64400, Харківська обл.,
сел. Зачепилівка, вул. Центральна, 49
тел. 5-15-31; тел/факс 5-16-51; email: zachepylivska@rda.kh.gov.ua
Анонс подій

На варті Закону

Зачепилівський відділ Первомайської місцевої прокуратури звертається до жителів району з проханням невідкладно інформувати про факти незаконної порубки дерев, захисних та лісових насаджень на території Зачепилівського району.

 

 

 Із вказаною інформацією звертатись за телефонами 5-18-75, 5-14-26 (з 9 до 18 години з понеділка по п’ятницю), 099-644-0-993 (цілодобово).

 

Електронна пошта для прийому звернень громадян: zvern-pervomaiska-mistseva@prok.kh.ua

 

***********

Харківським університетом внутрішніх справ МВС України в рамках виконання заходів у 2019 році регіональної Програми забезпечення публічної безпеки і порядку та протидії злочинності на території Харківської області на 2018-2019 роки розроблено науковий звіт «Публічна безпека та довіра до правоохоронних органів 2019»

У науковому звіті презентовано результати досліджень громадської думки мешканців Харкова та Харківської області щодо публічної безпеки й довіри до правоохоронних органів, здійснених Харківським національним університетом внутрішніх справ (науково-дослідною лабораторією з проблем протидії злочинності) спільно з Соціологічною асоціацією України та Головним управлінням Національної поліції в Харківській області у 2013-2019 роках.

Науковий звіт «Публічна безпека та довіра до правоохоронних органів 2019» (натисніть на посилання для завантаження документу)

 

*****

 

Як не стати жертвою вуличної злочинності

 

                ПРЕДСТАВНИЦТВО В СУДІ ІНТЕРЕСІВ ДЕРЖАВИ

        Відповідно до ст. 131-1 Конституції України однією з функцій прокуратури являється представництво в суді інтересів держави у виключних випадках і в порядку, визначеному законом.

       Протягом 2018 року Зачепилівським відділом Первомайської місцевої прокуратури до судів різної юрисдикції   подано 6 позовних заяв на  загальну суму 3342 тис.грн.

        Основними підставами для звернення прокурора до суду стало: використання земель для обслуговування господарських дворів, будівель та споруд без правовстановлюючих документів; отримання земель поза процедурою земельних торгів; відсутністю права на перебування у власності (користуванні) земель після смерті осіб, яким вони були надані у передбаченому законодавством порядку, стягнення витрат на стаціонарне лікування потерпілих від злочину осіб.

         За результатами судового розгляду 3 позовних заяви прокурора задоволені в повному обсязі, 1 справа закрита у зв’язку із добровільним  задоволенням позовних вимог,   судовий розгляд двох справ триває.         Завдяки застосованим заходам представницького характеру  виконано судових рішень  на суму 2616 тис.грн.; у власність держави повернуто 102 га земель.

        Яскравим прикладом результативності представницької діяльності є факт укладення підприємницею договору оренди землі  та перерахування до бюджету сільської ради біля 400 тис.грн. відразу ж після звернення прокурора до суду. До цього вона два роки використовувала земельну ділянку безоплатно.  Вказані кошти  використані для ремонту даху в сільському  будинку культури.

        Напрямок представництва інтересів держави в суді  і в подальшому залишається одним з пріоритетних у діяльності Зачепилівського відділу Первомайської місцевої прокуратури.

 

***********

«Прокуратура захищає  інтереси сільради та вимагає у бізнесмена  відшкодування збитків».

         Протягом останніх двох років громадянка З. використовувала для обслуговування належних їй на праві власності господарських дворів, будівель та споруд земельну ділянку розміром 12,93 га, розташовану на території  Руновщинської сільської ради.

         Але весь цей час громадянка «забувала» перераховувати до бюджету Руновщинської сільської ради кошти за використання землі, внаслідок чого місцевий бюджет щорічно недотримував чималі кошти,  а територіальна громада не могла реалізувати місцеві програми по вирішенню нагальних проблем, як то ремонт доріг, утримання населених пунктів, освітлення вулиць, тощо.

        За ініціативою Зачепилівського відділу Первомайської місцевої прокуратури спеціально створена при Зачепилівській райдержадміністрації комісія нарахувала збитки, заподіяні Руновщинській сільській раді бездоговірним використанням землі, які склали 726 тис.грн.

        В подальшому прокуратурою пред’явлено позов про стягнення збитків у вигляді недоодержаного доходу внаслідок користування земельною ділянкою без правовстановлюючих документів, який наразі знаходиться на розгляді в Зачепилівському районному суді.

       Слід зазначити, що протягом тижня після пред’явлення прокуратурою позову, винна особа уклала договір оренди та частково сплатила  збитки, заподіяні неправомірним використанням землі.

 

**********

 Прокуратура направила до суду обвинувальний акт відносно жінки, яка намагалась підкупити прокурора

        Зачепилівським відділом Первомайської місцевої прокуратури направлено до суду обвинувальний акт відносно жінки, яка у грудні минулого року  намагалася за гроші – 5 тис.грн. та 400 дол.США - «залагодити» через  прокурора  кримінальну справу свого родича.

      За таку суму затримана просила посприяти у вирішенні у суді питання її родича, який вчинив повторний злочин проти власності, будучи раніше звільнений з місць позбавлення волі умовно-достроково. Зокрема, вона просила посприяти, щоб суд виніс вирок, не пов’язаний з реальним позбавленням волі.

       Обвинуваченій інкриміновано вчинення злочину, передбаченого  ч. 3 ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка та надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище).

       Наразі  за рішенням суду вона перебуває під домашнім арештом.

       Довідково: чинним Кримінальним кодексом України за вчинення пропозиції, обіцянки та надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище передбачено покарання у виді   позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої. Враховуючи, що вищезазначений склад злочину віднесений до корупційних, застосування до винної особи звільнення від відбування покарання з випробуванням неможливо.

 

 

Представництво в суді інтересів держави

   Відповідно до ст. 131-1 Конституції України однією з функцій прокуратури являється представництво в суді інтересів держави у виключних випадках і в порядку, визначеному законом.

