64400, Харківська обл.,
сел. Зачепилівка, вул. Центральна, 49
тел. 5-15-31; тел/факс 5-16-51; email: zachepylivska@rda.kh.gov.ua
Анонс подій

Районний центр зайнятості інформує

 

Зростання безробіття чи сезонні коливання: ситуацію коментує служба зайнятості

 

 

Ситуація на ринку праці характеризується позитивною динамікою. Зокрема, за останніми оприлюдненими даними Державної служби статистики України, кількість зайнятого населення у віці 15-70 років за 9 місяців 2019 року, у порівнянні відповідним періодом 2018 року, зросла на 219 тис. осіб та становила 16,6 млн осіб. Рівень зайнятості зріс з 57,2% до 58,3%.

Кількість безробітного населення (за методологією МОП) віці 15-70 років за 9 місяців 2019 року, у порівнянні з відповідним періодом 2018 року, скоротилася на 88 тис. осіб та становила 1,5 млн осіб. Рівень безробіття (за методологією МОП) знизився з 8,6% до 8,1% робочої сили.

Поліпшенню ситуації на ринку праці сприяла діяльність державної служби зайнятості.

Так, у 2019 році кількість роботодавців, які співпрацювали  з центрами зайнятості, збільшилася на 4 тис. та становила 206 тисяч. Клієнтами служби є представники як малого, так і великого бізнесу, які представляють різні галузі економіки. Кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості, у порівнянні з 2018 роком, збільшилася на 39 тис. та становила 1,2 млн одиниць.

Безпосередньо в центрах зайнятості послуги державної служби зайнятості в 2019 році отримали 2,1 млн громадян, які шукали роботу, з них 1 млн мали статус безробітного.

У 2019 році кількість унікальних користувачів сайту державної служби зайнятості (www.dcz.gov.ua) становила 1,9 млн осіб. На початок 2020 року створено 197 тис. електронних кабінетів роботодавців та 248 тис. електронних кабінетів шукачів роботи.

Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості, становила 826 тис. осіб. Більше половини з них були працевлаштовані протягом семи днів з дати звернення до служби зайнятості. Зокрема, на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  працевлаштовано 11,4 тис. осіб, отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю та започаткували власну справу 2,4 тис. осіб. До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 200 тис. осіб.

У 2019 року за сприяння державної служби зайнятості 139 тис. безробітних проходили професійне навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, зросла на 14% та становила 54 тис. осіб. Після закінчення професійного навчання 96% безробітних працевлаштовано.

Станом на 1 січня 2020 року  кількість безробітних, зареєстрованих в державній службі зайнятості, становила 338 тис. осіб та, у порівнянні з відповідною датою 2019 року, зменшилася на 4 тис. осіб.

При цьому, звертаємо увагу, що інформація, поширена у ЗМІ щодо різкого зростання обсягів безробіття у грудні 2019 року, є некоректною, оскільки ринку праці притаманні сезонні коливання. Щорічно влітку потреба роботодавців на працівників, у порівнянні з зимовим періодом, суттєво зростає (у сільському господарстві, переробній промисловості, транспорті, готельному та ресторанному бізнесі тощо) та, відповідно, скорочується кількість безробітних. Тому порівняння коректно проводити до показників відповідного періоду минулого року.

Детальна інформація  щодо ситуації на ринку праці та діяльності державної служби зайнятості розміщена на офіційному вебсайті державної служби зайнятості у рубриці «Аналітична та статистична інформація» (https://www.dcz.gov.ua/analitics/67).

Крім того, звертаємо увагу на методологічні особливості, які необхідно враховувати при використані даних щодо зареєстрованого ринку праці та безробіття за методологією Міжнародної організації праці

(https://www.dcz.gov.ua/sites/default/files/infofiles/porivnyannya_bezrobitnyh.pdf).

