше визначитися у можливих напря- мах співпраці.

 Зачепилівська районна державна адміністрація


Написати листа голові РДА

Архів новин
Прогноз погоди