   Протягом 2017 року Зачепилівським відділом Первомайської місцевої прокуратури протягом поточного періоду 2017 року пред’явлено 5 позовів з земельн, 1 позовна заявих питань на загальну суму 1 331 тис. грн.., та 1 позов про скасування рішення органу місцевого самоврядування, прийнятого внаслідок вчинення корупційного діяння – в умовах конфлікту інтересів.

  Основними підставами для звернення прокурора до суду стало: не проведення нормативно – грошової оцінки землі; укладання договору оренди землі без розроблення проекту землеустрою та не зазначення у ньому всіх істотних умов, визначених законодавством; використання земель для обслуговування господарських дворів, будівель та споруд без правовстановлюючих документів; отримання земель поза процедурою земельних торгів без створення фермерського господарства, тощо.

    За результатами судового розгляду 5 позовних заяв прокурора задоволені в повному обсязі знаходиться на розгляді в касаційній інстанції.

   Завдяки застосованим заходам представницького характеру виконано судових рішень, з урахуванням минулих років, на суму 1 335 тис. грн.; у власність держави повернуто 60 га земель та попереджено надання у власність 1 га землі внаслідок вчинення корупційного діяння.

   Напрямок представництва інтересів держави в суді і в подальшому залишається одним із пріоритетних у діяльності Зачепилівського відділу Первомайської місцевої прокуратури.

      

 

 За втручання прокуратури добровільно відшкодовано 130 тис. грн. за самовільне використання земельних ділянок

Зачепилівським відділом Первомайської місцевої прокуратури виявлено факт самовільного використання невідомими особами двох земельних ділянок із земель запасу та резерву, розташованих на територіях Забаринської та Миколаївської сільських рад площею 37.8 га та 52,45 га відповідно, засіяних озимою пшеницею.

27.06.2017 року за вказаним фактом прокурором внесено відомості до ЄРДР ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України.

У ході досудового розслідування процесуальним керівником підготовлено та скеровано до слідчого судді клопотання про накладання арешту та тимчасове вилучення врожаю пшениці, яке судом задоволено, а також організовано охорону полів.

Після таких радикальних заходів двоє власників врожаю відразу знайшлися та добровільно перерахували до Державного бюджету грошові кошти на загальну суму 129 966 грн.

Прокуратура відстояла інтереси територіальної громади

Протягом останніх трьох років ТОВ «Руновщина» використовувало для обслуговування належних йому на правах власності господарських будівель та споруд земельну ділянку розміром 12.93 га, розташовану на території сільської ради.

Але, весь час товариство «забувало» перераховувати до бюджету Руновщинської сільської ради кошти за використання землі, внаслідок чого місцевий бюджет щорічно недоотримував чималі кошти, а територіальна громада не могла реалізувати місцеві програми по вирішенню нагальних проблем, як то ремонт доріг, утримання неселених пунктів, освітлення вулиць тощо.

За ініціативою Зачепилівського відділу Первомайської місцевої прокуратури спеціально створена при Зачепилівській районній державній адміністрації комісія нарахувала збитки, заподіяні Руновщинській сільській раді бездоговірним використанням землі, які склали суму 420 тис. грн..

 В подальшому прокуратурою пред’явлено позов про стягнення збитків у вигляді недоодержання доходу внаслідок користування земельною ділянкою без правовстановлюючих документів, який рішенням господарського суду Харківської області від 11.05.2017 року повністю задоволено.

Слід також зазначити, що наразі прокуратурою вживаються заходи  по стягненню заборгованості за використання цієї ж земельної ділянки з нової власниці будівель, що на ній розташовані.

 

ІНФОРМАЦІЯ

про особистий прийом громадян у Зачепилівському відділі Первомайської місцевої прокуратури

 

У Первомайській місцевій прокуратурі прийом громадян, представників державних і громадських організацій, а також інших осіб здійснюється щоденно з 09.00 год. до 13.00 год. та з 13.45 год. до 18.00 год. (у п’ятницю – до 16 год. 45 хв.) за попередньою перевіркою документів, що засвідчують особу, яка звернулася на прийом.

Особистий прийом громадян та запитувачів інформації у місцевих прокуратурах проводиться відповідно до графіка.


 

Керівник Первомайської

місцевої прокуратури

Говоруха Володимир Вікторович

Понеділок

з 09 год. до 13 год.

з 13-45 хв. до 18 год.

(в приміщенні Первомайської місцевої прокуратури за адресою:  м. Первомайський,

вул. Соборна, 20)

Четвер

з 09 год. до 13 год.

З 13-45 хв. До 18 год.

(в приміщенні Красноградського відділу                                                       Первомайської місцевої прокуратури за адресою:  м. Красноград, вул. Бельовська,73а)

 

1, 3 П’ятниця

з 13-45 хв. до 16-45 хв.

(в приміщенні Зачепилівського відділу Первомайської місцевої прокуратури за адресою: смт. Зачепилівка, вул. Центральна, 48)

Зачепилівський відділ Первомайської місцевої прокуратури

Начальник відділу

Балюк Богдан Сергійович

Понеділок

з 09 год. до 13 год.

з 13-45 хв. до 18 год.

Четвер

з 09 год. До 13 год.

з 13-45 хв. До 18 год.

 

Прокурор відділу

Ятло Наталя Володимирівна

Вівторок

з 09 год. до 13 год.

з 13-45 хв. до 18 год.

Середа

з 09 год. до 13 год.

з 13-45 хв. до 18 год.

П’ятниця

з 09 год. до 13 год.

з 13-45 хв. до 16-45 хв.

 

 

ІНФОРМАЦІЯ

з питань законодавчих змін в частині обсягу повноважень органів прокуратури у сфері захисту прав громадян та розгляду звернень

 

Відповідно до Конституції України та Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 на органи прокуратури України покладається:

1)  підтримання державного обвинувачення в суді;

2)  представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом;

3)  нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство;

4) нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян;

5) нагляд за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами.

