64400, Харківська обл.,
сел. Зачепилівка, вул. Центральна, 49
тел. 5-15-31; тел/факс 5-16-51; email: zachepylivska@rda.kh.gov.ua
Анонс подій

Новини децентралізації

 

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади

Завдання реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади і здійснення децентралізації повноважень.

           Основні параметри (вимоги) до спроможних територіальних громад, визначених Методикою формування спроможних територіальних громад.

           Перелік основних повноважень та формування місцевих бюджетів відповідно до концептуальних положень проектів нових редакцій законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації», змін до Бюджетного кодексу України.Зачепилівська громада підтримала рішення селищної ради

  Голова районної державної адміністрації А.Л.Конопля та голова районної ради Л.Д.Глянь взяли участь у громадських слуханнях щодо об’єднання територіальних громад в Зачепилівську селищну територіальну громаду з адмінцентром у сел. Зачепилівка, які відбулись 12 травня 2017 року в районному будинку культури.

    Зачепилівська громадада схвалила  рішення Заачепилівської селищної  ради про добровільне об’єднання   територіальних громад в Зачепилівську селищну територіальну громаду з адмінцентром у сел. Зачепилівка

 

На Зачепилівщині продовжуються громадські обговорення

На Зачепилівщині продовжуються громадські обговорення щодо перспектив добровільного об’єднання територіальних громад. Ініціаторами таких обговорень є органи місцевого самоврядування.

 

26 квітня 2017 року у с. Забарино  відбулись громадські слухання на яких обговорювалась пропозиція  Зачепилівської селищної ради щодо можливості приєднання сіл Забаринської сільської ради до об’єднаної громади з центром сел. Зачепилівка.

 

На громадських слуханнях були присутні голова районної державної адміністрації А.Л.Конопля,  Зачепилівський селищний голова Ю.В. Кривенко, заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради О.В.Подколзіна, начальник фінансового управління райдержадміністрації Г.І.Межерицька.

 

Протягом активного обговорення Забаринська громада підтримала пропозицію Зачепилівської селищної ради щодо добровільного об’єднання територіальних громад Зачепилівського району в Зачепилівську територіальну громаду з територіальним центром у сел. Зачепилівка.

Вирішили підтримати

    24 квітня 2017 року в с. Миколаївка  пройшли громадські слухання щодо обговорення пропозиції Зачепилівської селищної ради про  об’єднання територіальних громад в Зачепилівську селищну територіальну громаду з адмінцентром сел. Зачепилівка.

 

   На громадських слуханнях були присутні голова районної державної адміністрації А.Л.Конопля, голова районної ради Л.Д.Глянь, Зачепилівський селищний голова Ю.В. Кривенко, заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради О.В.Подколзіна, начальник фінансового управління райдержадміністрації Г.І.Межерицька.

 

   Протягом активного обговорення Миколаївська громада підтримала пропозицію Зачепилівської селищної ради щодо добровільного об’єднання територіальних громад Зачепилівського району в Зачепилівську територіальну громаду з територіальним центром у сел. Зачепилівка.

 


Відбулись громадські слухання

    12 квітня в сел. Зачепилівка пройшли громадські слухання щодо об’єднання територіальних громад в Зачепилівську селищну територіальну громаду з адмінцентром у сел. Зачепилівка.

   На громадські слухання були присутні голова районної державної адміністрації А.Л.Конопля, голова районної ради Л.Д.Глянь, депутат обласної ради, почесний громадянин Харківської області та Зачепилівського району І.Д.Глянь, Зачепилівський селищний голова Ю.В. Кривенко, керівник Харківського ВП Центру розвитку місцевого самоврядування Діана Баринова та експерт Центру - Віктор Нестеренко.   Також серед запрошених були голови сільських рад району.

   Протягом активного обговорення було вирішено підтримати пропозицію депутатів  Зачепилівської селищної ради щодо добровільного об’єднання територіальних громад Зачепилівського району в Зачепилівську територіальну громаду з територіальним центром у селищі Зачепилівка.

 

Відбулась нарада щодо об’єднання територіальних громад

12.04.2017 року відбулась нарада по питанню об’єднання територіальних громад в Зачепилівську селищну територіальну громаду з адмінцентром у сел. Зачепилівка за участю  голови районної державної адміністрації А.Л.Коноплі, голови районної ради Л.Д.Гляня, депутата обласної ради, почесного громадянина Харківської області та Зачепилівського району І.Д.Гляня, селищного та сільських голів. На нараду також були запрошені керівник Харківського ВП Центру розвитку місцевого самоврядування Діана Баринова та експерт Центру - Віктор Нестеренко.  

Децентралізація – це можливість стати господарями на своїй землі

      14.02.2017 року в Зачепилівській райдержадміністрації проведено семінар-нараду з актуальних питань добровільного об’єднання територіальних громад.
    В заході взяли участь голова райдержадміністрації Конопля А.Л., голова райради Глянь Л.Д.,  керівник Харківського ВП Центру розвитку місцевого самоврядування Діана Баринова та експерт Центру - Віктор Нестеренко, депутат обласної ради Глянь І.Д., голови сільських та селищної рад, керівники закладів освіти району, представники органів місцевого самоврядування та райдержадміністрації.

