64400, Харківська обл.,
сел. Зачепилівка, вул. Центральна, 49
тел. 5-15-31; тел/факс 5-16-51; email: zachepylivska@rda.kh.gov.ua
Анонс подій

Звернення громадян

 

Довідка
 про підсумки розгляду звернень громадян

протягом 9 місяців 2020 року

у Зачепилівській районній державній адміністрації

 

На виконання вимог Закону України „Про звернення громадян”, Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” у Зачепилівській районній державній адміністрації створено належні умови для реалізації громадянами конституційного права на звернення та постійно вживаються заходи по подальшому вдосконаленню форм і методів роботи із зверненнями громадян.

На виконання зазначеного Указу голова та заступник голови районної державної адміністрації проводили особисті прийоми. Прийом проводиться регулярно у встановлені дні та години у зручний для громадян час.

Протягом 9 місяців 2020 року до районної державної адміністрації звернулося 170 громадян (172 питання), що на 99 звернень менше порівняно з аналогічним періодом 2019 року. За результатами розгляду позитивно вирішено 54 звернень, що становить 31,39%, надано роз’яснення на 96 звернень, що становить 57,55%, направлено для розгляду за належністю 9, що становить 5,23%, не настав термін – 16, що становить 9,30%.

Скористалися можливістю поспілкуватися із керівництвом районної державної адміністрації 46 осіб. Спілкування посадовців з людьми не через листи, а на особистих прийомах у значній мірі допомагає глибокому вивченню суті справи, розумінню проблеми людини, а не звичайному співчуттю, яке часто зводиться до одноразової допомоги, якою до кінця не можна розв’язати ту чи іншу проблему.

Протягом 9 місяців 2020 року до районної державної адміністрації надійшло 2 повторних звернення (за 9 місяців 2019 року – 2).

У зверненнях громадян, що надійшли до районної державної адміністрації протягом звітного періоду порушено наступні питання:

- аграрної політики та земельних відносин - 35 – 20,34%,

- транспорт і зв'язок – 1 – 0,58%,

- соціального захисту – 68 – 39,53%,

- праця і заробітна плата – 2 – 1,16%

- охорони здоров’я – 2 – 1,16%,

- комунального господарства - 33 – 19,18%,

- житлової політика – 1 – 0,58%,

- екологія та природні ресурси – 1 – 0,58%,

- забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку – 2 - 1,16%,

- сім’я, діти, молодь, гендерна рівність – 1 – 0,58%,

- культура та культурна спадщина – 1 – 0,58%,

- освіта, наукова діяльність – 1 – 0,58%,

- інше – 24 – 13,95%.

Начальником відділу управління персоналом, з питань правової роботи, запобігання та протидії корупції, мобілізаційної, режимно-секретної роботи, цифрового розвитку та захисту персональних даних апарату районної державної адміністрації надавалася безкоштовна допомога з правових питань діяльності органів виконавчої влади.

У холі районної державної адміністрації розміщені інформаційні стенди, на яких до уваги громадян представлено зразки написання заяв, нормативно-правові акти з питань роботи із зверненнями громадян тощо.

Протягом звітного періоду засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян не проводилися, оскільки всі питання вирішувалися у робочому порядку.

Під особистим контролем керівництва району перебуває розгляд звернень категорій громадян, які окремо зазначені в Законі України „Про звернення громадян” - інваліди Великої Вітчизняної війни, Герої Радянського Союзу, Герої Соціалістичної праці, Герої України, жінки, яким присвоєно почесне звання „Мати - героїня”: забезпечено проведення першочергового особистого прийому безпосередньо головою районної державної адміністрації. Звернення від Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці та Героїв України не надходили.

Особлива увага надана вирішенню проблем, з якими звертаються пільгові категорії громадян - ветерани війни та праці, інваліди війни, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітні сім’ї, одинокі матері, громадяни, пенсіонери та ін. Протягом звітного періоду звернулося:

-  учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - 1,

- учасники бойових дій – 7,

- інваліди І-ІІІ груп – 10,

-  одиноких матерів - 4,

-  багатодітних сімей - 5,

-  пенсіонерів - 81.

По всіх зверненнях громадян, що надійшли до районної державної адміністрації вживалися відповідні заходи, надані вичерпні відповіді і пояснення. 

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 27.04.2020 року № 71 «Про організацію контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування району делегованих повноважень органів виконавчої влади» та  плану контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування району делегованих повноважень органів виконавчої влади на 2020 рік, затвердженого першим заступником голови районної державної адміністрації від 24.12.2019 року, проведено перевірки здійснення делегованих повноважень із забезпечення вимог законодавства з розгляду звернень громадян у виконавчому комітеті Рунівщинської та Новомажарівської сільських рад. Незначними недоліками в організації роботи є: недотримання вимог Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації. У ході роботи надано методичну та практичну допомогу з ліквідації вказаних недоліків.

Підсумки роботи за звітний період показали, що в районі постійно ведеться пошук шляхів поліпшення системи ефективної роботи по вирішенню проблем життєзабезпечення населення, використання наявних матеріальних ресурсів, коштів і своїх повноважень, посилення контролю за виконанням Закону України “Про звернення громадян”.

Голова РДА

Шановні відвідувачі сайту!

    Щиро вітаємо вас на офіцій- ному веб-сайті Зачепилівської районної державної адмініст- рації. Тут ви познайомитесь з минулим і сьогоденням Зачепи- лівського району, тут опера- тивно, достовірно і всебічно відображатиметься діяльність районної виконавчої влади та органів місцевого самовряду- вання, тут висвітлювати- муться останні рішення і події, що відбуватимуться в районі, оприлюдниюватимуться показ- ники соціально-економічного роз- витку.
   Сподіваємося, що інформація розміщена на сайті, допоможе краще пізнати наш чудовий край, а діловим колам чіткіше визначитися у можливих напря- мах співпраці.

 Зачепилівська районна державна адміністрація


Написати листа голові РДА

Архів новин
Прогноз погоди