Наразі значно звужені функції та повноваження органів прокуратури у здійсненні прокурорського нагляду.

Повноваженнями щодо проведення перевірок у порядку нагляду за додержанням законів органи прокуратури не наділені.

Прокуратура виконує функцію нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами виключно у формі представництва інтересів громадянина або держави в суді у випадках, передбачених законом (п. 1 розділу XIII Закону).

Прокурор здійснює представництво в суді інтересів громадянина у випадках, якщо така особа не спроможна самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження через недосягнення повноліття, недієздатність або обмежену дієздатність, а законні представники або органи, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси такої особи, не здійснюють або неналежним чином здійснюють її захист (ст. 23 Закону України «Про прокуратуру»).

Прокурор здійснює нагляд за додержанням законів органами, що провадять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство, користуючись при цьому правами і виконуючи обов'язки, передбачені Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність» та Кримінальним процесуальним кодексом України, (ст. 25 Закону України «Про прокуратуру»).

Так, у 2015 році прокуратура Харківської області розглянула близько 32 тисяч звернень. Майже 13 тисяч з них не належали до компетенції органів прокуратури.   Тобто   40%   звернень  у   5-денний   термін      пересилаються органами    прокуратури   області   за    належністю   відповідному   органу   чи посадовій особі (ст. 7 Закону).

У таких випадках громадянин втрачає час на вирішення своїх питань, а органи прокуратури витрачають зайві час та бюджетні кошти на направлення звернення за належністю.

Що робити? Необхідно чітко визначитися, до компетенції якого органу влади, місцевого самоврядування, контролюючого органу чи посадової особи належить вирішення їх питань:

- органи виконавчої влади та місцевого самоврядування здійснюють виконавчу владу та забезпечення життєдіяльності міста чи іншої адміністративно-територіальної одиниці;

- національна    поліція    забезпечує   дотримання    правопорядку   та профілактику злочинності;

- державна фіскальна служба здійснює контроль за додержанням податкового та митного законодавства;

- державна фінансова інспекція контролює використання і збереження державних фінансових ресурсів;

- державна санітарно-епідеміологічна служба здійснює контроль за дотриманням вимог санітарного законодавства;

- державна служба України з питань праці забезпечує контроль за додержанням вимог законодавства про працю, промислову безпеку, вивчення та використання надр та ін.;

- пенсійний фонд України здійснює контроль за додержанням законодавства про пенсійне забезпечення;

- державна інспекція сільського господарства контролює додержанням земельного законодавства тощо.

Зверніть увагу! Прийняті органами державної влади, місцевого самоврядування, контролюючими та іншими органами, підприємствами, установами та організаціями або їх посадовими особами рішення за зверненнями громадян можуть бути оскаржені до відповідного органу вищого рівня або до суду.

Крім того, у судовому порядку можуть бути вирішені практично всі спори, які виникають у суспільних відносинах, а також оскаржені рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, якими порушені права, свободи або інтереси громадянина.

Допомогти громадянам у захисті прав та інтересів, у тому числі вирішенні своїх спорів у судах, покликана система надання безоплатної правової допомоги (Закон України «Про безоплатну правову допомогу»).

На території Харківської області створено Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Харківській області у складі трьох Харківських місцевих центрів та Валківського, Дергачівського, Ізюмського, Красноградського, Куп'янського, Лозівського місцевих центрів. Юрисдикція Красноградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги поширюється і на Зачепилівський район Харківської області. Адреса центру: Харківська область, Красноградський район, м. Красноград,                     вул. Харківська, 70А, тел. 0-800-21-31-03, (057)447-25-81(057)447-25-81, (057)447-19-38(057)447-19-38.

Основним завданням Регіонального центру є забезпечення надання визначеній Законом України «Про безоплатну правову допомогу» категорії осіб таких видів правових послуг:

-    захист;

-  здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

-    складення документів процесуального характеру.

Парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина та захист прав кожного на території України і в межах її юрисдикції на постійній основі здійснює Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Отже, запорукою своєчасного та ефективного відновлення порушених прав і свобод, перш за все, є необхідність визначення органу державної влади, місцевого самоврядування, контролюючого органу чи посадової особи, до повноважень яких належить вирішення проблемного питання, до яких і звертатися з вимогою сприяння у відновленні порушених прав.

 

 

Покарання за вбивство - неминуче

         Начальником Зачепилівського відділу Первомайської місцевої прокуратури підтримано державне обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом умисного вбивства.

         Досудовим розслідуванням встановлено, що  25-річний зловмисник прийшов у будинок знайомого - 56-річного мешканця села Бердянка. Після спільного вживання спиртних напоїв гість зненацька розізлився і почав бити господаря оселі. Він завдавав жертві численні удари руками та ногами по різним частинам тіла. Переважаючи його фізично, зловмисник забив чоловіка до смерті.

За результатами досудового розслідування прокурором було затверджено обвинувальний акт за ч. 1 ст. 115 Кримінального Кодексу України (умисне вбивство) та скеровано до суду.

В ході судового розгляду обвинувачений свою вину не визнав, постійно змінював свої свідчення.

         Зважаючи на тяжкість злочину, суд, врахувавши принципову позицію державного обвинувача, визнав злочинця винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України та призначив покарання  у вигляді  8 років позбавлення волі.

 

 

Вчительку, яка обікрала колегу, засуджено


Суд підтримав позицію державного обвинувача Зачепилівського відділу Первомайської місцевої прокуратури та засудив місцеву мешканку за скоєння крадіжки.

Досудовим розслідуванням встановлено, що мешканка смт. Зачепилівка, працюючи вчителем, керуючись корисливим мотивом, здійснила крадіжку грошей і мобільного телефону з сумки своєї колеги безпосередньо в учительській школи.

За результатами досудового розслідування прокурором було затверджено обвинувальний акт за ч. 1 ст. 185 КК України (таємне викрадення чужого майна).