     Під час семінару Діана Баринова та Віктор Нестеренко детально розповіли присутнім про етапи створення територіальних громад, нові зміни в законодавстві стосовно децентралізації, поділилися закордонним досвідом розвитку громад на прикладі Польщі та Німеччини. Також були розглянуті успішні здобутки об’єднаних територіальних громад на території України та Харківській області.
    Дана тема викликала жвавий інтерес у присутніх, які змогли отримати вичерпні відповіді на існуючі питання від поважних експертів.


Проведено засідання робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад


    16.01.2017 року під керівництвом голови райдержадміністрації Коноплі Андрія Леонідовича відбулось засідання районної робочої групи зпідтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад Зачепилівського району. 

     Під час виступу Андрій Леонідович зазначив, що на нараді у голови облдержадміністрації 14.01.2017 року було розглянуто питання щодо стану виконання Указу Президента України від 07.12.2016 року №545/2016 «Про першочергові заходи з розвитку місцевого самоврядування в Україні на 2017 рік». Встановлено строки активізації роботи з добровільного об’єднання громад на території Харківської області. Зосередив увагу селищного та сільських голів щодо активізації роботи з даного напрямку.

 

Поведено робочу нараду

Заступником голови райдержадміністрації Ружинською Л.М. 13.12.2016 року проведено робочу нараду з питань впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад. Під час виступу Лариса Миколаївна зазначила, що на засіданні Робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад від 10.06.2015 року було прийнято рішення об’єднати територіальні громади району в 1 спроможну територіальну громаду, куди увійдуть 9 сільських рад Зачепилівського району та Зачепилівська селищна рада. Визначити потенційно адміністративний центр спроможної територіальної громади – селище Зачепилівка.
      Районною державною адміністрацією направлено лист до Зачепилівської селищної ради з пропозицією повторно звернутись з ініціативою щодо об’єднання громади до сільських рад району відповідно до Перспективного плану формування територій громад Харківської області;
-    запропоновано переглянути Порядок проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад та провести відповідні громадські слухання;
          -    на території сільських рад проводяться сходки громадян щодо роз’яснення чинного законодавства з питань реалізації законодавства з добровільного об’єднання територіальних громад.
     Робота з даного напрямку продовжується.


 Взяли участь у Польсько-українському форумі з питань місцевого самоврядування

Делегація Зачепилівськогорайону на чолі з головою районної державної адміністрації А.Л.Коноплею та депутататом обласної ради, почесним громадянином Харківської області та Зачепилівького району, генеральним директором ПСП ім. Фрунзе І.Д.Глянем  взяла участь у Польсько-українському форумі з питань місцевого самоврядування, що проходив 29 листопада в Харкові.

 У заході взяли  участь представники органів держаної влади та місцевого самоврядування, а також польські експерти.

 Організаторами заходу є Харківська обласна державна адміністрація, Генеральне Консульство Республіки Польща у Харкові, ГО «Польсько-українська аграрна асоціація» та Харківський регіональний Офіс реформ та розвитку (Центр розвитку місцевого самоврядування).

У ході форуму учасники обговорювали реалізацію спільних проектів та програм у ЄС як механізм підвищення можливостей та розвитку сільських територій України, можливості регіонального розвитку, стратегії розвитку сільських територій, а також познайомились з досвідом Малопольскої агенції регіонального розвитку. Також, відповідно до програми заходу, польські експерти розказали про розвиток сільського зеленого туризму, зв’язки з громадськістю, побудову ефективних комунікацій, активізацію участі мешканців у житті громади, стимулювання зайнятості населення тощо.


Зустріч у рамках проведення заходів «Децентралізаційний марафон 2016»

18.10.2016 року  відбулась   інформаційна зустріч регіональних консультантів Всеукраїнського об’єднання органів місцевого самоврядування Асоціації міст України у рамках проведення заходів «Децентралізаційний марафон 2016». 

Зустріч 
пройшлаза участю голови районної державної адміністрації   Коноплі А.Л., голови районної ради Гляня Л.Д., виконавчого директора Харківської регіонального  відділення Асоціації міст України Мирошника В.Д., регіональниих консультантів з правових питань Олексенка Н.І. та з питань бюджету Наркізова М.М., посадових осіб місцевого самоврядування і членів робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад.

Мета заходу — надання інформаційно-просвітницької, консультативної допомоги в питаннях об’єднання територіальних громадах.

Під час зустрічі учасники заходу говорили про перспективи розвитку і конкретні переваги при самостійному господарюванні об’єднаних територіальних громад на прикладах вже існуючих. Головну увагу було зосереджено на дотриманні чинного законодавства, термінів формування спроможних громад.

Підводячи підсумки голова районної ради наголосив на необхідності продовження тісної співпраці та взаємодії і органів виконавчої влади,  і органів місцевого самоврядування району для успішного розвитку Зачепилівщини як громади.


Голова РДА

Шановні відвідувачі сайту!

    Щиро вітаємо вас на офіцій- ному веб-сайті Зачепилівської районної державної адмініст- рації. Тут ви познайомитесь з минулим і сьогоденням Зачепи- лівського району, тут опера- тивно, достовірно і всебічно відображатиметься діяльність районної виконавчої влади та органів місцевого самовряду- вання, тут висвітлювати- муться останні рішення і події, що відбуватимуться в районі, оприлюдниюватимуться показ- ники соціально-економічного роз- витку.
   Сподіваємося, що інформація розміщена на сайті, допоможе краще пізнати наш чудовий край, а діловим колам чіткіше визначитися у можливих напря- мах співпраці.

 Зачепилівська районна державна адміністрація


Написати листа голові РДА

Архів новин
Прогноз погоди