Державний центр зайнятості

тел: (044)-289-40-79

тел моб.: (098) 637-76-82

 *****

«Більше 400 учасників АТО/ООС працевлаштовані за сприяння служби зайнятості Харківщини»

 

У 2019 році на Харківщині послугами служби зайнятості скористалися 552 безробітних, що були учасниками АТО/ООС, 12 з них мали інвалідність. 54% військовослужбовців віком до 35 років, 21 % – від 35 до 45 років, 25% – старші 45 років. Найбільше безробітних з числа учасників АТО/ООС мають вищу освіту - 49%; з професійно-технічною – 29%.

Протягом минулого року за сприяння Харківської обласної служби зайнятості знайшли роботу 409 військовослужбовців, з них 25 осіб отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності та започаткували власний бізнес.

«Майже половина колишніх учасників АТО/ООС працевлаштовані за робітничими професіями. Найбільша кількість військових знайшла роботу у переробній промисловості (19%), в оптовій та роздрібній торгівлі (10%), у сільському господарстві (10%)», - зазначив директор Харківського обласного центру зайнятості Володимир Міненко.

У громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 100 учасників АТО/ООС, професійне навчання проходили 207 громадян, з них 4 особи з інвалідністю.

Станом на 1 січня 2020 року статус безробітного мали 63 учасники АТО/ООС, 56 - отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги складав 6364 грн., що на 40% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Для уточнення інформації звертайтесь до відділу інформаційної роботи та зовнішніх зв’язків Харківського обласного центру зайнятості за тел.: (057) 757-52-72 або е-mail:  pr@khcz.gov.ua

******

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ПРОПОНУЄ ЛЕГАЛЬНЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ В ІЗРАЇЛІ

 

Можливість тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників на ринку праці Держави Ізраїль надана українським громадянам в рамках міждержавної двосторонньої Угоди, укладеної між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль від 07 червня 2016 року (ратифікована та набула чинності 16 листопада 2016 року).

Відповідно до Угоди визначено 4 сфери для працевлаштування висококваліфікованих українських фахівців в Ізраїлі:

1.     опалубник - будівельні роботи (промислове будівництво, обробка деревини), обов'язковим є вміння читати плани будівництва;

2.     арматурник - робота з металом, обов’язковим є вміння читати плани будівництва;

3.     лицювальник – плиточник (покриття стін та підлоги керамічною плиткою);

4.     штукатур (штукатурні роботи).

Основні вимоги до кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі:

1.     володіння професійними навиками зайнятості, досвідом і високим рівнем здібностей в одній або декількох з визначених професій: опалубник, арматурник, лицювальник-плиточник або штукатур;

2.     є громадянином України;

3.     вік 25-50 років (на дату подачі заяви до БЦЗ);

4.     ніколи раніше не працював в Ізраїлі;

5.     не має родичів першої лінії (батько/мати, дружина/чоловік, діти), які проживають чи працюють в Ізраїлі, крім рідних братів та сестер;

6.     не має судимості;

7.     має бути фізично та психологічно придатним до інтенсивної фізичної праці в будівельній галузі у відповідних кліматичних умовах, включаючи роботу на висоті та переміщення важких предметів.

Документи, що подаються заявником для включення його до Реєстру кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі:

·         документ, який посвідчує особу заявника (паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України);

·         паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

·         облікова картка платника податків

та копії цих документів.

Кандидат на працевлаштування подає заяву про включення його до Реєстру кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі до базового центру зайнятості по місцю проживання.

 

Зареєстрований та відібраний ізраїльською стороною кандидат на працевлаштування проходить наступну процедуру відбору, передбачену Угодою:

1.     реєстрація заяви кандидата;

2.     проходження тестування (професійний іспит та/або співбесіда) кандидатів на працевлаштування для підтвердження професійної компетенції на відібраних ізраїльською стороною екзаменаційних майданчиках;

3.     випадковий комп’ютерний відбір кандидатів на працевлаштування (метод лотереї), що проводиться ізраїльською стороною (від загальної кількості осіб, які пройшли тестування (професійний іспит та/або співбесіду) відбираються 75 відсотків кандидатів на працевлаштування, 25 відсотків залишаються в резерві);

4.     проходження медичного огляду медичних закладах;

5.     підготовка та подача документів для підготовки візи на працевлаштування;

6.     відбуття до місця працевлаштування.

МІНІМАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА 1700 $ НА МІСЯЦЬ  (для початківців, з подальшою можливістю зростання)

Більш детальну інформацію можна отримати у фахівців відділу надання соціальних послуг Зачепилівської РФ ХОЦЗ за адресою: смт.Зачепилівка, вул. Центральна, 41 або за телефоном:

      5-25-00

 

******

Для звільнених сезонних працівників Служба зайнятості пропонує

 

 

Головною метою звернення громадян до ДСЗ має бути пошук роботи. Цей пошук може стосуватись як постійного робочого місця, так і тимчасового працевлаштування. При вирішенні питань працевлаштування, в залежності від наявної у безробітного професії, вмінь та навичок, особі можепропонуватись проходження професійної підготовки чи підвищення кваліфікації. Окрім того безробітним надається спектр послуг з професійної орієнтації.

Тому, навіть якщо звільнений сезонний працівник розраховує на те, що с/г роботодавець візьме його навесні на роботу, при зверненні до ЦЗ цій особі буде пропонуватись працевлаштування на наявні вакантні місця. При виборі підходящої роботи враховується місце проживання особи та транспортна доступність до інших населених пунктів.

Якщо в тому селі, де проживає сезонний працівник, не має інших роботодавців окрім с/г товаровиробників, йому буде пропонуватись робота в інших населених пунктах. Крім того безробітному буде пропонуватися взяти участь у громадських роботах.

Варто зазначити, що дві відмови від підходящої роботи є підставою для припинення реєстрації безробітного.

При цьому жодним чином не враховується той факт, що особа очікує повернення на сезонну роботу.

До того ж, а про це свідчить практика роботи, у роботодавця можуть і змінитись плани щодо прийому на роботу працівників, наприклад, внаслідок закупівлі нової техніки, яка дозволяє виконувати роботи з меншою кількістю робочих рук.

Для тих хто шукає роботу, на офіційному сайті Харківського обласного центру зайнятості https://kha.dcz.gov.ua/ створений розділ Шукаю роботу, який дозволяє за територіальною ознакою переглядати наявні вакансії.

 

 

******

ІСТОРІЯ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ОЛЬГИ БОНДАРЕНКО

В районній філії вже є чимало прикладів  плідної роботи із клієнтами служби. Так, у вересні 2019 року, після звільнення з роботи, до Зачепилівської районної філії ХОЦЗ звернулася Ольга. Зрозумівши, що безуспішно шукає роботу самостійно вона вирішила скористатися послугами центру зайнятості. Ольга виховує дитину до 6 років тому відчувала певні складнощі в працевлаштуванні.  Кар’єрний радник уважно розглянув ситуацію безробітної, яка не здатна на рівних умовах конкурувати на ринку праці та має складні життєві обставини. З урахуванням побажань Ольги, їй було видано направлення на вакансію «продавець продовольчих товарів» до ФОП Косенко В.В. Під час співбесіди з роботодавцем Ольга врахувала всі рекомендації та поради кар’єрного радника щодо презентації своїх знань, умінь та навичок. Жінка справила гарне враження на працедавця та була запрошена на проходження стажування на підприємстві. Вже 25 жовтня 2019 року Ольга, після вдалого проходження стажування працевлаштувалась до ФОП Косенко В.В.

 

Голова РДА

Шановні відвідувачі сайту!

    Щиро вітаємо вас на офіцій- ному веб-сайті Зачепилівської районної державної адмініст- рації. Тут ви познайомитесь з минулим і сьогоденням Зачепи- лівського району, тут опера- тивно, достовірно і всебічно відображатиметься діяльність районної виконавчої влади та органів місцевого самовряду- вання, тут висвітлювати- муться останні рішення і події, що відбуватимуться в районі, оприлюдниюватимуться показ- ники соціально-економічного роз- витку.
   Сподіваємося, що інформація розміщена на сайті, допоможе краще пізнати наш чудовий край, а діловим колам чіткіше визначитися у можливих напря- мах співпраці.

 Зачепилівська районна державна адміністрація


Написати листа голові РДА

Архів новин
Прогноз погоди