Зважаючи на поведінку зловмисниці, тяжкість вчиненого нею діяння, враховуючи щире каяття та наявність на утриманні двох малолітніх дітей, суд, врахувавши позицію державного обвинувача, призначив крадійці покарання у вигляді 1 року позбавлення волі, звільнивши від відбування покарання з випробуванням, строком на 1 рік.

Наразі, жінка, яка зганьбила високе звання вчителя, вже не працює в школі.

Педагог завжди повинен бути зразком вихованості та порядності, формувати у дітей повагу до закону, до норм моралі, вирощувати в серцях малечі любов до Батьківщини.

Дуже шкода, що крадійка занадто пізно усвідомила, що за посягання на чуже майно передбачена кримінальна відповідальність. І як соромно, що приміщення школи стало місцем вчинення кримінального правопорушення, а вчителька виявилась зловмисницею!

 

Завдяки Зачепилівському відділу Первомайської місцевої прокуратури підліток нарешті почав отримувати соціальну допомогу

 

У 2015 році Харківський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокурора та зобов’язав службу у справах дітей Зачепилівської РДА поставити 14-річного хлопчика на первинний облік та надати статус дитини, позбавленої батьківського піклування. Протягом двох років підліток не мав статусу дитини, позбавленої батьківського піклування, а отже, не отримував соціальну допомогу. Наразі дитині призначено відповідну соціальну державну допомогу.

Загалом, прокуратурою приділяється особлива увага захисту прав і свобод дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей, які виховуються в сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах, залишених без догляду батьків, переміщених з тимчасово окупованої території України та районів воєнних дій, збройних конфліктів та інших надзвичайних ситуацій.

Зачепилівським відділом Первомайської місцевої прокуратури також здійснюється захист прав і свобод дітей.

Так, в цілому протягом минулого року прокурорами здійснено вступ у судовий розгляд по 4 позовам з питань захисту інтересів дітей, які було задоволено. Порушено 2 кримінальних провадження з питань захисту прав і свобод дітей.

Також, у грудні 2015 року, з метою профілактики кримінальних правопорушень серед неповнолітніх, ювенальним прокурором Зачепилівського відділу Первомайської місцевої прокуратури проведено виховну годину у Зачепилівському ліцеї Зачепилівської районної ради  Харківської області на тему «Особливості юридичної відповідальності неповнолітніх». У 2016 році плануються аналогічні заходи для попередження вчинення правопорушень серед неповнолітніх, ознайомлення їх з правовими нормами та виховання поваги до закону.

Шановні мешканці Зачепилівського району! Прошу не залишатись осторонь та звертатись до правоохоронних органів у разі виявлення порушень чи загрози порушень прав і свобод неповнолітніх. Діти – це наше майбутнє, подбаймо про майбутнє України разом!

 

Вбивцю справедливо покараноСуд підтримав позицію державного обвинувача прокуратури Зачепилівського району та засудив 33-річного місцевого жителя до 10 років тюрми за скоєння вбивства.

Досудовим розслідуванням було встановлено, що чоловік у грудні минулого року у стані алкогольного сп’яніння під час конфлікту зі своєю знайомою, спричинив останній численні удари по життєво важливим органам, наслідком яких стала її смерть. За результатами досудового розслідування прокурором було затверджено обвинувальний акт за ч.1 ст.115 КК України (умисне вбивство).

Під час судових слухань обвинувачений у скоєному не розкаявся, неодноразово змінював свої свідчення, які були спростовані прокурором з посиланням на наявні докази у справі. З урахуванням поведінки злочинця, тяжкості вчиненого ним діяння державний обвинувач  наполіг на суворому покаранні для нього. Суд погодився з аргументами державного обвинувачення та виніс убивці вирок у вигляді десяти років ув'язнення.

На даний час прокуратурою Зачепилівського району вивчається вказане рішення на предмет законності та обґрунтованості.


Збережено соціальні гарантії інвалідам з дитинства


Прокуратурою Зачепилівського  району, з метою захисту прав та законних інтересів дітей-інвалідів, проводиться роз’яснення новел законодавства в сфері соціального захисту населення.

Верховна Рада України 2 червня 2015 року ухвалила Закон "Про внесення зміни до статті 18 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" щодо встановлення щомісячної доплати інвалідам з дитинства першої групи підгрупи А".  Змінами передбачено, що у разі, якщо щомісячний розмір державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд інвалідам з дитинства 1-ї групи підгрупи А не досягає розміру державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд, що виплачується на дітей-інвалідів підгрупи А віком від 6 до 18 років, здійснюється щомісячна доплата у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Законом у попередній редакції, було збільшено надбавку на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А з 50 до 100 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку. В той же час, розмір надбавки на догляд за інвалідом з дитинства І групи підгрупи А залишився без змін – 75 відсотків від прожиткового мінімум для осіб, які втратили працездатність. Як наслідок, розмір державної соціальної допомоги на дитину-інваліда підгрупи А віком від 6 до 18 років разом з надбавкою на догляд становить 1950,3 грн (949*70%=664,3+1218), а для інваліда з дитинства І групи підгрупи А – 1660,7 грн (949+711,7(949*75%). Тобто з досягненням дитиною-інвалідом підгрупи А повноліття розмір державної соціальної допомоги разом із надбавкою на догляд у разі визнання її інвалідом з дитинства 1 групи підгрупи А зменшується на 289,6 грн.

Внесені зміни унеможливлюють зниження матеріальної підтримки інвалідів з дитинства, які мають найважчий ступінь втрати здоров’я, після досягнення ними 18 років.

 

Наслідки надання приміщення  для вживання наркотичних засобів


В травні поточного року Зачепилівським  райвідділом міліції розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст. 317 КК України – організація або утримання місця для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів.

Встановлено, що мешканець смт. Зачепилівка надав групі осіб приміщення у  господарській будівлі на території свого домоволодіння для незаконного вживання  особливо небезпечного наркотичного засобу канабісу, після чого був затриманий працівниками Зачепилівського райвідділу.

Процесуальне керівництво по вказаному  кримінальному провадженню здійснювалось прокуратурою району. У червні поточного року  прокуратурою району відносно обвинуваченого скеровано обвинувальний акт до Зачепилівського районного суду для розгляду по суті .

Шановні мешканці району інформуємо Вас, що надання приміщень для вживання наркотичних чи інших психотропних речовин, а також їх виготовлення іншими особами є  злочином та карається позбавленням волі на строк від 3 до 6 років.

 

Хочеш захистити своє домоволодіння – вчиняй по закону.

 

Прокуратурою Зачепилівського району у поточному році направлено до суду 3 обвинувальні акти відносно громадян за ч.1 ст.263 КК України – носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладко ствольної мисливської) без передбаченого законом дозволу. Справи розглянуті Зачепилівським районним судом, обвинуваченим призначені покарання у вигляді позбавлення волі. Така ж ситуація спостерігалась і за минулий період 2014 року.

Здебільшого громадяни зберігали вдома обрізи гладкоствольних мисливських рушниць та виготовляли «самопали» за що передбачена кримінальна відповідальність за ч.1 ст.263 КК України у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.  В більшості випадків обвинувачені посилались на те, що вказані предмети їм були потрібні для самозахисту та захисту домоволодінь, але ж для таких цілей існує законний спосіб отримання зброї.

Прокуратурою району постійно проводиться робота щодо роз’яснення кримінального законодавства мешканцям району, а тому хотілося застерегти Вас від необміркованих кроків.

 

Грабіжнику який скоїв низку злочинів призначене відповідне покарання

 

У травні поточного року у с. Абазівка Зачепилівського району Хакрівської області зловмисник проник на територію домоволодіння з якого скоїв відкрите викрадення майна потерпілого, але з причин, що не залежали від його волі не зміг довести свої злочинні дії до кінця та був настигнутій іншим громадянином України, після чого викрадене майно зловмисник залишив та втік з місця скоєння злочину. Вказаний злочин був внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Під час досудового розслідування було встановлено, що даний зловмисник на поточному тижні скоїв низку інших тяжких злочинів пороти приватної власності, а саме 3 крадіжки з домоволодінь інших мешканців       с. Абазівка.

Данні злочини були кваліфіковані слідчим відділом Зачепилівського РВ ГУ МВС України  за ч.3 ст.15, ч.2 ст. 186( замах на грабіж), ч.2 ст. 185 (крадіжка) та ч.3 ст.185 ( крадіжка з проникненням) КК України.

Прокуратурою району здійснювалося процесуальне керівництво за вказаним кримінальним провадженням та у червні скеровано обвинувальний акт для розгляду по суті  до Зачепилівського районного суду.

За принциповою позицією процесуального керівника зловмисника засуджено до 4 років позбавлення волі.

На даний час вирок чинності не набув.

 

Ухилення від призову за мобілізацією не залишається безкарним


У травні 2015 року з Красноградського ОМВК до Зачепилівського РВ ГУ МВС України в Харківській області надійшло повідомлення про ухилення від призову за мобілізацією мешканця с. Зачепилівки.

За даним фактом Зачепилівським районним відділом міліції розпочато кримінальне провадження за ст. 336 КК України, процесуальне керівництво по  якому здійснювалось прокуратурою Зачепилівського району.

Після завершення досудового розслідування прокуратурою району скеровано обвинувальний акт по даному кримінальному провадженню до Зачепилівського районного суду для розгляду по суті.

За позицією процесуального керівника підозрюваного засуджено до 2 років позбавлення волі з випробувальним терміном на 1 рік.

Нагадуємо, що за санкція даної статті передбачає покарання до 5 років позбавлення волі.

Шановні громадяни району, звертаємо Вашу увагу, що захист  держави є обов’язком кожного громадянина, особливо в такий нелегкий для нашої країни час. Кожен повинен виконати свій громадянський обов’язок не лише перед державою, а й перед своїми родинами, тому що тільки разом ми зможемо перемогти та вистояти.

 

 

Скоїв злочин – відповідай!        

 

У травні 2015 року у с.Абазівка Зачепилівського району Харківської області зловмисник проник на територію домоволодіння з якого скоїв відкрите викрадення майна потерпілого, але з причин, що не залежали від його волі не зміг довести свої злочинні дії до кінця так як був настигнутий іншим громадянином, після чого викрадене майно зловмисник залишив та втік з місця скоєння злочину.

Слідчим відділом Зачепилівського районного відділення міліції 27.05.2015 розпочато кримінальне провадження за  фактом замаху на грабіж -  тобто відкрите викрадення чужого майна.

По вказаному кримінальному провадженню прокуратурою району здійснюється процесуальне керівництво, особа зловмисника встановлена та перевіряється на причетність у вчиненні інших злочинів проти приватної власності.

За принциповою позицією процесуального керівника прокуратури району  зловмиснику обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

На даний час досудове розслідування триває.

 

Відумерла  спадщина


Прокуратурою району за наслідками перевірки вимог земельного законодавствау поточному році було направлено 6 позовів про визнання спадщини у вигляді земельних ділянок відумерлою та повернення даних земельних ділянок у власність територіальній громаді.

Позови прокурора були задоволені Зачепилівським районним судом та земельні ділянки площею  30 га вартістю понад  750 тис. грн. були повернуті територіальної громаді Зачепилівського району.

За наслідки перевірки законів при виконанні судових рішень не пов’язаних с позбавленням волі встановлені систематичні порушення чинного законодавства

Прокуратурою району проведено перевірку у поточному році та встановлено систематичні порушення Законів України при виконанні судових рішень не пов’язаних з позбавленням волі.

За наслідками перевірки до Зачепилівського РВ, кримінально-виконавчої інспекції Зачепилівського району були направлені письмові вказівки щодо виправлення недоліків в роботі.

Також при перевірці спостережної комісії було встановлено, що вона майже не функціоную. У зв’язку з чим також була направлена письмова вказівка щодо активізації роботи даної комісії.

 

Судом винесено обвинувальний вирок наркоману, який підробив паспорт

Прокуратурою Зачепилівського району підтримано державне обвинувачення у кримінальному проваджені за фактом виготовлення та вживання наркотичних засобів, а також підробки офіційного документу.

У раніше засудженого мешканця смт. Зачепилівка під час обшуку його домоволодіння було виявлено особливо небезпечний наркотичний засіб, а також підроблений паспорт громадянина України.

За принциповою позицією процесуального керівника підозрюваного засудили до 3 років 3 місяців позбавлення волі.

На даний час  вирок чинності не набув.

 

Прокуратурою району підтримано державне обвинувачення щодо грабежу та замаху на вбивство

Прокуратурою Зачепилівського району підтримано державне обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом грабежу та замаху на вбивство.

Перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння 31.10.2013 близько 23 годині зловмисник у супроводі двох своїх друзів з метою з`ясування особистих стосунків прийшов до потерпілого та під час бесіди з потерпілим зловмисник відкрито заволодів бензопилою свого знайомого та з місця скоєння злочину зник.

Після чого в той же день рано в ранці зловмисник у стані алкогольного сп’яніння з метою повторного з`ясування стосунків знову прийшов до дому потерпілого щоб помститися нібито за нанесені йому образи з виниклим умислом на його вбивство.
Реалізуючи свій злочин громадянин зловмисник наніс потерпілому, який в той момент спав на ліжку один удар ногою в голову від якого той прокинувся. Після чого зловмисник дістав ножа та тримаючи ніж двома руками наніс удар потерпілому у грудну клітину.  Потерпілий намагаючись втекти від злочинця впав на ліжко, але зловмисник не заспокоївся та бажаючи добити потерпілого намагався завдати удар ножем у тулуб, однак потерпілий захищався, та удар прийшовся в область стегна. Після чого, потерпілий встав з ліжка зробив декілька кроків та впав на підлогу, зловмисник вважаючи, що вбив потерпілого оскільки він не подавав ознак життя зник з місця скоєння злочину.

Але смерть потерпілого не настала з причин, які не залежали від волі зловмисника оскільки потерпілому була надана своєчасна медична допомога.

Вироком Зачепилівського районного суду Харківської області  зловмисника засуджено до 8 років позбавлення волі.

Прокуратурою області оскаржено даний вирок у зв’язку з його м’якістю.

Прокуратурою району направлено обвинувальний вирок щодо
умисного вбивства

       
Прокуратурою Зачепилівського району скеровано обвинувальний вирок по кримінальному провадженню за фактом умисного вбивства.

Нагадую, що у грудні минулого року було виявлено труп мешканки смт. Зачепилівка.

За даним фактом районним слідчим відділом міліції було розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення – злочину, передбаченого ч.1 ст. 115 КК України (умисне вбивство).

За результатами досудового розслідування було встановлено особу підозрюваного та встановлено, що смерть мешканки смт. Зачепилівка настала в наслідок спричинених їй тілесних ушкоджень. Зловмисника затримано, на даний час він перебуває під вартою.

Санкція статті даного злочину передбачає покарання у вигляді від 7 до 15 років

позбавлення волі.

Наслідки скоєння терористичних актів.


У зв’язку з збільшенням терористичних  актів на території Харківської області, просимо Вас бути пильними та повідомляти негайно в правоохоронні  органи району  про підозрілих осіб або іншу інформацію, яка стала Вам відома щодо підготовки або закликів до терористичних актів, для забезпечення стабільності та уникнення людських жертв на території району.

Повідомляємо, що відповідно до статті 258 Кримінального кодексу України: терористичний акт, тобто застосування зброї, вчинення вибуху, підпалу чи інших дій, які створювали небезпеку для життя чи здоров'я людини або заподіяння значної майнової шкоди чи настання інших тяжких наслідків, якщо такі дії були вчинені з метою порушення громадської безпеки, залякування населення, провокації воєнного конфлікту, міжнародного ускладнення, або з метою впливу на прийняття рішень чи вчинення або невчинення дій органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, службовими особами цих органів, об'єднаннями громадян, юридичними особами, або привернення уваги громадськості до певних політичних, релігійних чи інших поглядів винного (терориста), а також погроза вчинення зазначених дій з тією самою метою – караються позбавленням волі на строк до 10 років.

Ті самі дії, що призвели до загибелі людини - караються позбавленням  на строк до 12 років.

Також відповідно до стаття 258-1 втягнення у вчинення терористичного акту або примушування до вчинення терористичного акту з використанням обману, шантажу, уразливого стану особи, або із застосуванням чи погрозою застосування насильства - карається позбавленням волі до п'яти років з конфіскацією майна.

Відповідно до Статті 258-5. Фінансування тероризму, тобто дії, вчинені з метою фінансового або матеріального забезпечення окремого терориста чи терористичної групи (організації), організації, підготовки або вчинення терористичного акту, втягнення у вчинення терористичного акту, публічних закликів до вчинення терористичного акту, сприяння вчиненню терористичного акту, створення терористичної групи (організації), - караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років та з конфіскацією майна.

На даний час правоохоронним органами району не зафіксовано жодного прояву тероризму. Це заслуга не тільки правоохоронних органів, а ще і мешканців району, які у трудний для нашої країни час не піддаються на провокації та є справжніми патріотами своєї країни.

У зв’язку з чим наполегливо просимо Вас про будь яку інформацію або факти щодо скоєння або готування до терористичного акту повідомляти за телефоном 101, 102, а також прокуратуру району 5-14-16.

 

Розгляд звернень громадян прокуратурою


   Протягом 2014 року прокуратурою району розглянуто 106 звернень громадян, з яких вирішено 50 звернень, 56 звернень направлено в інші відомства.
   Нагадаємо, що у зв’язку з прийняттям нового Закону України «Про прокуратуру» та набранням чинності окремих його положень щодо обмеження повноважень органів прокуратури у сфері нагляду за додержанням  і застосуванням законів, звернення громадян з цих питань спрямовуються для вирішення до відповідних органів.
  Серед загальної кількості  вирішених звернень 10 стосувались питань нагляду за додержанням законодавства, здебільшого у сфері земельних відносин, 27 звернень громадян стосувались питань досудового розслідування.
  Протягом минулого року процесуальними керівниками розглянуто 35 скарг та клопотань учасників кримінального процесу, з яких 2 приєднано до матеріалів  кримінальних проваджень, 6 направлено  для розгляду до Зачепилівського РВ ГУМВ України у Харківській області, 27 вирішено згідно чинного законодавства. Крім того, до прокуратури району надійшло 7 заяв громадян про внесення   даних до ЄРДР, за результатами розгляду яких розпочато 6 кримінальних проваджень.
  Упродовж 2014 року заявники здебільшого звертались з питань земельних відносин, з питань порушення вимог Закону України «Про звернення громадян» та з питань порушення вимог КПК України.
Прокуратурою району продовжено практику прийому громадян за місцем їх мешкання та роботи. Такі прийоми будуть проводитись у 2015 році в приміщеннях сільських рад та адміністративних приміщеннях підприємств, де будуть розміщені відповідні графіки особистого прийому.

«Телефон довіри» та «електронна пошта довіри» в прокуратурі Харківської області

З метою оперативного реагування на порушення законів України та неправомірних діянь з боку працівників прокуратури, працює телефон довіри та електронна пошта довіри у прокуратурі Харківської області, на яку ви можете звернутися за телефоном довіри у робочі дні з 09 години до 18 години, а на електрону пошту довіри цілодобово, номер «телефону довіри»: (057) 732-30-40(057) 732-30-40, адреса поштової скриньки «електронної пошти довіри»: korrupcia.kharkiv@gp.gov.ua.

«Телефон довіри» та «електронна пошта довіри» в прокуратурі Харківської області

З метою оперативного реагування на порушення законів України та   неправомірних діянь, запрацював телефон довіри та електронна пошта довіри у прокуратурі Харківської області  на яку ви можете звернутися за телефоном довіри у робочі дні з 09 години до18 години, а на електрону пошту довіри цілодобово, номер «телефону довіри»: (057) 732-30-40(057) 732-30-40, адреса поштової скриньки «електронної пошти довіри»: korrupcia.kharkiv@gp.gov.ua.

Прокуратурою району підтримано державне обвинувачення у справі відносно наркодільця 

Прокуратурою Зачепилівського району підтримано державне обвинувачення у кримінальному проваджені за фактом збуту наркотичних засобів мешканцем села Скалонівка.
Так, раніше судимий за вчинення тяжких злочинів, в тому числі у сфері обігу наркотичних засобів, 24 річний мешканець села Скалонівка займався збутом особливо небезпечного  наркотичного засобу на території району.
В березні 2014 року за наслідками проведення слідчо-оперативних заходів зловмисника було затримано працівниками міліції під час чергової спроби збуту.
За принциповою позицією процесуального керівника під час судового засідання наркодільця засуджено за ч. 2 ст. 307 КК України (незаконне придбання, зберігання та перевезення особливо наркотичного засобу з метою збуту, та збут наркотичного засобу, вчинені повторно) до 6 років 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією усього майна.
Вирок набув чинності.

Прокуратура району  проведено перевірку антикорупційного законодавства

Прокуратурою Зачепилівського району проведено перевірку додержання вимог законодавства в діяльності органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.
Перевіркою встановлено, що окремі депутати Бердянської та Руновщинської сільських рад, які зневажливо віднеслись до виконання своїх обов’язків, не подали до 1 квітня поточного року декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік, що є порушенням ч.1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Прокуратурою району відносно вказаних депутатів складено протоколи про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 КУпАП (неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру).
Судом вказані протоколи розглянуто, винних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.

Посадовець поніс покарання за розкрадання бюджетних коштів

Прокуратурою району в травні поточного року до суду скеровано обвинувальний акт відносно колишнього начальника відділу освіти Зачепилівської  РДА за обвинуваченням у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст. 366 (внесення  до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей), ч. 2 ст. 191 (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем) КК України.
Проведеною прокуратурою району перевіркою встановлено,  що колишній начальник відділу освіти райдержадміністрації 07.05.2013 уклав від імені відділу договір з проведення ремонту системних блоків та моніторів загальноосвітніх закладів району на загальну суму 13 тис. грн. Цього ж дня посадовець, достовірно знаючи про те, що вказані роботи не були проведені, підписав акт приймання виконаних робіт, в зв’язку з чим вказані кошти були безпідставно перераховані виконавцеві робіт.
За результатами судового розгляду «горе начальнику» призначено покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з позбавлення права обіймати посади в органах державної влади строком на 3 роки. У зв’язку із застосуванням Закону України «Про амністію у 2014 році» засудженого звільнено від відбування покарання.

Прокуратура району попереджає про діяльність телефонних шахраїв

Останнім часом на території України поширюються випадки здійснення заволодіння чужими грошовими коштами шляхом введення громадян в оману із застосуванням платіжних систем та телефонного зв’язку.
Злочинці діють за типовою схемою, за якою жертвою обирають родичів чи близьких осіб тих громадян, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі. Потім, здійснюють телефонний дзвінок та повідомляють про те, що з особою, яка відбуває покарання трапився нещасний випадок, внаслідок якого вона отримала тяжку травму, та те, що терміново необхідні кошти на лікування, після чого повідомляють платіжний рахунок на який необхідно перевести гроші.
На території Зачепилівського району зареєстровано 2 подібних випадки, коли злочинці користуючись переживанням людей за своїх близьких, ошукали їх та заволоділи їх коштами. Розпочато досудове розслідування, яке на даний час триває.
Просимо не піддаватись на подібні шахрайській дії, а у разі виникнення схожої ситуації, просимо невідкладно повідомляти про це прокуратуру району(тел. 066-713-67-87066-713-67-87, 5-18-75) або районний відділ міліції(тел. 102).

Прокуратура району реагує на незаконні судові рішення

Прокуратурою Зачепилівського району за допомогою Єдиного державного реєстру судових рішень здійснюється постійний моніторинг судових рішень що зачіпають інтереси громадян і держави та постановлені без участі прокурора.
У разі виявлення судових рішень, що винесені в порушення вимог чинного законодавства, прокуратурою здійснюється оскарження таких судових рішень в апеляційному порядку.
Так, прокуратурою району оскаржено прийняте в порушення норм законодавства рішення Зачепилівського районного суду яким визнано право власності мешканця району за набувальною давністю на нерухоме майно площею 1303,2 м. кв. чим порушено право територіальної громади с. Чернещина розпоряджатись зазначеним майном, та наприклад, отримувати орендну плату за його використання та спрямовувати отримані кошти до бюджету сільської ради.
В порушення норм цивільного права судом першої інстанції визнано право власності на фактично безхазяйні нерухомі речі, порядок отримання права власності на які згідно ч. 2 ст. 335 Цивільного кодексу України, має право отримувати територіальна громада за чітко визначеною процедурою. Чинним законодавством не передбачено набуття права власності на безхазяйні нерухомі речі у приватну власність.
Цивільна справа знаходиться на розгляді в апеляційному суді Харківської області.

Посадовець здійснював державну реєстрацію земельних ділянок за заявами померлих осіб

Прокуратурою Зачепилівського району в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів встановлені факти, здійснення кадастровим реєстратором районного відділу Держземагентства реєстрації земельних ділянок за заявами поданими від імені померлих осіб.
На даний час встановлено три факти внесення даних  до Державного земельного кадастру за подібними заявами.
Прокуратурою району розпочато досудове розслідування за даним фактом. Матеріали за підслідністю направлені до Зачепилівського РВ ГУМВС України в Харківській області. Прокуратура процесуально керує досудовим розслідуванням.
За скоєння злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України(службове підроблення), винні особі загрожує покарання у вигляді штрафу до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(4250 грн.) або обмеженням волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий термін та зі спеціальною конфіскацією.

Прокуратура району здійснює процесуальне керівництво розслідуванням розбійного нападу

Прокуратурою району здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за фактом розбійного нападу.
Подія відбулась в ніч з 8 на 9 березня в с. Олександрівка.
19-річний юнак, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, вдерся до будинку літньої жінки. Хлопець, вимагаючи віддати гроші, почав наносити жінці удари кулаками та металевою лопаткою для прибирання сміття, після чого за допомогою кухонного ножа погрожував потерпілій розправою. Впевнившись у відсутності в будинку грошей та цінностей, злодій забрав мобільний телефон, наручні часи потерпілої, та розчарувавшись, забрав навіть продукти харчування.
Наступного дня вжитими слідчо-оперативними заходами злочинця вдалося затримати «по гарячих слідах».
Наразі, йому повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.З ст. 187 КК України (розбій, поєднаний з проникненням у житло) та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Санкція ч.З ст. 187 КК України передбачає покарання вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна.
Хід досудового розслідування перебуває на контролі прокуратури району.

___________________________________________________________

Прокуратура району доводить до відома підприємств, установ, організацій вимоги законодавства в сфері спеціального використання надр та водних об’єктів.

У відповідності до вимог Водного кодексу та Кодексу України про надра господарська діяльність, пов’язана з видобуванням води з підземних джерел потребує оформлення спеціальних дозволів.
Запровадження таких дозволів зумовлене нарощуванням антропогенних навантажень на природне середовище, розвитку суспільного  виробництва  і зростання матеріальних потреб.
Зокрема, відповідно до ст.ст. 44, 49 Водного кодексу водокористувачі зобов’язані здійснювати спеціальне водокористування лише на підставі спеціального дозволу.
Спеціальне водокористуванням вважається забір  води  з  водних  об'єктів (свердловин, шахтних та трубчатих колодязів, поверхневих джерел) із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти.
Поряд з цим, Кодексом України про надра визначено, що видобування підземних  вод  понад встановлені ліміти для  власних господарсько-побутових потреб, нецентралізованого та централізованого (крім виробництва фасованої питної води)  господарсько-питного водопостачання здійснюється на підставі спеціального дозволу на користування надрами.
Таким чином, діяльність, пов’язана з видобування підземних вод понад установлений ліміт поряд з дозволом на спеціальне водокористування також потребує оформлення дозволу на спеціальне користування надрами.
Видача таких дозволів здійснюється в порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.

___________________________________________________________

Робота прокуратури з розгляду і вирішення звернень у 2013 році

Протягом 2013 року прокуратурою району розглянуто 169 звернень громадян, з яких вирішено 83 звернень, в тому числі задоволено 6 звернень громадян, направлено в інші відомства для розгляду 75 звернень.
Протягом 2013 року прийнято 17 звернень громадян на особистому прийомі, з них особисто прокурором – 7.
Заявники здебільшого звертались з питань порушення вимог Закону України «Про звернення громадян» та земельного законодавства.
Загалом, за результатами розгляду звернень громадян прокуратурою району проведено 24 перевірки, за результатами яких внесено 7 подань, відшкодовано на користь заявників 5 тис. грн.
Нагадаю, що прокуратурою району здійснюється прийом громадян за місцем їх мешкання в приміщенні відповідної сільської ради. Графік особистого прийому опубліковано в районній газеті «Горизонти Зачепилівщини», ознайомитись з яким також можливо на дошці оголошень відповідної сільської ради.

___________________________________________________________

Голова РДА

Шановні відвідувачі сайту!

    Щиро вітаємо вас на офіцій- ному веб-сайті Зачепилівської районної державної адмініст- рації. Тут ви познайомитесь з минулим і сьогоденням Зачепи- лівського району, тут опера- тивно, достовірно і всебічно відображатиметься діяльність районної виконавчої влади та органів місцевого самовряду- вання, тут висвітлювати- муться останні рішення і події, що відбуватимуться в районі, оприлюдниюватимуться показ- ники соціально-економічного роз- витку.
   Сподіваємося, що інформація розміщена на сайті, допоможе краще пізнати наш чудовий край, а діловим колам чіткіше визначитися у можливих напря- мах співпраці.

 Зачепилівська районна державна адміністрація


Написати листа голові РДА

Архів новин
Прогноз погоди